تاثیر طب سوزنی برای لاغری

 • خانه
 • -
 • طب سوزنی
 • -
 • تاثیر طب سوزنی برای لاغری
 تاثیر طب سوزنی برای لاغری

یکی از خواسته های تمامی افراد جدا از جنسیت و سن و سال، دستیابی به اندام ایده آل می باشد. بنابراین روش های درمانی مختلفی از مصرف دارو گرفته تا انجام عمل های جراحی، وجود دارد که می توان به اندام مد نظر خود رسید. اما آیا این روش ها ایمن است و یا عوارض ندارد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که مطمئناً استفاده از هر روش درمانی با یکسری از عوارض و خطرات همراه است. اما در این میان قصد داریم شما را با روش درمانی طب سوزنی آشنا کرده و در زمینه تاثیر طب سوزنی برای لاغری مطالبی را بیان کنیم.

طب سوزنی

آشنایی با انواع روش های کاهش وزن

همان طور که گفته شد، روش های مختلفی از جمله مصرف دارو های شیمیایی، رژیم غذایی، جراحی و …. به منظور کاهش وزن و لاغری وجود دارد. اما ممکن است این روش ها تاثیر کاملی بر روند لاغری نداشته و همچنین بعضی از آن ها از عوارض بسیاری بالایی برخوردار بوده و امکان بازگشت وزن در برخی دیگر از روش های درمانی وجود دارد. اما در این میان یکی از روش های سنتی که علاوه بر ثابت نگه داشتن وزن، موجب کاهش لاغری با کمترین عوارض نیز خواهد شد، تاثیر طب سوزنی برای لاغری می باشد. در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با این روش درمان آشنا کنیم.

طب سوزنی چیست؟

طب سوزنی روشی است که قدمت آن به دو هزار سال پیش در کشور چین بر میگردد. در واقع بسیاری از متخصصان طب سوزنی معتقدند که در بدن انسان یک گذرگاه انرژی به نام چی وجود دارد. که مسیر آن در بدن در حالت تعادل است. اما اگه به هر دلیلی این مسیر مسدود شده و یا اختلالی در این جریان ایجاد شود، باعث درد و بیماری خواهد شد. که راه درمان آن روش طب سوزنی می باشد.

به طور کلی در طب سوزنی، متخصصان بیش از ۷۵۰ نقطه طلایی در بدن شناسایی کرده اند، که انرژی چی در این نقاط جریان داشته و در صورتی که اختلالی ایجاد شود، می توان با استفاده از سوزن های نازک و مخصوص به نام نیدل و وارد کردن آن در این نقاط ، باعث رفع بیماری و یا تسکین درد شد. حال سوالی که ممکن است برای شما پیش آید، این است که تاثیر طب سوزنی برای لاغری به چه صورت است؟

مطالب دیگر  پاک کردن تاتو ابرو در منزل
تاثیر طب سوزنی برای لاغری
تاثیر طب سوزنی برای لاغری

تاثیر طب سوزنی برای لاغری به چه صورت است؟

در واقع ورود سوزن ها در نقاط خاصی از بدن، باعث ایجاد یکسری واکنش های شیمیایی شده و بر روی گره های عصبی تاثیر می گذارد. این تاثیرات باعث تحریک فعالیت های متالولیکی بدن، در نتیجه موجب ترشح هورمون هایی برای جلوگیری از پرخوری عصبی و افزایش میزان سوخت و سوز و در نهایت تحریک چربی سوزی در بدن می شوند. همچنین لازم است بدانید که ورود سوزن ها در این نقاط، تاثیر بسزایی بر روی معده و دستگاه گوارش می گذارد. در واقع این سوزن ها اعصاب مربوط به دستگاه گوارش را تحریک کرده و سرانجام منجر به کاهش اشتها در بدن می شود.

مراحل لاغری با طب سوزنی

انتخاب پزشک و کلینیک تخصصی طب سوزنی

اگر فردی بخواهد تاثیر طب سوزنی برای لاغری و کاهش وزن خود را مشاهده کند، در ابتدا باید نسبت به پیدا کردن یک کلینیک تخصصی طب سوزنی به همراه پزشک ماهر، اقدام کند. چرا که انتخاب مناسب کلینیک و پزشک طب سوزنی، تاثیر بسزایی در خوب پیش روند لاغری و کاهش وزن دارد.

ملاقات بیمار با پزشک

مرحله بعد نوبت به ملاقات بیمار با پزشک می باشد. در این گام پزشک بیمار را معاینه کرده و اطلاعاتی را نظیر سوابق بیماری فرد، دارو های مصرف کرده، سن، آلرژی های او و …. را با پرسش از بیمار به دست می آورد. سپس پزشک با توجه به اطلاعات کسب کرده و معاینات انجام داده، یک طرح درمانی مناسب برای فرد ارائه می دهد.

تعیین شرایط در روند طب سوزنی

در همان جلسه اول پزشک با توجه  به شرایط وزنی هر فردی، فاکتور هایی را از جمله تعداد جلسات طب سوزنی، تعداد سوزن های مصرفی در هر جلسه، زمان ماندگاری سوزن ها در بدن و …. را تعیین می کند.

مطالب دیگر  طب سوزنی برای مچ دست

آماده سازی بیمار برای درمان

گام بعدی نوبت به آماده شدن بیمار برای درمان به روش طب سوزنی می باشد. در واقع به این منظور لازم است که بیمار با توجه به نوع درمان و روش درمان خود، بر روی تخت دراز بکشد و یا روی صندلی بنشیند. سپس پزشک محل مد نظر برای درمان را با الکل ضد عفونی می کند. لازم است بدانید که انجام ضد عفونی بیمار و استریل سوزن های مصرفی توسط پزشک از اهمیت بالایی برخوردار است. چرا که در غیر این صورت ممکن است بدن بیمار دچار عفونت شود.

انجام عملیات طب سوزنی

حال نوبت به انجام عملیات طب سوزنی و ورود سوزن ها در بدن می باشد. در واقع پزشک سوزن هایی را وارد نقاط خاصی از بدن می کند. همان طور که گفته شد، تعداد سوزن های مصرفی و زمان ماندگاری آن ها با توجه به شرایط هر فردی متفاوت خواهد بود. اما لازم است بدانید که به طور میانگین تعداد ۲ الی ۶ سوزن به مدت ۵ الی ۲۰ دقیقه در بدن باقی می ماند.

انجام کار هایی برای افزایش تاثیر طب سوزنی برای لاغری

در برخی از مواقع ممکن است که پزشک سوزن ها را در جای خود حرکت داده و یا آن ها را بچرخاند. که انجام این کار منجر به ایجاد جریان الکتریسیته و گرما در بدن شده و در نهایت موجب افزایش تاثیر طب سوزنی برای لاغری و کاهش وزن می شود.

خروج سوزن ها از بدن

مرحله آخر نوبت به خروج سوزن ها از بدن می باشد. لازم به ذکر است که ورود و یا خروج سوزن ها از بدن دردی به همراه ندارد. چرا که سوزن های طب سوزنی نازک بوده و مخصوص این طب طراحی شده است.

تاثیر طب سوزنی برای لاغری

آیا کاهش وزن با طب سوزنی یک روش درمان گران است؟

در پاسخ به این سوال باید بدانید که تاثیر طب سوزنی برای لاغری، نسبت به سایر روش های درمانی از هزینه های مناسب تری برخوردار بوده و از نظر اقتصادی کاملاً به صرفه می باشد. اما هزینه طب سوزنی به عوامل متعددی بستگی دارد که از جمله آن ها می توان به تعداد جلسات درمان، تعداد نقاط مورد درمان، تعداد سوزن های مصرفی، شرایط و میزان چاقی هر فرد و …. اشاره کرد.

مطالب دیگر  ویژگی های بهترین متخصص طب سوزنی

فواید لاغری و کاهش وزن با طب سوزنی

 • طب سوزنی را می توان یکی از ایمن ترین روش درمان به منظور لاغری و کاهش وزن دانست.
 • تاثیر طب سوزنی برای لاغری به نسبت سایر روش های درمان برای لاغری، از همه بیشتر می باشد.
 • طب سوزنی یک روش درمانی سازگار است. به این منظور که در صورت لاغری با طب سوزنی می توان از دیگر روش های درمانی مکمل از جمله امبدینگ، دارو های گیاهی و …. نیز استفاده کرد.
 • طب سوزنی یک روش غیر تهاجمی می باشد. در واقع اگر برای لاغری از طب سوزنی استفاده کنید، دیگر نیازی به عمل جراحی و یا بی هوشی نیست. 
 • عوارض جانبی پایین درمان با طب سوزنی، از دیگر مزیت های روش درمانی طب سوزنی محسوب می شود.
 • از مزایای مهم روش طب سوزنی می توان به افزایش سیستم ایمنی بدن، افزایش استقامت، بازیابی انرژی، تنظیم هورمون‌ ها و … اشاره کرد.
 • طب سوزنی یک روش طبیعی است. به این منظور که در صورت تاثیر طب سوزنی برای لاغری، دیگر نیازی به مصرف دارو های شیمیایی نیست.
 • در صورت درمان با طب سوزنی افراد دردی را حس نخواهند کرد. چرا که سوزن های مصرفی در این طب نازک بوده و مخصصو طب سوزنی طراحی شده است.
 • و ….

تاثیر طب سوزنی برای لاغری

سوالات متداول

ماندگاری طب سوزنی برای درمان لاغری چقدر است؟

ماندگاری طب سوزنی با توجه به عواملی همچون مراقبت های هر فرد، تعداد جلسات، میزان چاقی افراد و …. متفاوت است.

ایا لاغری با طب سوزنی خطرناک است؟

خیر. تاثیر طب سوزنی برای لاغری یکی از ایمن ترین روش های درمان برای کاهش وزن می باشد.

تعداد جلسات لازم برای درمان با طب سوزنی چقدر است؟

تعداد جلسات با توجه به شرایط هر فردی متغیر است.

نویسنده: المیناز اردیبهشت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *