معجزات طب سوزنی در درمان دیسک کمر

 • خانه
 • -
 • طب سوزنی
 • -
 • معجزات طب سوزنی در درمان دیسک کمر
 معجزات طب سوزنی در درمان دیسک کمر

طب سوزنی یکی از محبوب ترین روش های درمانی به صورت سنتی است که به دلایل مختلفی مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. به طور کلی لازم است بدانید که قدمت درمان با طب سوزنی به دو هزار سال پیش در کشور چین بر می گردد. امروزه نیز از روش طب سوزنی در درمان بسیاری از بیماری ها و تسکین درد ها استفاده می کنند. بنابراین در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با روش طب سوزنی آشنا کرده و در زمینه معجزات طب سوزنی در درمان دیسک کمر مطالبی را بیان کنیم.

طب سوزنی

آشنایی با روش طب سوزنی

بسیاری از متخصصان طب سوزنی معتقدند که در بدن انسان یک جریان انرژی به نام چی وجود دارد که مسیر آن در بدن در حالت تعادل است. اما اگر به هر دلیلی اختلالی در مسیر این جریان ایجاد شود، باعث به وجود آمدن درد و بیماری خواهد شد که راه درمان آن طب سوزنی می باشد. در این روش متخصصان با استفاده از سوزن های نازک و مخصوص و وارد کردن آن در نقاط خاصی از بدن منجر به تسکین درد و یا رفع بیماری می شوند.

دلیل ایجاد درد کمر و دیسک کمر چیست؟

درد کمر و یا دیسک کمر را می توان از شایع ترین درد هایی دانست که امروزه به دلیل حجم بالای فعالیت های افراد، فشار های تکراری، وراثت و …. گسترش پیدا کرده است. از این رو راه ها و تکنیک ها متعددی برای درمان دیسک کمر و کمردرد وجود دارد. در این میان یکی از محبوب ترین روش های درمان، معجزات طب سوزنی در درمان دیسک کمر می باشد. در ادامه شما را با دیگر روش های درمانی کمردرد آشنا خواهیم کرد.

 • درمان کمردرد با ماساژ درمانی
 • درمان کمردرد با کشش درمانی
 • درمان کمردرد با دارو های شیمیایی
 • تسکین درد کمر با تزریق در داخل مفاصل ستون مهره ها
 • تسکین درد کمر با گرما درمانی و سرما درمانی
 • تسکین درد کمر با جراحی
 • معجزات طب سوزنی در درمان دیسک کمر
 • درمان کمردرد با فیزیوتراپی
 • و …..
مطالب دیگر  تسکین درد مفاصل با طب سوزنی

معجزات طب سوزنی در درمان دیسک کمر

کدام روش برای درمان کمردرد بهتر است؟

همان طور که اشاره شد روش های مختلفی برای درمان کمردرد وجود دارد. اما سوالی که ممکن است برای شما پیش آید این است که کدام یک از این روش ها برای درمان دیسک کمر و تسکین کمردرد موثر تر است؟ در پاسخ به این سوال لازم است بدانید که یکی از بهترین آن ها معجزات طب سوزنی در درمان دیسک کمر می باشد. چرا که استفاده از دیگر روش های درمانی برای تسکین درد کمر، ممکن است با عوارض جانبی بسیار زیادی برخوردار بوده و امکان بهبود کامل در این روش ها وجود نداشته باشد.

مراحل درمان کمردرد با طب سوزنی

گام اول: انتخاب متخصص طب سوزنی + کلینیک طب سوزنی

اولین گام برای مشاهده معجزات طب سوزنی در درمان دیسک کمر، انتخاب بهترین متخصص طب سوزنی به همراه کلینیک تخصصی می باشد. لازم است بدانید که انتخاب این موارد از اهمیت بالایی برخوردار بوده و تاثیر بسزایی در خوب پیش رفتن روند درمان بیماری و تسکین درد دارد.

گام دوم: ملاقات با پزشک

در مرحله بعدی لازم است که پزشک با بیمار ملاقات کند. در این مرحله پزشک بیمار را معاینه کرده و با کسب اطلاعات در زمینه سوابق بیماری او، دارو های مصرف کرده و …. یک طرح درمانی برای بیمار ارائه می دهد. لازم است بدانید که دراین مرحله پزشک با توجه به شرایط هر بیماری فاکتور هایی را نظیر تعداد جلسات درمان، تعداد سوزن های مصرفی، هزینه درمان با طب سوزنی و …. را نیز تعیین می کند.

گام سوم: آماده شدن برای درمان

سپس بیمار لازم است به منظور آماده سازی برای انجام طب سوزنی، بر روی تخت دراز بکشد و یا روی صندلی بنشیند. در این مرحله پزشک محل مد نظر برای درمان را با الکل ضد عفونی می کند. لازم است بدانید که استریل سوزن و ضد عفونی کردن ناحیه درمان از اهمیت بالایی برخوردار است. چرا که در غیر این صورت ممکن است بدن بیمار آلوده شده و منجر به ایجاد عفونت شود.

مطالب دیگر  تعداد جلسات طب سوزنی برای صورت

گام چهارم: انجام عملیات طب سوزنی

حال نوبت به انجام عملیات طب سوزنی می باشد. در واقع در این مرحله پزشک سوزن ها را وارد نقاط مد نظر در بدن بیمار می کند. لازم به ذکر است که تعداد سوزن های مصرفی در هر جلسه و همچنین زمان ماندگاری آن در بدن با توجه به شرایط هر فردی متفاوت می باشد. اما به طور میانگین مدت قرار گیری سوزن ها در بدن بیمار ۳۰ دقیقه می باشد و تعداد سوزن های مصرفی بین ۲ الی ۸ عدد است. (معجزات طب سوزنی در درمان دیسک کمر)

گام پنجم: انجام تکنیک هایی برای سرعت بخشیدن به روند درمان

در برخی از مواقع ممکن است که پزشک سوزن ها را دستکاری کند. به این منظور که آن ها را بچرخاند و یا در جای خود حرکت دهد. دلیل این کار را می توان گرم کردن سوزن و در نتیجه ایجاد جریان الکتریستیه دانست. که نتیجه آن افزایش سرعت بهبودی بیماری می باشد.

گام ششم: خروج سوزن ها از بدن

مرحله بعد نوبت خروج سوزن ها از بدن می باشد. لازم به ذکر است که هنگام ورود و یا خروج سوزن ها بیمار هیچ دردی را حس نخواهد کرد. چرا که سوزن های طب سوزنی نازک بوده و مخصوص این طب طراحی شده است.

معجزات طب سوزنی در درمان دیسک کمر

درمان کمر با طب سوزنی چه مزایایی دارد؟

 • یکی از معجزات طب سوزنی در درمان دیسک کمر غیر تهاجمی بودن این روش می باشد. به این منظور که در صورت درمان با روش طب سوزنی دیگر نیازی به هیچ گونه انجام عمل جراحی و یا بی هوشی نیست.
 • عدم احساس درد از دیگر مزایای درمان با طب سوزنی می باشد. دلیل آن را می توان سوزن های نازک و مخصوص مصرفی در این طب دانست.
 • از دیگر مزایای طب سوزنی می توان به افزایش استقامت، بازیابی انرژی، تنظیم هورمون‌ها و افزایش سیستم ایمنی بدن اشاره کرد.
 • معجزات طب سوزنی در درمان دیسک کمر یک روش طبیعی می باشد. به این منظور که در صورت استفاده از روش طب سوزنی، دیگر نیازی به استفاده از دارو های شیمیایی نیست.
 • طب سوزنی علاوه بر کاربرد در درمان بیماری و تسکین درد ها، به منظور زیبایی از جمله زاویه سازی فک، رفع غبغب، فرم دهی باسن و سینه، رفع آکنه و جوش و …. مورد استفاده قرار می گیرد.
 • قیمت درمان با طب سوزنی به نسبت سایر روش های درمانی مناسب تر بوده و به طور کلی از نظر اقتصادی به صرفه تر است.
 • طب سوزنی یک روش سازگار است. به این منظور که در صورت درمان با طب سوزنی می توان از دیگر روش های درمانی مکمل برای کاهش درد کمر استفاده کرد.
 • درمان دیسک کمر با طب سوزنی نسبت به سایر روش های درمانی از عوارض کمتری برخوردار است. و این موضوع یکی از مهم ترین مزایای معجزات طب سوزنی در درمان دیسک کمر می باشد.
 • و ….
مطالب دیگر  خطرات احتمالی درمان با طب سوزنی

عوارض درمان کمردرد با طب سوزنی

مطمئناً درمان دیسک کمر و تسکین کمردرد با هر روشی با یکسری از عوارض همراه است. و معجزات طب سوزنی در درمان دیسک کمر از این قاعده مستثنی نیست. اما لازم است بدانید که درمان با طب سوزنی به نسبت سایر روش ها از عوارض کمتری برخوردار است. از جمله آن ها می توان به ایجاد عفونت، ایجاد کبودی و خونریزی، آسیب به اندام های داخلی و … اشاره کرد.

معجزات طب سوزنی در درمان دیسک کمر

سوالات متداول

درمان کمردرد با طب سوزنی چه مدت زمان بر است؟

زمان درمان کمردرد با طب سوزنی با توجه به شرایط هر فردی متفاوت خواهد بود.

آیا روش طب سوزنی دردناک است؟

به دلیل وجود سوزن های نازک و مخصوص، درمان با طب سوزنی دردی به همراه ندارد.

هزینه درمان با طب سوزنی چقدر است؟

قیمت درمان با طب سوزنی به نسبت سایر روش های درمانی کاملاً به صرفه تر می باشد.

نویسنده: المیناز اردیبهشت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *