تاثیر طب سوزنی در تسکین درد های میگرنی

  • خانه
  • -
  • طب سوزنی
  • -
  • تاثیر طب سوزنی در تسکین درد های میگرنی
 تاثیر طب سوزنی در تسکین درد های میگرنی

مبتلا به سردرد ها شدید را می توان یکی از شایع ترین عارضه هایی دانست، که امروزه بسیاری از افراد به دلایل مختلفی از جمله بی خوابی، فشار های روانی، ارثی و …. به آن دچار می شوند. از این رو تکنیک و روش های متعددی به منظور کاهش تسکین سردرد و درمان میگرن شدید روی کار آمده. در این میان قصد داریم شما را با روش طب سوزنی که یکی از طبیعی ترین و کم عوارض ترین روش درمانی سردرد و میگرن می باشد، آشنا کرده و در زمینه تاثیر طب سوزنی در تسکین درد های میگرنی مطالبی را بیان کنیم.

طب سوزنی

آشنایی با روش درمانی طب سوزنی و فلسفه آن

طب سوزنی یک روش طب سوزنی قدیمی است که قدمت آن به دو هزار سال به کشور چین بر می گردد. در واقع بسیاری از متخصصان طب سوزنی معتقدند که در بدن انسان یک جریان انرژی به نام چی وجود دارد که مسیر آن در بدن در حالت تعادل است. اما اگر به هر دلیل اختلالی در مسیر این انرژی شکل گیرد، باعث به وجود آمدن درد و بیماری می شود. که راه درمان آن استفاده از روش طب سوزنی می باشد. (تاثیر طب سوزنی در تسکین درد های میگرنی)

در واقع در طب سوزنی، بیش از ۷۵۰ نقطه طلایی در بدن شناخته شده که متخصصان با توجه به نوع درد و بیماری، نقاط درگیر شده در بدن را شناسایی کرده و با وارد کردن سوزن های نازک و مخصوص در این نقاط، منجر به بازیابی تعادل در بدن شده و در نهایت منجر به تسکین درد و رفع بیماری می شوند.

برای تسکین درد میگرن به روش طب سوزنی، چه مراحلی را باید طی کرد؟

مرحله اول

در ابتدا اول لازم است فردی که قصد استفاده از روش درمانی طب سوزنی را دارد، به دنبال بهترین متخصص طب سوزنی و همچنین یک کلینیک خوب برای درمان درد و یا رفع بیماری خود باشد. لازم است بدانید که انتخاب مناسب موارد ذکر شده تاثیر بسزایی در خوب پیش رفتن روند درمان دارد و در صورت انتخاب مناسب آن ها، می توان تاثیر طب سوزنی در تسکین درد های میگرنی را مشاهده کرد.

مطالب دیگر  پاک کردن تاتو ابرو در منزل

مرحله دوم

در مرحله بعد بیمار باید توسط پزشک معاینه شود. سپس پزشک از بیمار سوالاتی را از جمله سوابق بیماری های فرد، سوابق دارو های مصرف کرده، سن او و …. را پرسیده و در نهایت با توجه به اطلاعات کسب کرده و معاینات صورت گرفته، روش درمان مختص هر بیمار را ارائه می دهد.

مرحله سوم

در همان جلسه اول طب سوزنی، پزشک با توجه به شرایط بیماری هر فردی، عواملی را از جمله تعداد جلسات طب سوزنی، تعداد سوزن های مصرفی در هر جلسه، مدت زمان هر جلسه طب سوزنی و … را تعیین می کند.

مرحله چهارم

در گام بعدی فرد باید برای درمان به روش طب سوزنی خود را آماده کند. به این منظور لازم است بیمار با توجه به نحوه درمان خود روی تخت دراز بکشد و یا روی صندلی بنشیند. سپس پزشک نقاط مد نظر برای درمان را ضد عفونی می کند. لازم است بدانید که ضد عفونی کردن بدن و استریل سوزن ها از اهمیت بالایی برخوردار است. چرا که در صورت عدم انجام این کار، بدن بیمار با عفونت مواجه خواهد شد. (تاثیر طب سوزنی در تسکین درد های میگرنی)

تاثیر طب سوزنی در تسکین درد های میگرنی

مرحله پنجم

گام بعدی نوبت به انجام عملیات درمان به روش طب سوزنی می باشد. در واقع در این مرحله پزشک سوزن هایی را در نقاط خاصی از بدن وارد می کند. همان طور که می دانید تعداد سوزن ها و زمان ماندگاری آن ها در بدن با توجه به شرایط هر فردی متفاوت است. اما به طور میانگین پزشکان از دو الی شش سوزن به مدت ۵ الی ۲۰ دقیقه استفاده می کنند.

مرحله ششم

در برخی از مواقع ممکن است که پزشک سوزن ها را در جای خود حرکت داده و یا آن ها را بچرخاند. که این امر منجر به ایجاد گرما و جریان الکتریسیته در بدن می شود. سر انجام این کار منجر به افزایش سرعت بهبود روند درمان خواهد شد و می توان تاثیر طب سوزنی در تسکین درد های میگرنی را مشاهده کرد.

مطالب دیگر  طب سوزنی (acupuncture) سلامت هما

مرحله هفتم

مرحله آخر نوبت به خروج سوزن ها از بدن می باشد. لازم است بدانید که وارد کردن و یا خروج سوزن از بدن هیچ دردی به همراه ندارد. چرا که این سوزن ها مخصوص طب سوزنی طراحی شده و بسیار نازک می باشند.

آیا درمان با طب سوزنی گران است؟

مطمئناً درمان بیماری و یا تسکین درد با استفاده از هر روشی، هزینه بر می باشد. و درمان با طب سوزنی از این قاعده مستثنی نیست. اما لازم است بدانید که هزینه درمان با روش طب سوزنی نسبت به سایر روش ها از نظر اقتصادی کاملا به صرفه تر است. به طور کلی هزینه درمان با طب سوزنی یکی از فاکتور های متغیر است. به این منظور که هزینه آن با توجه به عوامل مختلفی از جمله تعداد جلسات طب سوزنی، تعداد سوزن های مصرفی در هر جلسه درمان، نوع و جنس سوزن، شرایط بیماری هر فرد، مزد هر پزشکی، امکانات یک کلینیک طب سوزنی و …. متفاوت می باشد. (تاثیر طب سوزنی در تسکین درد های میگرنی)

تاثیر طب سوزنی در تسکین درد های میگرنی

مزیت های درمان سردرد و میگرن به روش طب سوزنی

غیر تهاجمی بودن طب سوزنی

غیر تهاجمی بودن طب سوزنی به این منظور است که در صورت استفاده از این روش درمانی دیگر نیازی به انجام هیچگونه بی هوشی و عمل جراحی نیست.

عدم احساس درد

از انجایی که درمان با طب سوزنی توسط سوزن های نازک و مخصوص انجام می شود. بنابراین هنگام درمان با این روش افراد هیچ دردی را حس نخواهند کرد.

تاثیر مثبت در بدن

در صورت استفاده از روش طب سوزنی می توانید تاثیر طب سوزنی در تسکین درد های میگرنی را مشاهده کنید. علاوه بر آن لازم است بدانید که طب سوزنی منجر به افزایش استقامت، بازیابی انرژی، تنظیم هورمون‌ها و افزایش سیستم ایمنی بدن می شود.

مطالب دیگر  بهترین کلینیک طب سوزنی

کاربرد طب سوزنی در زیبایی

طب سوزنی علاوه بر این که در رفع بیماری و تسکین درد کاربرد دارد. در زیبایی صورت و بدن از جمله جوانسازی پوست صورت و فرم دهی باسن و سینه و …. نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

سازگاری بالا روش طب سوزنی با دیگر روش های درمانی

به این منظور که در صورت استفاده از طب سوزنی می توان از دیگر روش های درمانی نیز به صورت همزمان استفاده کرد. چرا که طب سوزنی یک روش سازگار است. (تاثیر طب سوزنی در تسکین درد های میگرنی)

ایمنی بالا و عوارض کم روش طب سوزنی

طب سوزنی یک روش درمانی با ایمنی بالا می باشد. مطمئناً از این موضوع آگاه هستید که هر روش درمانی با یکسری از خطرات و عوارض همراه است. و درمان با طب سوزنی از از این قاعده مستنی نیست. اما به طور کلی می توان گفت که طب سوزنی به نسبت سایر روش ها از عوارض بسیار کمتری برخوردار است. از جمله این عوارض می توان به ایجاد خونریزی، کبودی، عفونت و … اشاره کرد.

هزینه نسبتاً پایین درمان

همان طور که گفته شد، طب سوزنی به نسبت سایر روش های درمانی از هزینه های پایین تری برخوردار است.

طبیعی بودن روش طب سوزنی

طب سوزنی یک روش کاملا طبیعی می باشد. به این منظور که برای مشاهده تاثیر طب سوزنی در تسکین درد های میگرنی، لازم به مصرف دارو های شیمیایی نیست.

تاثیر طب سوزنی در تسکین درد های میگرنی

سوالات متداول

چه زمانی می توان تاثیر طب سوزنی در تسکین درد های میگرنی را مشاهده کرد؟

زمان تاثیر گذاری با توجه به عواملی همچون تعداد جلسات طب سوزنی، تعداد سوزن ها، نوع روش درمان و … متفاوت است.

آیا درمان با طب سوزنی خطرناک است؟

خیر. چرا که طب سوزنی یکی از ایمن ترین روش های درمانی شناخته شده است.

تعداد جلسات لازم برای درمان با طب سوزنی چقدر است؟

تعداد جلسات لازم برای درمان با طب سوزنی با توجه به شرایط هر فردی متفاوت خواهد بود.

نویسنده: المیناز اردیبهشت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *