چگونه نقاط طب سوزنی برای لاغری شکم در کاهش وزن تاثیر دارد؟

 • خانه
 • -
 • تناسب اندام
 • -
 • چگونه نقاط طب سوزنی برای لاغری شکم در کاهش وزن تاثیر دارد؟
 چگونه نقاط طب سوزنی برای لاغری شکم در کاهش وزن تاثیر دارد؟

قدمت طب سوزنی به بیش از ۳۰۰۰ سال در کشور چین بازمی‌گردد و در جوامع امروز از این روش برای درمان بسیاری از بیماری‌ها استفاده می‌شود. کاهش وزن و داشتن اندامی متناسب یکی از دغدغه‌های اصلی افراد است. جراحی، رژیم‌های غذایی و ورزش سنگین از عواملی هستند که با استفاده از آن‌ها می‌توان به وزن ایده‌آل رسید اما با درد و عوارض شدیدی که ممکن است به همراه داشته باشند. استفاده از نقاط طب سوزنی برای لاغری شکم و تمام نقاطی از بین که دارای چربی‌های موضعی است، هیچ درد و عوارضی در پی ندارد.

کاهش وزن و طب سوزنی

در طب غرب دلیل افزایش وزن یا چاقی را نتیجه نبودن تعادل بین کالری دریافتی و کالری مصرفی می‌دانند. لذا تمام سعی طب غرب برای درمان این مشکل کاهش کالری دریافتی و افزایش کالری مصرفی است. اما براساس طب چینی ممکن است فردی علیرغم خوردن زیاد چاق نشود و فردی دیگر با وجود کم‌بودن خوراکی‌های دریافتی دچار افزایش وزن شود.

درمان با طب سوزنی و امبدینگ یا همان کاشت نخ های قابل جذب برای کاهش وزن با استفاده از نقاط طب سوزنی برای لاغری شکم، به واسطه درمان سندرم‌های مطرح در طب چینی می‌تواند علاوه بر افزایش متابولیسم یا همان سوخت‌و‌ساز بدنی، موجب برطرف‌شدن مشکلات دیگری نظیر کبد چرب، یبوست، ترش‌کردن و … به طور همزمان شود. البته عوامل بیماری چاقی بسیار پیچیده و گسترده هستند و این موضوع ایجاد می‌کند که برای درمان آن به ترکیبی از روش‌های مختلف درمانی متوسل شوید. اما در هرحال طب سوزنی می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد.

کاهش وزن

روش امبدینگ

طب سوزنی چین یکی از روش‌های کاهش وزن است که در آن با سوزن‌گذاری برروی نقاطی از بدن باعث کاهش اشتها و جلوگیری از پرخوری عصبی می‌شود. این روش دارای تاثیر چشم‌گیری در کاهش وزن بدن دارد. یکی از شاخه‌های طب سوزنی که از سال‌های بسیار دور در تسریع روند کاهش وزن و اشتها استفاده می‌شد، روش امبدینگ یا کاشت مواد قابل جذب در نقاط خاصی از بدن بوده است. از زیر شاخه‌های این روش زی- امبدینگ نام دارد، که تاثیرات بسیار چشم‌گیری در لاغری داشته است.

مطالب دیگر  عوارض لاغری با طب سوزنی

تاثیرات ایمپلنت یا کاشت مواد در نقاط بدن به روش Z-Track:

 • کاهش اشتها
 • کاهش میزان جذب غذا از دستگاه گوارش با افزایش حرکات دودی روده و جلوگیری از یبوست
 • افزایش روند سوخت و ساز و تسریع کاهش وزن
 • تاثیر مستقیم بر بافت چربی موضع و کاهش سایز موثر در ناحیه موردنظر

درواقع زی-امبدینگ با بی‌حسی موضعی و با کمک کانولاهای اختصاصی در زیر نقاط خاص قرار می‌گیرد و هیچ درد یا احساس ناخوشایندی ایجاد نمی‌شود. این روش دوره استراحت ندارد و مراجعه‌کننده بلافاصله می‌تواند به روند زندگی برگردد.

طب سوزنی

کاشت نخ در طب سوزنی یا امبدینگ

امبدینگ یا کاشت نخ‌های جراحی قابل جذب در حدود ۲ سانتی‌متر در نقاط طب سوزنی، یکی از روش‌های طب سوزنی است که اخیرا در ایران توسعه یافته است و تلفیقی از پزشکی نوین و طب سنتی چین می‌باشد. در این روش نخ‌های جراحی در نقاط طی سوزنی به وسیله متخصص طب سوزنی کاشته می‌شود. این نخ‌ها طی ۲ الی ۳ هفته، نقاط طب سوزنی را تحریک کرده و آرام آرام جذب بدن می‌شوند. این روش نه تنها سبب کاهش سایز خوبی می شود بلکه کاهش سایز برآمدگی های بدن سبب زیبایی شکم نیز می شود.

میزان فعالیت پس از کاشت نخ

اکثر افراد قادر خواهند بود پس از انجام کاشت نخ یا امبدینگ به فعالیت‌های روزانه خود باز گردند. در بعضی افراد مقداری قرمزی، جای سوزن مشاهده می‌شود که به مرور زمان بهبود خواهند یافت.

با چربی های شکم خداحافظی کنید:

معرفی نقاط طب سوزنی برای لاغری شکم

با استفاده از نقاط مناسب طب سوزنی در بدن می‌توانید وزن خود را کاهش داده و بهترین نتیجه را دریافت کنید. با واردکردن سوزن در این نقاط، موجب تحریک عصب آن نقطه شده و به جذب کمتر و سوخت‌وساز بیشتر کمک می‌کند.

مطالب دیگر  فرآیند درمان به روش طب سوزنی

نقاط کمک ‌کننده در گوش جزو نقاط طب سوزنی برای لاغری شکم

نقاط موجود در گوش نیز می‌تواند در کاهش وزن موثر باشد. استفاده از نقاط طب سوزنی گوش باعث کاهش وزن، درمان اختلالات گوارشی، یبوست و هضم غذا می‌شود. به هین دلیل اکثر متخصصین طب سوزنی نقاط مربوط به گوش را برای کاهش وزن در نظر می‌گیرند. نقطه ۴۸ گوش به نام Duodenum،  موجب کمک در هضم غذا و نقطه یک به نام Ear- Shenmen باعث کاهش اشتها در فرد می‌شوند.

همچنین نقطه روده کوچک موجب تحریک و تقویت دستگاه گوارش می‌شود. نقطه مربوط به دهان یا Mouth از پرخوری‌های عصبی جلوگیری می‌کند. نقطه ۲۳ یا Hunger جهت برطرف‌کردن گرسنگی و کنترل پرخوری‌های عصبی استفاده می‌شود. و نقطه غدد انرژی کبد را تقویت و باعث افزایش سوخت و ساز در بدن خواهد شد.

نقطه کمک ‌کننده در زانو جزو نقاط طب سوزنی برای لاغری شکم

یکی دیگر از نقاطی که به کاهش وزن کمک می‌کند نقطه ۳۶ معده است که در زیر زانو قرار دارد. با سوزن‌گذاری این نقطه گردش خون و چربی‌سوزی افزایش یافته و همچنین موجب هضم غذا خواهد شد.

نقاط لاغری شکم

نقطه کمک ‌کننده در مچ پا جزو نقاط طب سوزنی برای لاغری شکم

از این نقطه که در بالای استخوان قوزک پا قرار دارد، برای کاهش وزن استفاده می‌شود. تحریک اعصاب این نقطه موجب بهبود در روند دستگاه گوارش شده و به هضم غذا و تعادل مناسب آب کمک می‌کند.

نقطه کمک‌ کننده در ناحیه ورم شکم جزو نقاط طب سوزنی برای لاغری شکم

ناحیه ورم شکم حدود ۵ سانت در زیر ناف قرار دارد که در اثر چربی زیاد و یا درد ایجاد می‌شود. سوزن‌گذاری در این نقطه موجب درمان اختلالت گوارشی، معده و کاهش اشتها می‌گردد. افزایش سوخت و ساز و چربی‌سوزی نیز از فواید این نقطه به شمار می‌آیند.

مطالب دیگر  نظر کسانی که کاهش وزن با طب سوزنی داشتند

نقطه کمک‌ کننده بعدی در ناحیه شکمی که جزو نقاط طب سوزنی برای لاغری شکم است:

نقطه چربی‌سوزی که به فاصله حدود ۳ سانتی‌متر در زیر شکم قرار دارد، در روند گردش خون و چربی‌سوزی بسیار کمک‌کننده است. نقطه دیگر که در این ناحیه وجود دارد، تینشو یا Tinashu که موجب جلوگیری از نفخ شکم، تورم عضلانی در رحم و درمان اختلالات شکمی خواهد شد. همچنین نقاطی که در ۵ سانتی‌متری دو طرف ناف قرار دارند، باعث تسکین یبوست، کاهش نفخ معده و دردهای شکمی می‌شوند.

نقاط لاغری طب سوزنی

آیا به نقاط طب سوزنی برای لاغری شکم برای کاهش وزن میتوان اعتماد کرد؟

طبق بررسی‌های انجام شده زیر نظر متخصصین این حوزه، استفاده از نقاط طب سوزنی برای لاغری شکم روشی بسیار کارآمد و در دسترس است. این روش از روش‌های قدیمی درمان بوده و تا به الان افراد زیادی از این روش استفاده کردند. قطعا اگر در این روش از ابزار بی‌کیفیت و نادرست استفاده شود عوارضی همچون خونریزی، عقونت، کبودی و اختلال در معده به وجود می‌آید. پس بهتر است این روش را زیر نظر یک پزشک متخصص و کارآمد انجام دهید.

2 دیدگاه ‌ها

 • من فقط شکمم چاقه
  یعنی جاهای دیگه بدنم اندازس
  با طب سوزنی به صورت موضعی هم میشه لاغر کرد یا فقط برای کل بدن هست؟
  مخصوصا صورتم اصلا نمیخوام لاغر بشه!!!

  • بله عزیزم امکان پذیره

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *