ماندگاری طب سوزنی

 • خانه
 • -
 • درمان با طب سوزنی
 • -
 • ماندگاری طب سوزنی
 ماندگاری طب سوزنی

تمامی افراد زمانی که درگیر بیماری یا مشکلی می شوند قطعا در ابتدا به دنبال راههای درمان برای بیماری هستند پس از بررسی راه های درمان، قبل از انتخاب درمان مشکل و بیماری خود اولین چیزی که درباره آن شروع به تحقیق و پرس و جو می کنند میزان ماندگاری و میزان عوارض احتمالی آن روش است.

طب سوزنی هم از این قائده مستثنی نیست و چه بسا با توجه به اطلاعات کمتر افراد از این روش درمانی میزان سوال ها و پرس و پاسخ در این زمینه بیشتر از روش های درمانی دیگر است.

در روش درمانی طب سوزنی اولین سوالی که پرسیده می شود این است که این روش تا چه مدت زمان ماندگار است و آیا این درمان برای همیشه کافی است یا پس از مدتی نیاز به شارژ مجدد دارد؟ و اینکه انجام طب سوزنی چه عوارضی ممکن است داشته باشد.

ماندگاری طب سوزنی

اثر طب سوزنی برای درمان دردهای قاعدگی:

دردهای قاعدگی:

دردهای قاعدگی یا در اصطلاح (دیسمنوره) به دردهایی گفته می شود که در دوران پریودی بانوان رخ می دهد این دردها در ناحیه زیر شکمی و کمر و یا حتی در مواردی در قسمت ران ها به صورت سوزشی و تیر کشیدن می باشد که معمولا این نوع دردها به صورت سینوسی بالا و پایین می شود. یعنی در لحظه ای به اوج خود میرسد و ممکن است در چند ثانیه و دقیقه آرام شود.

 

نظر طب نوین در مورد درد قاعدگی:

از نظر طب نوین پزشکی دردهای ناشی از دوران قاعدگی به دلایل نامعلوم رخ می دهد که در واقع علت نامشخص و مبهم دارند. و تنها راه درمان این نوع دردها را استراحت و تجویز انواع مسکن ها ضد التهاب می دانند که آنچه که بیان است این است که هر کدام از داروها دارای عوارض جانبی مخصوص به خود است که با مرور زمان و گذشت مدتی خود را بروز می دهند. اما در اصل برای این دردها در علم پزشکی هیچ راه حلی برای درمان نیست.

تاثیر طب سوزنی بر این نوع دردها:

برخلاف طب نوین، طب سوزنی برای این نوع دردها درمان دارد.

مطالب دیگر  دانستنی های لازم راجع به طب سوزنی

در طب سوزنی چینی علت بروز دردهای قاعدگی مربوط به کبد است. مریدین کبد هم از انگشتان شست پا تا دستگاه تناسلی خانم ها ادامه دارد که سوزن گذاری در این مسیر و نقاط مخصوص کبد این دردها را تا حد بسیار زیادی کاهش میدهند.

متخصصان و پزشکان با گذاشتن سوزن در بدن و تحریک نقاط باعث درمان مشکلات کبد در فرد می شوند و در نتیجه دردهای قاعدگی را تا میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

همانطور که گفته شد طب سوزنی در درمان دردهای قاعدگی در دوران PMS تاثیر بسیار زیادی دارد از این رو در چین هم برای درمان این نوع دردها در بانوان از این روش استفاده می کنند.

 

در بین کاربردهای طب سوزنی، بحث زیبایی و جوانسازی پوست صورت بیشترین طرفدار را در بین مردم دارد .

در واقع با توجه به فواید طب سوزنی در بیماری ها و موارد مختلف درمانی با در نظر گرفتن این نکته که داشتن یک پوست جوان و شاداب یکی از اولویت های هر فردی در هر سنی (مخصوصا با بالا رفتن سن) است، از طب سوزنی برای کارهای زیبایی و جوانسازی بسیار استفاده می کنند. از این رو همواره سوال می شود که انجام طب سوزنی چقدر ماندگار است آیا نیاز به گذارندن دوره های جدید و شارژ این روش هست یا خیر؟

در ادامه به طور مفصل در این باره صحبت خواهیم کرد تا با دید باز این روش را برای درمان خود انتخاب کنید.

 

همونطور که می دونید تمام اعضای بدن از جمله پوست نیاز به مراقبت و نگهداری همیشگی دارد و شما در هر زمان و هر مکان باید مراقبت های خاص و ویژه خودش رو انجام بدید مثلا زمانی که در معرض نور خورشید قرار می گیرید حتما باید از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید تا اشعه های نور خورشید به پوستتون آسیب نزنه.

حال این مسئله رو در نظر بگیرید که یک فردی پس از انجام بهترین کارها و عمل های جراحی روز دنیا به یه پوست صاف و جوان دست پیدا کرده. اما پس از گذشتن چند وقت و به دلیل عدم مراقبت های پوستی خودش، مثل استفاده نکردن از کرم های ضد آفتاب عدم استفاده از لوسیون های مخصوص پوست خودش و نرسوندن رطوبت کافی به پوست و …. باعث میشه تا پوستش دوباره دچار چین و چروک و یا حتی پیری پوست بشه.

مطالب دیگر  زیبایی و جوانساز صورت با طب سوزنی

حالا در این حالت آیا شما می تونید بگید که روش های مورد استفاده به قدر کافی خوب نبوده؟ یا ماندگاری کافی نداشته؟

قطعا جواب این سوال خیر است.

و این مسئله دلیلی نداره جز اینکه که فرد کوتاهی کرده و مراقبت های لازمه رو از پوست خودش نداشته. اگر این فرد تمام موارد مورد نیاز مراقبتی پس از درمان را به خوبی رعایت می کرد و به خوبی از پوست و زیبایی خودش محافظت می کرد قطعا این مشکلات براش رخ نمی داد.

پس در واقع می تونیم بگیم که میزان ماندگاری هر روشی چه برای کارهای درمانی و چه کارهای زیبایی مقدار بسیار زیادی به لایف استایل و شیوه زندگی اون فرد داره. اینکه چقدر از درمان صورت گرفته محافظت کنه و اینکه کارهایی که باعث ضرر رسوندن به عمل انجام شده نشه رو انجام نداده.

طب سوزنی

ماندگاری درمان طب سوزنی:

در میان روش ها طب سوزنی روشی است که میزان ماندگاری بسیار بالایی دارد و دلیل این امر طبیعی بودن آن است. علاوه بر عدم وجود عوارض در روش طب سوزنی میزان ماندگاری بالا و زیاد این روش، دلیلی است که امروز در بسیاری از جوامع میان افراد مختلف مورد استفبال فراوان واقع شده استو مردم بسیار زیادی این روش رو برای درمان های خود انتخاب می کنند و اغلب هم کاملا راضی هستند.

همچنین شما می توانید علاوه بر مشاوره پیش از شروع درمان، با گرفتن مشاوره های پس از درمان از پزشک خودتون این میزان ماندگاری رو تا حد خیلی بیشتری حفظ کنید.

ماندگاری در جواب دهی طب سوزنی تا حد بسیار زیادی بستگی به خود شما دارد اینکه پس از درمان تا چه اندازه سبک زندگی خودتون رو بهبود میبخشید و نکات مهم رو رعایت میکنید. هم از نظر تغذیه و حتی خواب و ورزش و استراحت هم تاثیر بسیار زیادی بر روی میزان سلامتی و حتی زیبایی شما دارد. البته متخصصی هم که بر روی بدن شما کار می کند و سوزن را می زند تاثیر بسیار زیادی دارد که تا چه اندازه تجربه و تبحر کاری داشته باشد تا بیماری را کاملا درمان کند نه لینکه فقط به عنوان مسکن و موقت کار کند.

مطالب دیگر  همه چیز درباره نقاط طب سوزنی!

 

عوامل موثر در ماندگاری طب سوزنی:

 • تعداد جلسات درمان شده
 • پزشک و متخصصی که درمان توسط ایشون انجام شده
 • اینکه درمان صورت گرفته یا فقط جلسات حالت مسکن و کوتاه مدت بوده است
 • سبک زندگی
 • میزان مراقبت و نگهداری از درمان های انجام شده
 • نوع خوراکی های مصرفی (تغذیه)
 • شرایط آب و هوایی
 • شرایط روحی و جسمی
 • به پایان رساندن کل دوره یا رها کردن در زمان بروز بهبودی

طب سوزنی

 

پایه و اساس طب سوزنی به تعادل رسیدن ارگان های بدن است. در واقع به تعادل رسیدن یین و یانگ. در این علم بدن یک فرد زمانی دچار بروز بیماری و یا حتی مشکل پوستی می شوند که تعادل میان یین و یانگ بر هم خورد و میزان یکی از اونیکی بیشتر و یا حتی کمتر شود. در این علم با فرو کردن سوزن در بدن و تحریک نقاط مختلف طب سوزنی که نقاط تعریف شده ای هستند باعث می شویم تا انرژی درون بدن به حرکت درآید و به نقطه مورد نظر ما رفته و بدن را به تعادل خود برساند.

 

شما می توانید در مرکز سلامت هما با گرفتن مشاوره از پزشک ما و دادن تمامی اطلاعات مربوط به روش درمانی مخصوص شما، کاملا آگاهانه روش درمانی خودتون رو شروع کنید و پس از پایان دوره به خواسته های خودتون از درمان برسید.

ما با افتخار در خدمت شما عزیزان هستیم تا بهترین خدمات را به شما ارائه دهیم.

 

نویسنده: المیناز اردیبهشت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *