نقش طب سوزنی در کاهش وزن

 • خانه
 • -
 • طب سوزنی
 • -
 • نقش طب سوزنی در کاهش وزن
 نقش طب سوزنی در کاهش وزن

طب سوزنی جزء آن دسته از روش های درمانی است که امروزه در درمان بسیاری از عارضه ها مورد استفاده قرار می گیرد. لازم است بدانید که قدمت این طب به سه هزار سال پیش در کشور چین بر می گردد. در واقع چینیان باستان معتقدند که در بدن انسان یک جریان نامرئی به نام گذرگاه چی وجود دارد. که در حالت عادی این جریان در بدن انسان در حالت تعادل قرار دارد. اما اگر اختلالی در مسیر این گذرگاه ایجاد شود، منجر به درد و یا بیماری خواهد شد. که راه درمان آن استفاده از طب سوزنی می باشد. (نقش طب سوزنی در کاهش وزن)

لازم به ذکر است که طب سوزنی در درمان بسیاری از بیماری ها و تسکین اغلب درد ها مورد استفاده قرار می گیرد. در این میان یکی از کاربرد های جالب طب سوزنی، استفاده از آن برای لاغری و کاهش وزن می باشد. در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با تکنیک درمان با طب سوزنی آشنا کرده و درباره نقش طب سوزنی در کاهش وزن، مطالبی را بیان کنیم.

طب سوزنی

راه های درمان لاغری چیست؟

در ابتدا بهتر است به این موضوع بپردازیم که برای کاهش وزن و لاغری، تکنیک ها و روش ها متعددی وجود دارد. از جمله آن ها می توان به لاغری با طب سوزنی، کاهش وزن با استفاده از جراحی، لاغری با امبدینگ، کاهش وزن با ورزش و تغذیه، لاغری با دارو و …. اشاره کرد. در میان این روش ها، می توان گفت که یکی از موثرترین، ماندگارترین و ایمن ترین روش لاغری و کاهش وزن، طب سوزنی می باشد.

مراحل لاغری با طب سوزنی

در گام اول لازم است که فرد نسبت به پیدا کردن یک کلینیک تخصصی طب سوزنی به همراه یک پزشک متخصص، اقدام کنند. چرا که انتخاب این موارد تاثیر بسزایی در خوب پیش رفتن روند درمان و کاهش وزن دارد. (نقش طب سوزنی در کاهش وزن)

در مرحله بعد پزشک با معاینه بیمار و بررسی شرایط وی، یک طرح درمانی برای او ارائه می دهد.

مطالب دیگر  طب سوزنی برای اعصاب دست

گام بعدی نوبت به انجام عملیات طب سوزنی می باشد. به این منظور لازم است که فرد با توجه به تکنیک درمان خود بر روی تخت دراز بکشد و یا روی صندلی بنشیند.

سپس پزشک محل مد نظر برای درمان را ضد عفونی کرده و سوزن ها را وارد بدن می کند. در این میان لازم است بدانید که ورود سوزن ها و یا خروج آنها از بدن هیچ دردی به همراه ندارد. چرا که سوزن های طب سوزنی نازک بوده و مخصوص این طب طراحی شده است.

در برخی موارد ممکن است که پزشک سوزن را در جای خود حرکت داده و آن را بچرخاند. این کار منجر به افزایش گرما و جریان الکتریسیته در بدن شده و سرانجام موجب بهبود روند درمان می شوند.

حال نوبت به خروج سوزن ها از بدن می باشد.

نقش طب سوزنی در کاهش وزن

هزینه و تعداد جلسات لاغری با طب سوزنی چگونه است؟

به طور کلی درمان با طب سوزنی به نسبت سایر روش های درمانی از هزینه مناسب تری برخوردار است. اما لازم است بدانید که هزینه آن به عوامل متعددی بستگی دارد که از جمله آن ها می توان به تعداد جلسات درمان، تعداد نقاط مورد درمان، تعداد سوزن های مصرفی، شرایط و میزان چاقی هر فرد و …. اشاره کرد. لازم به ذکر است که تعداد جلسات درمان برای هر فردی با توجه به میزان چاقی او متفاوت خواهد بود و این موضوع به تجویز پزشک بستگی دارد.

روش های کاهش لاغری با طب سوزنی

در روش اول پزشکان با وارد کردن سوزن های نازک و مخصوص بر بدن، بر روی گره های عصبی موجود در محل تاثیر گذاشته و منجر به ایجاد یکسری واکنش های شیمیایی خاص در بدن می شوند. که در واقع این واکنش ها باعث تحریک فعالیت های متالولیکی بدن، در نتیجه موجب ترشح هورمون هایی برای جلوگیری از پرخوری عصبی و افزایش میزان سوخت و سوزن بدن و در آخر تحریک چربی سوزی می شوند. (نقش طب سوزنی در کاهش وزن)

مطالب دیگر  کربوکسی تراپی چیست؟

روش دیگری که متخصصان طب سوزنی برای لاغری استفاده می کنند، ورود سوزن به نقاطی است که تاثیر بسزایی بر روی معده و دستگاه گوارش می گذارد. در واقع این سوزن ها اعصاب مربوط به دستگاه گوارش را تحریک کرده و سرانجام منجر به کاهش اشتها در بدن می شوند.

نقش طب سوزنی در کاهش وزن

نقاط مهم لاغری طب سوزنی کدام است؟

 • نقاط اطراف گوش
 • رفع کننده ورم های ناحیه شکمی
 • نقطه تحریک کننده گردش خون
 • زیر زانو
 • نقطه مچ پا
 • نقطه آرنج

معرفی روش امبدینگ برای لاغری

همان طور که گفته شد، راه های بسیاری برای کاهش وزن و لاغری وجود دارد. که از راه های آن، امبدینگ می باشد. امبدینگ یکی از زیرمجموعه های روش طب سوزنی می باشد. در واقع در این روش به جای استفاده از سوزن، از نخ های مخصوصی استفاده می کنند. لازم است بدانید که امروزه استفاده از این شیوه همانند روش طب سوزنی رواج یافته و دلیل آن را می توان ایمنی و تاثیرگذاری بالا در کاهش وزن دانست.

نقش طب سوزنی در کاهش وزن چه مزایا و معایبی دارد؟

مزایای طب سوزنی

 • نقش طب سوزنی در کاهش وزن از ایمن ترین روش های درمان لاغری می باشد.
 • طب سوزنی از روش های غیر تهاجمی است که در آن نیازی به هیچگونه عمل جراحی و بی هوشی نیست.
 • در صورت استفاده از روش طب سوزنی، همزمان می توان از دیگر روش های درمان نیز استفاده کرد. به طور مثال می توان از طب سوزنی در کنار امبدینگ برای لاغری و کاهش وزن استفاده کرد.
 • علاوه بر لاغری از طب سوزنی می توان در درمان اغلب بیماری ها و تسکین بسیاری از درد ها استفاده نمود.
 • طب سوزنی منجر به تنظیم هورمون‌ها و افزایش سیستم ایمنی بدن، افزایش استقامت، بازیابی انرژی و …. می شود.
 • لاغری با طب سوزنی هیچ دردی به همراه ندارد. چرا که سوزن های مصرفی در این طب نازک بوده و مخصوص طب سوزنی طراحی شده است.
 • جلسات انجام درمان با طب سوزنی، زمان بر نمی باشد.
 • در صورت استفاده از روش درمان با طب سوزنی، دیگر نیازی به مصرف دارو های شیمیایی نیست. چرا که طب سوزنی یک روش کاملا طبیعی است.    
 • یکی از مهم ترین مزایای کاهش وزن با طب سوزنی، عوارض جانبی کم می باشد.
 • هزینه مناسب لاغری با طب سوزنی از دیگر مزایای این روش درمانی می باشد.  
 • و ….
مطالب دیگر  لاغری و کاهش وزن با طب سوزنی

نقش طب سوزنی در کاهش وزن

عوارض لاغری با طب سوزنی کدام است؟

همان طور که اشاره شد، لاغری با طب سوزنی به نسبت سایر روش ها از عوارض جانبی کمتری برخوردار است. از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد. (نقش طب سوزنی در کاهش وزن)

 • امکان بروز عفونت در صورت عدم ضد عفونی کردن سوزن ها، یکی از عوارض طب سوزنی می باشد.
 • از متداول ترین عوارض لاغری می توان به ایجاد خونریزی و کبودی اشاره کرد.
 • در صورت درست وارد نکردن سوزن ها، ممکن است به اندام های داخلی آسیب وارد شود.

لاغری با طب سوزنی بهتر است یا جراحی؟

بسیاری از افرادی که قصد دارند کاهش وزن انجام دهند، به دنبال پاسخ این سوال اند که لاغری با طب سوزنی بهتر است یا جراحی؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که با توجه به مزایای گفته شده از روش طب سوزنی، امروزه نقش طب سوزنی در کاهش وزن بسیار پررنگ تر از روش جراحی می باشد. و دلیل این موضوع را می توان ایمنی بالا در حین تاثیر زیاد استفاده از طب سوزنی دانست.

سوالات متداول

ماندگاری لاغری با طب سوزنی چقدر است؟

ماندگاری روش طب سوزنی با توجه به شرایط هر فردی متفاوت است.

آیا درمان با طب سوزنی دردناک است؟

خیر. به دلیل سوزن های نازک و مخصوص، درمان با این روش دردی به همراه ندارد.

هزینه درمان با طب سوزنی گران است؟

خیر. هزینه درمان با طب سوزنی به نسبت سایر روش ها به صرفه تر است.

نویسنده: المیناز اردیبهشت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *