طب سوزنی گونه

 • خانه
 • -
 • طب سوزنی
 • -
 • طب سوزنی گونه
 طب سوزنی گونه

امروزه داشتن گونه هایی حجیم و برجسته، به عنوان یکی از معیار های زیبایی در بین افراد شناخته میشود. این امر منجر گشته تا افراد به دنبال روش های مختلفی برای داشتن گونه های برجسته باشند. تزریق چربی، بوتاکس، مصرف داروها و کرم های شیمیایی و .. از جمله روش های موثر در این زمینه است. اما یکی از بهترین و موثر ترین روش ها در حجم دهی گونه ها، طب سوزنی می باشد. در این مقاله به بیان مطالبی در رابطه با طب سوزنی گونه میپردازیم.

طب سوزنی

طب سوزنی و عملیات زیبایی صورت!!

ابتدا بهتر است بدانید طب سوزنی چیست؟ و چه کاربردی در زیبایی صورت دارد؟ طب سوزنی یک روش درمان بسیار قدیمی است که میتوان قدمت آن را ۲۵۰۰ سال پیش دانست. این طب جز طب سنتی شرقی به شمار میرود. امروزه دانشمندان و متخصصان به اثبات رسانده اند که با استفاده از طب سوزنی میتوان تمامی بیماری ها و مشکلات در بدن فرد را درمان کرد.

علاوه بر آن تاثیر گذاری طب سوزنی بر عملیات زیبایی صورت نیز موضوعی است که توجهات بسیاری را به خود جلب نموده است. روش درمان در طب سوزنی متعادل کردن جریان انرژی می باشد. با ورود سوزن به گذرگاه های انرژی موجود در بدن جریان انرژی متعادل میشود، سرعت گردش خون افزایش میابد و هورمون های خاصی در بدن تولید میشود که در درمان بیماری ها و مشکلات پوستی اثرگذار است.

همچنین طب سوزنی منجر به افزایش کلاژن سازی در پوست صورت میگردد که در جوانی ، رفع چین و چروک و همچنین حجم دهی گونه ها اثرگذار خواهد بود. از جمله کاربردهای طب سوزنی در زیبایی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • لیفت صورت و بر طرف کردن مشکلات افتادگی پوست
 • گونه گذاری صورت
 • از بین بردن چین و چروک صورت
 • بر طرف کردن خطوط عمیق صورت مانند خطوط اخم و خطوط خنده
 • حجم دهی لب
 • از بین برد جوش و لکه های پوستی
 • رفع تیرگی و گودی زیر چشم
 • رفع پف زیر چشم
 • بر طرف کردن منافذ باز پوست و جوش های سر سیاه
 • بر طرف کردن غبغب و افتادگی پلک

چگونگی انجام طب سوزنی گونه

در طب سوزنی برای گونه گزاری یا افزایش حجم لب ها از سوزن های بسیار ظریف و نازکی استفاده میشود که طرفداران بسیاری دارد. همانطور که میدانید با افزایش سن رفته رفته عضلات صورت شکل اولیه خود را از دست میدهد و دچار افتادگی خواهند شد. این امر منجر میگردد افراد ظاهر ناخوشایندی داشته باشند و از این رو به دنبال راه هایی برای درمان این مشکل هستند.

مطالب دیگر  رفع خطوط صورت با طب سوزنی

به دلیل اهمیت این موضوع برای افراد، در علم پزشکی راهکارهای مختلفی به این منظور روی کار آمده است. اما بهتر است بدانید استفاده از روش های مدرن ممکن است عوارضی به همراه داشته باشد، بعد از مدتی به حالت اولیه خود برگردد و علاوه بر این هزینه های زیادی را نیز در بر میگردد.

اما در مقابل طب سوزنی گونه روشی است که تاثیر گذاری آن بر هیچکس پوشیده نیست و قادر است با افزایش گردش خون در ناحیه گونه، ترشح هورمون های خاص، رساندن مواد مغذی به آن نواحی و کلاژن سازی حجم گونه را افزایش دهد. از مزیت های این روش طبیعی بودن آن است به این معنی که استفاده از طب سوزنی به طور طبیعی حجم گونه را افزایش میدهد در حالی که سایر روش های مدرن مانند تزریق ژل ممکن است منجر به غیر طبیعی و مصنوعی شدن چهره شوند.

طب سوزنی گونه

طب سوزنی گونه چه مزایایی دارد؟؟

در ابتدا بهتر است بدانید طب سوزنی گونه بهترین راهکار برای افرادی است که به دنبال داشتن چهره ای جوان و کاملا طبیعی هستند. علاوه بر این طب سوزنی مزیت های بیشماری دارد که در ادامه به بررسی آن میپردازیم:

طب سوزنی منجر به از رفع چین و چروک پوست میشود.

 • طب سوزنی گونه، منجر میگردد در پوست صورت واکنش های شیمیایی اتفاق بیفتد، این واکنش ها منجر به تولید کلاژن میگردند. که در نتیجه کلاژن سازی علاوه بر حجم دهی گونه، چین و چروک های پوستی را نیز بر طرف خواهد کرد.

طب سوزنی، خطوط عمیق پوستی را بر طرف میکند.

 • ورود سوزن به پوست صورت منجر میگردد جریان گردش خون افزایش پیدا کند، در نتیجه افزایش گردش خون مواد مغذی و اکسیژن رسانی به سلول های پوستی نیز افزایش یافته که منجر به پر شدن و کشیدگی پوست صورت میشود. کلاژن و الاستین تولید شده در این قسمت خطوط عمیق پوستی را بر طرف کرده و قرمزی، لکه های تیره و … را نیز از بین می برد.
مطالب دیگر  درمان اختلالات روانی با طب سوزنی

طب سوزنی منجر به داشتن پوستی صاف و شفاف میگردد.

 • طب سوزنی گونه تاثیر بسیاری در شادابی و صاف شدن پوست صورت خواهد داشت. این امر به دلیل افزایش اکسیژن رسانی و مواد مغذی به سلول های پوست صورت می باشد. همچنین استفاده از طب سوزنی مشکلات پوستی مانند جای جوش، جای لک و … را از بین میرود.

طب سوزنی گونه، منجر به کاهش اسکار های پوستی میشود.

 • طب سوزنی تاثیر چشم گیری در از بین بردن جای جوش، جای زخم، جای سوختگی و به طور کل مشکلات پوستی خواهد داشت. از این رو میتوان استفاده از طب سوزنی را جایگزین سایر روش ها مانند میکرونیدلینگ کرد.

طب سوزنی گونه

عوارض احتمالی طب سوزنی گونه!!!

استفاده از طب سوزنی برای حجم دهی و فرم دهی گونه روشی ایمن و بی خطر می باشد. در حالی که سایر روش های موجود ممکن است عوارض خطرناکی را به همراه داشته باشند. طب سوزنی در بسیاری از موارد عوارضی نخواهد داشت و یا در صورت داشتن، عوارض آن هیچگونه خطری بر سلامت فرد نخواهد داشت. از جمله عوارض طب سوزنی گونه میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ایجاد زخم و کبودی در ناحیه ورود سوزن
 • تغییر رنگ و قرمزی در ناحیه طب سوزنی
 • احساس درد
 • گرفتگی و اسپاسم عضلات
 • احساس درد و سرگیجه

نکته ای که لازم است بدانید این است که عوارض طب سوزنی بعد از گذشت مدت کوتاهی بر طرف میگردد و جای نگرانی نخواهد داشت.

برای حجیم سازی گونه از طب سوزنی استفاده کنیم با جراحی لیفت گونه؟

امروزه انجام عمل جراحی برای زیبایی و جوانسازی پوست طرفداران بسیاری دارد به طوری که بسیاری از افراد برای دستیابی به اهداف مختلف به این روش روی آورده اند. حال سوالی که ممکن است در ذهن بسیاری از افراد ایجاد شود این موضوع است که برای فرم دهی و حجیم سازی گونه از طب سوزنی استفاده کنیم یا عمل جراحی لیفت؟ در پاسخ به این سوال باید گفت طب سوزنی گونه روشی کاملا مناسب می باشد که میتوان با خیال راحت آن را جایگزین عمل جراحی لیفت کرد.

مطالب دیگر  طب سوزنی برای زیبایی بینی

چرا که طب سوزنی به هزینه کمتری نیاز دارد، ایمن است، احساس دردی به همراه ندارد و روشی کاملا بدون عوارض است. که منجر میگردد فرم صورت به شکل کاملا طبیعی بهبود یابد. این در حالی است که عمل جراحی منجر به تغییر رنگ و تورم در ناحیه گونه میشود که بهبود آن به مدت زمان طولانی نیاز دارد. بنابراین توصیه میکنیم طب سوزنی گونه را جایگزین سایر روش های موجود نمایید.

طب سوزنی گونه

تاثیر گذاری طب سوزنی بعد از چند جلسه مشخص میگردد؟

تعداد جلسات مورد نیاز برای تاثیرگذاری طب سوزنی در افراد مختلف متفاوت است. ممکن است عده ای بعد از گذشت یک جلسه تاثیرات آن را مشاهده کنند و در افرادی نیز بعد از سه یا چهار جلسه این آثار نشان داده شود. به طور کل تعداد جلسات مورد نیاز در درمان مشکلات پوستی با طب سوزنی بین ۶ تا ۱۲ جلسه می باشد.

سوالات متداول

جلسات طب سوزنی گونه چقدر طول میکشد؟

به طور تقریبی هر جلسه به ۱ ساعت زمان نیاز دارد.

در طب سوزنی گونه، چند سوزن استفاده میشود؟

تعداد سوزن های مورد استفاده در هر جلسه متفاوت است. اما معمولا ۲ سوزن در معده و ۶ سوزن روی پوست قرار داده میشود.

آیا طب سوزنی گونه روشی دردناک است؟

خیر. سوزن های مورد استفاده در این روش بسیار ظرف می باشد و احساس دردی به همراه نخواهد داشت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *