برای لاغری طب سوزنی بهتر است یا امبدینگ؟

 • خانه
 • -
 • طب سوزنی
 • -
 • برای لاغری طب سوزنی بهتر است یا امبدینگ؟
 برای لاغری طب سوزنی بهتر است یا امبدینگ؟

چاقی و افزایش وزن یکی از معضلاتی است که بسیاری از افراد با آن درگیر بوده و به دنبال راهکار هایی به منظور لاغری و دستیابی به اندام ایده آل می باشند. به طور کلی لازم است بدانید که امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی در حوزه پزشکی، راه ها و تکنیک های متعددی به منظور لاغری و کاهش وزن شناخته شده است که در این میان لاغری و کاهش وزن با روش های سنتی یکی از موثرترین تکنیک کاهش وزن می باشد. در ادامه شما را با روش های طب سوزنی و امبدینگ که از جمله روش های سنتی می باشند، آشنا کرده و مطالبی را در این زمینه بیان خواهیم کرد. (برای لاغری طب سوزنی بهتر است یا امبدینگ؟)

طب سوزنی

برای لاغری چه روش هایی وجود دارد؟

(برای لاغری طب سوزنی بهتر است یا امبدینگ؟)از آنجایی که برخورداری از اندام ایده آل و متناسب خواست همه افراد در هر سن و جنسیتی می باشد، از این رو روش های متنوعی به منظور لاغری و کاهش وزن روی کار آمده است. که در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با دو روش سنتی برای لاغری آشنا کرده و مطالبی را در این زمینه بیان کنیم.

روش طب سوزنی

از قدیمی ترین روش های لاغری به صورت سنتی، طب سوزنی می باشد که در این روش متخصصان با استفاده از سوزن های نازک و مخصوص به نام نیدل و وارد کردن آن در نقاط خاصی از بدن منجر به درمان درد و بیماری می شوند. علاوه بر آن از طب سوزنی برای لاغری و کاهش وزن نیز استفاده می کنند. در واقع وارد کردن سوزن های مخصوص در نقاط مهم، منجر به باز شدن گره های بدن و جریان یافتن انرژی و در نتیجه موجب لاغری می شود.

روش امبدینگ

از دیگر زیر مجموعه های روش سنتی، روش امبدینگ می باشد که امروزه مورد توجه بسیاری از متخصصان قرار گرفته است. در این روش به جای استفاده از سوزن ها، از نخ های قابل جذب بخیه استفاده می کنند. لازم است بدانید که این نخ ها به بدن بیمار دوخته نمی شوند. نخ امبدینگ توسط سوزن مخصوص وارد نقاط تشخیص داده شده و در زیر پوست کاشته می شوند. پس از چند وقت این نخ ها جذب بدن شده و دیگر هیچ اثری از آن ها به جا نخواهد ماند.

مطالب دیگر  طب سوزنی زانو

برای لاغری طب سوزنی بهتر است یا امبدینگ؟

برای لاغری طب سوزنی بهتر است یا امبدینگ؟

در پاسخ به این سوال که برای لاغری طب سوزنی بهتر است یا امبدینگ؟ باید گفت که برتری آن ها نسبت به یکدیگر بستگی به عوامل مختلفی دارد. از جمله این موارد می توان به شرایط بدنی افراد، میزان چاقی و یا میزان لاغری فرد و … اشاره کرد. اما به طور کلی باید بدانید که برای مشخص کردن روش درمانی بهتر است به پزشک متخصص طب سوزنی مراجعه کنید.

آشنایی با مراحل لاغری با طب سوزنی

انتخاب پزشک و کلینیک تخصصی طب سوزنی

اگر فردی بخواهد برای کاهش وزن خود از روش طب سوزنی استفاده کند، در ابتدا باید نسبت به پیدا کردن یک کلینیک تخصصی طب سوزنی به همراه پزشک ماهر، اقدام کند. چرا که انتخاب مناسب کلینیک و پزشک طب سوزنی، تاثیر بسزایی در خوب پیش روند لاغری و کاهش وزن دارد.

ملاقات بیمار با پزشک

مرحله بعد نوبت به ملاقات بیمار با پزشک می باشد. در این گام پزشک بیمار را معاینه کرده و اطلاعاتی را نظیر سوابق بیماری فرد، دارو های مصرف کرده، سن، آلرژی های او و …. را با پرسش از بیمار به دست می آورد. سپس پزشک با توجه به اطلاعات کسب کرده و معاینات انجام داده، یک طرح درمانی مناسب برای فرد ارائه می دهد. (برای لاغری طب سوزنی بهتر است یا امبدینگ؟)

تعیین شرایط در روند طب سوزنی

در همان جلسه اول پزشک با توجه  به شرایط وزنی هر فردی، فاکتور هایی را از جمله تعداد جلسات طب سوزنی، تعداد سوزن های مصرفی در هر جلسه، زمان ماندگاری سوزن ها در بدن و …. را تعیین می کند.

آماده سازی بیمار برای درمان

گام بعدی نوبت به آماده شدن بیمار برای درمان به روش طب سوزنی می باشد. در واقع به این منظور لازم است که بیمار با توجه به نوع درمان و روش درمان خود، بر روی تخت دراز بکشد و یا روی صندلی بنشیند. سپس پزشک محل مد نظر برای درمان را ضد عفونی می کند.

مطالب دیگر  طب سوزنی کمر زنان

انجام عملیات طب سوزنی

حال نوبت به انجام عملیات طب سوزنی و ورود سوزن ها در بدن می باشد. در واقع پزشک سوزن هایی را وارد نقاط خاصی از بدن می کند.

انجام تکنیک هایی در روند درمان

در برخی از مواقع ممکن است که پزشک سوزن ها را در جای خود حرکت داده و یا آن ها را بچرخاند. که انجام این کار منجر به ایجاد جریان الکتریسیته و گرما در بدن شده و در نهایت موجب افزایش سرعت روند لاغری می شود.

خروج سوزن ها از بدن

مرحله آخر نوبت به خروج سوزن ها از بدن می باشد. لازم به ذکر است که ورود و یا خروج سوزن ها از بدن دردی به همراه ندارد. چرا که سوزن های طب سوزنی نازک بوده و مخصوص این طب طراحی شده است.

برای لاغری طب سوزنی بهتر است یا امبدینگ؟

لاغری و کاهش وزن با روش های سنتی چه مزایایی دارد؟

 • روش های سنتی را می توان یکی از ایمن ترین روش درمان به منظور لاغری و کاهش وزن دانست.
 • تاثیرات درمان با استفاده از روش های سنتی به نسبت سایر روش های درمان برای لاغری، از همه بیشتر می باشد.
 • روش های سنتی یک روش درمانی سازگار است. به این منظور که در صورت استفاده از این روش می توان از دیگر روش های درمانی مکمل نیز استفاده کرد. (برای لاغری طب سوزنی بهتر است یا امبدینگ؟)
 • روش های سنتی جز روش های درمانی غیر تهاجمی می باشد. به این منظور که در صورت استفاده از روش های سنتی دیگر نیازی به عمل جراحی و یا بی هوشی نیست.
 • عوارض جانبی پایین درمان با روش سنتی، از دیگر مزیت های روش درمانی محسوب می شود.
 • از مزایای مهم روش های سنتی می توان به افزایش سیستم ایمنی بدن، افزایش استقامت، بازیابی انرژی، تنظیم هورمون‌ ها و … اشاره کرد.
 • روش های سنتی یک روش طبیعی است. به این منظور که در صورت استفاده از این روش ها دیگر نیازی به مصرف دارو های شیمیایی نیست.
 • در صورت درمان با استفاده از روش های سنتی افراد دردی را حس نخواهند کرد. چرا که سوزن های مصرفی در این طب نازک بوده و مخصوص طب سوزنی طراحی شده است.
 • و ….
مطالب دیگر  جوانسازی صورت با طب سوزنی

مزایای استفاده از روش امبدینگ (کاشت نخ)

 • لاغری و کاهش وزن و رسیدن به اندام دلخواه
 • کاهش اختلالات گوارشی
 • کاهش استرس های گوارشی
 • کاهش کم خوابی و یا بی خوابی
 • افزایش متابولیسم بدن
 • رفع استرس، یبوست، زانو درد، کمر درد و ….
 • کاهش نفخ شکم
 • کاهش اختلالات قاعدگی
 • بدون درد و خونریزی و هر گونه عوارض
 • کاهش هزینه درمان

آیا لاغری با استفاده از روش های سنتی خطرناک است؟

مطمئناً استفاده از هر روش درمانی علاوه بر مزایایی که به همراه دارد، یکسری از معایب و عوارض نیز دارد. اما باید بدانید که به طور کلی استفاده از روش های سنتی نظیر طب سوزنی، امبدینگ و …. به نسبت سایر روش های درمانی از عوارض پایین تری برخوردار است. از جمله این عوارض می توان به موارد زیر اشاره کرد. (برای لاغری طب سوزنی بهتر است یا امبدینگ؟)

 • امکان بروز عفونت در صورت عدم ضد عفونی کردن سوزن ها، یکی از عوارض طب سوزنی می باشد.
 • از متداول ترین عوارض لاغری می توان به ایجاد خونریزی و کبودی اشاره کرد.
 • در صورت درست وارد نکردن سوزن ها، ممکن است به اندام های داخلی آسیب وارد شود.

برای لاغری طب سوزنی بهتر است یا امبدینگ؟

سوالات متداول

آیا لاغری با طب سوزنی و روش امبدینگ دردناک است؟

استفاده از روش طب سوزنی و امبدینگ برای لاغری هیچ دردی به همراه ندارد.

هزینه لاغری با طب سوزنی و نخ چقدر است؟

به طور کلی هزینه درمان با روش های سنتی به نسبت سایر روش ها پایین تر می باشد.

ماندگاری طب سوزنی و روش امبدینگ برای درمان لاغری چقدر است؟

ماندگاری طب سوزنی با توجه به عواملی همچون مراقبت های هر فرد، تعداد جلسات، میزان چاقی افراد و …. متفاوت است.

نویسنده: المیناز اردیبهشت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *