لاغری و کاهش وزن با طب سوزنی

 • خانه
 • -
 • طب سوزنی
 • -
 • لاغری و کاهش وزن با طب سوزنی
 لاغری و کاهش وزن با طب سوزنی

چاقی و افزایش وزن یکی از معضلاتی است که بسیاری از افراد با آن درگیر بوده و به دنبال راهکار هایی به منظور لاغری و دستیابی به اندام ایده آل می باشند. به طور کلی لازم است بدانید که امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی در حوزه پزشکی، راه ها و تکنیک های متعددی به منظور لاغری و کاهش وزن شناخته شده است که در این میان لاغری و کاهش وزن با طب سوزنی یکی از موثرترین تکنیک کاهش وزن می باشد. در ادامه شما را با لاغری و کاهش وزن با طب سوزنی آشنا کرده و در زمینه طب سوزنی و مراحل لاغری با این روش، مطالبی را بیان خواهیم کرد.

طب سوزنی

آشنایی با روش درمانی طب سوزنی

طب سوزنی روشی است که قدمت آن به دو هزار سال پیش بر می گردد. لازم به ذکر است که منشا درمان با طب سوزنی، کشور چین می باشد. در واقع چینیان باستان معتقدند که در بدن انسان یک جریان انرژی به نام “چی” وجود دارد که مسیر این انرژی در بدن در حالت تعادل است. اما اگر به هر دلیلی اختلالی در مسیر این جریان شکل گیرد، منجر به ایجاد درد و یا بیماری خواهد شد. که راه درمان آن طب سوزنی می باشد.

مراحل لاغری با طب سوزنی چگونه است؟

گام اول: کسب اطلاعات در زمینه طب سوزنی و انتخاب پزشک و کلینیک تخصصی طب سوزنی

در صورتی که فردی قصد دارد با استفاده از روش طب سوزنی نسبت به لاغری و کاهش وزن خود اقدام کند، در گام اول لازم است که نسبت به پیدا کردن یک کلینیک تخصصی طب سوزنی به همراه پزشک ماهر، اقدام کند. چرا که انتخاب مناسب کلینیک و پزشک طب سوزنی، تاثیر بسزایی در خوب پیش رفتن مراحل لاغری و کاهش وزن با طب سوزنی دارد.

گام دوم: ملاقات بیمار با پزشک

مرحله بعد نوبت به ملاقات بیمار با پزشک می باشد. در این گام پزشک بیمار را معاینه کرده و اطلاعاتی را نظیر سوابق بیماری فرد، دارو های مصرف کرده، سن، آلرژی های او و …. را با پرسش از بیمار به دست می آورد.

مطالب دیگر  فواید طب سوزنی، طبی با رمز و راز های کشف نشده

گام سوم: ارائه طرح درمانی به همراه تعیین تعداد جلسات درمان

سپس پزشک با توجه به اطلاعات کسب کرده و معاینات انجام داده، یک طرح درمانی مناسب برای فرد ارائه می دهد. همچنین در این مرحله پزشک با توجه به شرایط هر فردی، تعداد جلسات لازم برای بهبودی را تعیین می کند.

گام چهارم: آماده سازی بیمار برای درمان با طب سوزنی

گام بعدی نوبت به آماده سازی بیمار برای درمان به روش طب سوزنی می باشد. در واقع به این منظور لازم است که بیمار با توجه به نوع درمان و روش درمان خود، بر روی تخت دراز بکشد و یا روی صندلی بنشیند. سپس پزشک محل مد نظر برای درمان را با الکل ضد عفونی می کند.

گام پنجم: انجام عملیات طب سوزنی

حال نوبت به ورود سوزن ها در بدن می باشد. در واقع پزشک سوزن هایی را وارد نقاط خاصی از بدن می کند. این سوزن ها بر روی گره های عصبی تاثیر گذاشته و موجب تحریک آن ها می شوند. که این تحریک، منجر به فعالیت متابولیکی و ترشح هورمون هایی به منظور کاهش فشار عصبی، استرس، افزایش سوخت و سازی و از همه مهم تر منجر به تحریک چربی سوزی می شوند. در این میان لازم است به این موضوع اشاره کنیم که به طور میانگین سوزن ها در حدود نیم دقیقه در بدن باقی می مانند.

گام ششم: انجام کار هایی برای افزایش سرعت روند درمان

در برخی از مواقع ممکن است که پزشک سوزن ها را در جای خود حرکت داده و یا آن ها را بچرخاند. که انجام این کار منجر به ایجاد جریان الکتریسیته و گرما در بدن شده و در نهایت موجب افزایش سرعت روند درمان بیماری می شود.

گام هفتم: خروج سوزن ها از بدن

مرحله آخر نوبت به خروج سوزن ها از بدن می باشد. لازم به ذکر است که ورود و یا خروج سوزن ها از بدن دردناک نیست. چرا که سوزن های طب سوزنی نازک بوده و مخصوص این طب طراحی شده است.

مطالب دیگر  درمان میگرن با طب سوزنی

لاغری و کاهش وزن با طب سوزنی

آشنایی با نقاط مهم طب سوزنی برای لاغری

مچ پا

 • نقطه مخصوصی که متخصصان طب سوزنی در قسمت پا به منظور لاغری و کاهش وزن استفاده می کنند، در قسمت داخلی پا و سمت بالای مچ پا قرار دارد. انجام طب سوزنی در این نقطه منجر به بهبود عمکرد سیستم گوارش و در نتیجه کاهش وزن می شود.

آرنج

 • طب سوزنی در این نقطه، تاثیر مستقیمی بر روی تحریک روده بزرگ دارد. تحریک این نقطه موجب می شود که آب اضافی بدن از روده ها دفع شده و منجر به انتقال آن به کلیه ها می شود.

اطراف گوش

 • ورود سوزن در این نقاط منجر به توانایی کنترل اشتها می شود. لازم به ذکر است که نقاط اطراف گوش از جمله نقاطی است که در طب سوزنی تاثیر بسیاری در کاهش وزن دارد.

زیر زانو

 • نقطه مخصوصی که متخصصان طب سوزنی در قسمت زیر زانو به منظور لاغری و کاهش وزن استفاده می کنند، در قسمت بیرونی زانو قرار دارد. با انجام طب سوزنی در این نقطه، می توان منجر به بهبود فعالیت معده، بهبود روند هضم و ارائه تغذیه مناسب در خون شده و در نتیجه موجب کاهش ذخیره های توده چربی بدن می شود.

نقاط رفع کننده ورم های ناحیه شکمی

 • نقطه رفع کننده ورم های ناحیه شکمی، در زیر شکم قرار دارد. در واقع متخصصان با وارد کردن سوزن در این نقاط، منجر به تحریک چربی سوزی شده و در آخر منجر به لاغری شکم می شوند.

نقطه تحریک کننده گردش خون

 • نقاط تحریک کننده گردش خون، در اطراف ناف و روی شکم قرار دارند. در واقع طب سوزنی این نقاط منجر به افزایش گردش خون در ناحیه شکم شده و در نتیجه فعالیت دستگاه گوارش بهبود می یابد. و این موضوع تاثیر بسزایی در لاغری دارد.

لاغری و کاهش وزن با طب سوزنی

آیا روش دیگری برای لاغری وجود دارد؟

در پاسخ به این سوال لازم است بدانید که روش ها و تکنیک های متعددی به منظور درمان لاغری و کاهش وزن وجود دارد. که از جمله آن ها می توان به لاغری و کاهش وزن با طب سوزنی، لاغری با امبدینگ، کاهش وزن با جراحی و … اشاره کرد. حال سوالی که ممکن است برای شما پیش آید، این است که در میان این روش ها، کدام یک بهتر است؟ در پاسخ باید بدانید که امبدینگ و طب سوزنی دو روش محبوب برای لاغری می باشند که در ادامه شما را با مزایا و عوارض آن آشنا خواهیم کرد.

مطالب دیگر  نقش طب سوزنی در کاهش وزن

آشنایی با روش امبدینگ

امبدینگ یکی از زیر مجموعه های طب سوزنی می باشد. اما برخلاف طب سوزنی، از سوزن برای درمان استفاده نمی کنند. در این روش از نخ های قابل جذب بخیه به جای سوزن استفاده می کنند. در این روش بر روی نقاط طب سوزنی موادی مانند ویتامین، دارو های گیاهی، چربی سوز ها، نخ یا کات گوت گذاشته می شود. لازم است بدانید که این روش ماندگاری بیشتری نسبت به طب سوزنی دارد. چرا که نخ یا ماده استفاده شده در زیر پوست باقی می ماند.

فواید درمان لاغری و کاهش وزن با طب سوزنی چیست؟

 • سازگاری بالا طب سوزنی با دیگر روش های درمانی
 • ایمن ترین روش درمانی در میان روش های مختلف
 • عوارض جانبی پایین درمان با طب سوزنی
 • افزایش سیستم ایمنی بدن، افزایش استقامت، بازیابی انرژی، تنظیم هورمون‌ ها و … با طب سوزنی
 • عدم احساس درد هنگام درمان با طب سوزنی
 • طبیعی بودن طب سوزنی
 • قیمت مناسب درمان با طب سوزنی
 • غیر تهاجمی بودن طب سوزنی
 • و ….

لاغری و کاهش وزن با طب سوزنی

سوالات متداول

آیا لاغری و کاهش وزن با طب سوزنی نیاز به هزینه بالا دارد؟

لاغری و کاهش وزن با طب سوزنی نسبت به دیگر روش های درمانی، قیمت مناسب تری دارد.

استفاده از روش طب سوزنی برای کاهش وزن چقدر زمان می برد؟

زمان درمان با طب سوزنی با توجه به عواملی مانند شرایط هر فرد، میزان چاقی فرد و … متفاوت می باشد.

درمان با طب سوزنی دردناک است؟

خیر. به دلیل سوزن های نازک و مخصوص در این طب، درمان با طب سوزنی دردی به همراه ندارد.

نویسنده: المیناز اردیبهشت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *