preloader

سوالات متداول طب سوزنی در دوران بارداری

  • خانه
  • -
  • طب سوزنی
  • -
  • سوالات متداول طب سوزنی در دوران بارداری
 سوالات متداول طب سوزنی در دوران بارداری

بسیاری از مراجعه کنندگان به مراکز طب سوزنی خانم‌ها هستند و ممکن است برخی از آن‌ها در حال سپری کردن دوران بارداری خود باشند. در این مقاله قصد داریم به پنج سوال متداول در خصوص طب سوزنی در دوران بارداری بپردازیم و نگرانی احتمالی خانم‌های باردار در خصوص طب سوزنی را تا حد زیادی کاهش دهیم.

آیا طب سوزنی در دوران حاملگی بی خطر است؟

بله. متخصصان طب سوزنی آموزش دیده اند تا نقاط موثر و نقاطی که باید از آنها اجتناب کرد، مربوط به دوران حاملگی را بشناسند. نقاط خاصی بر روی دست، شانه، اطراف ساق پا، مچ پا و کمر وجود دارند که طب سوزنی در زمان باردارای از این نقاط اجتناب می کند. اگر فرد باردار است و یا اینکه احتمال می دهد باردار باشد، باید حتما با پزشک خود نیز در میان بگذارد.

طب سوزنی در دوران بارداری چه تاثیر مثبتی دارد؟

شرایط زیادی در دوران بارداری وجود دارند که ممکن است برای فرد عذاب آور باشند، اما طب سوزنی در بهبود این شرایط موثر است. این شرایط عبارتند از حالت تهوع صبح هنگام، درد کمر، درد رباط، زایمان زودرس، فشارخون بالای ناشی از بارداری، خستگی، سوزش سردل، یبوست و دیابت دوران بارداری. اگر هر کدام از این عوارض یا دیگر عوارض دوران بارداری را تجربه می کنید، می توانید به متخصص طب سوزنی مراجعه کنید و درمان شما طبق مشکلی که دارید انجام خواهد شد.

چه زمانی برای انجام طب سوزنی مناسب است و هر چند وقت یک بار باید انجام شود؟

اگر حامله هستید، بهتر است هر چه زودتر به متخصص طب سوزنی مراجعه کنید تا حالت تهوع صبحگاهی و دیگر عوارض اولیه را درمان کند. در یک حاملگی سالم طب سوزنی هفته درمیان یا ماهی یک بار انجام می شود، صرفا برای اطمینان از اینکه همه چیز متعادل است و مشکلی در بدن فرد وجود ندارد.

اگر در گذشته سقط جنین را تجربه کرده اید، پیشنهاد می شود جلسات درمانی طب سوزنی با فاصله ی کمتری انجام شود، به ویژه سه ماهه ی اول. به این ترتیب بدن در طول دوره ی بارداری سالم و قوی می ماند. در انتهای دوران بارداری، حدودا هفته ی ۳۷ به بعد، متخصص طب سوزنی از شما می خواهد جلسات را به طور فشرده تر و با فاصله ی کمتری انجام دهید تا برای یک زایمان راحت تر آماده شوید.

آیا طب سوزنی می تواند زایمان را تحریک کند؟

طب سوزنی در مورد تحریک زایمان کاری نمی کند. اما وقتی زمان به دنیا آمدن نوزاد برسد، طب سوزنی شما را برای زایمان آماده می کند. استرس یکی از بزرگترین مسائلی است که خانم ها در طول دوره ی بارداری و هنگام زایمان با آن مواجه هستند. طب سوزنی به راحتی می تواند استرس این دوران را کاهش دهد.

برخی متخصصان طب سوزنی برای انجام روش درمانی خود در اتاق زایمان حاضر هستند، که البته به اجازه ی بیمارستان نیز بستگی دارد. اگر یک متخصص طب سوزنی با فرد در اتاق زایمان حاضر شود، تمام چیزی است که آن خانم برای زایمان خود نیاز دارد.

آیا باید طب سوزنی را بعد از زایمان ادامه داد؟

طب سوزنی برای مراقبت های پس از زایمان برای مادران جدید واقعا مهم است. خستگی زیاد و افسردگی علائم پس از زایمان هستند. طب سوزنی برای کمک به مادران در بهبودی کامل و به دست آوردن مجدد قدرت خود پس از زایمان به خصوص درمان افسردگی بعد از زایمان بسیار موثر می باشد. شما نیز در فرایند هیجان انگیز مادر شدن به آن نیاز خواهید داشت.