کاهش وزن با طب سوزنی

 • خانه
 • -
 • تناسب اندام
 • -
 • کاهش وزن با طب سوزنی
 کاهش وزن با طب سوزنی

اگر در این روزها تصمیم به کاهش وزن با انجام جلسات طب سوزنی رو دارید بهتون توصیه می کنم مقاله زیر را تا انتها بخونید تا با چشم باز و اطلاعات کافی بتونید بهترین روش رو برای لاغری انتخاب کنید. با ما همراه باشید.

 

با توجه به مشکلاتی که کرونا در این روزها برای همه انسان ها به وجود آورده و باعث شده بیشتر ما خونه نشین بشیم و حتی بعضی از ماها اون مقدار تحرک کمی رو هم که قبلا به واسطه بیرون رفتن ها داشتیم دیگه نداشته باشیم و با توجه به قرنطینه های پی در پی و داشتن وقت و فرصت زیاد برای خوردن غذا و تنقلات، تقریبا همه ی ما با مشکل اضافه وزن و حتی در موارد بسیار زیادی چاقی روبه رو شده ایم.

در این میان حتما بیشتر روش ها رو برای جلوگیری از اضافه وزن و یا حتی درمان اون امتحان کرده اید. روش هایی که در هر کدام شاید به صورت موقت یکی دو کیلو هم شما کم کرده باشید ولی در نهایت یا از ادامه دادن به اون کار خسته و کلافه شدید و یا در وزنی ثابت شدید و از اون پایین تر نیومدید. قبل از هر چیزی به بررسی چندتا ازین روش ها بپردازیم تا در نهایت برسیم به روش طب سوزنی.

 

انواع روش های لاغری (کاهش وزن):

۱٫ ورزش کردن:

لاغری با ورزش کردن

 

این روش جز روش هایی است که با آن بسیار نتیجه خوبی خواهید گرفت اما فقط در صورتی که به صورت مداوم و بدون وقفه اینکارو بکنید، از بین بردن چربی با تحرک و وزرش کردن جز طبیعی ترین و نتیجه بخش ترین روش ها برای درمان چاقی محسوب میشه که البته مشکلات و سختی های مخصوص به خودش رو داره.

از جمله اینا میتونیم اشاره کنیم به این که نیازمند اینه که تقریبا و حداقل هر روز ی تایم خاصی رو به این کار اختصاص بدید و تو این شرایط کرونا و با توجه به تعطیلی باشگاهها و نگرانی بابت بیماری واگیر دار کرونا این کار رو برامون سخت و دشوار کرده.

مطالب دیگر  طب سوزنی درمان دیسک کمر

و از طرفی هم بعضی از افراد با توجه به آسیب دیدگی هایی که دارند قادر به تمرینات ورزشی نیستند و ترجیح می دهند روش دیگه ای رو جایگزین کنند.

 

۲٫ رژیم های لاغری:

رژیم لاغری

 

امروزه انواع و اقسام رژیم های غذایی در حیطه های مختلف برای کم کردن وزن ارائه شده است که این علم به گونه ای گسترده می باشد که متخصصان تغذیه و یا پزشکان دارای نقطه نظرات متفاوتی هستند به گونه که ممکن است رژیم های غذایی همکاران خود را قبول نداشته باشند و ایرادات بسیار زیادی از نوع برنامه غذایی و تنوع آنها بگیرند.

با در نظر گرفتن همه این مسائل داشتن رژیم غذایی مناسب و خوب زیر نظر متخصص با تجربه و کارآمد بسیار حائز اهمیت است ولی همه اینها زمانی پاسخوگوی نیاز ما هستند که به صورت دقیق رعایت شوند و به عنوان مکملی در کنار روش های دیگر، برای از بین بردن چربی بکار گرفته شود.

در زیر به برخی از انواع  رژیم های غذایی اشاره می کنیم:

 • رژیم غذایی فود مپ
 • رژیم غذایی دوکان
 • رژیم غذایی شوک
 • رژیم غذایی وگان
 • رژیم غذایی بنتینگ
 • رژیم غذایی کتوژنیک
 • رژیم غذایی سوئدی
 • رژیم غذایی کم کربوهیدرات
 • رژیم غذایی ویت واچر
 • ….

در این میان هم هستند کسانی که قادر به رعایت کردن رژیم به دلایل مختلف نیستند و حتما باید روش دیگه ای وجود داشته باشه تا به از بین بردن چربی های اضافه کمک کند و چه بسا باعث عدم تمایل به خوردن غذا و تنغلات در شما بشود.

 

۳٫ مصرف انواع قرص ها و داروهای شیمیایی:

برای روشن شدن این مطلب قرار نیست هیچ دارویی رو برای کاهش وزن تبلیغ کنیم و یا حتی دارویی رو بکوبیم.

تنها نکته حائز اهمیت در این مسئله اینه که آن چیزی که در این روش برای همه آشکاراست عوارض و پیامدهای خطرناک این داروهاست. و تنها تفاوت بین داروهای شیمیایی برای لاغری میزان عوارض، نوع عوارض و تا حدی هم میزان جواب دهی آنهاست.

مطالب دیگر  نقاط طب سوزنی

تقریبا در جهان هیچ داروی شیمیایی بدون عوارض رو پیدا نخواهید کرد. حتی زمانی که یک مسکن ساده از داروخانه خریداری می کنید. عوارض مخصوص به خودش رو درون جعبه که حاوی کاغذ اطلاعات است به صورت کامل نوشته است.

از این رو توصیه می کنم که استفاده از این داروها رو کلا از ذهن خود دور کنید.

و به دنبال روشی طبیعی با میزان بازدهی بالا باشید.

 

کاهش وزن با طب سوزنی:

در کشور چین لاغری با طب سوزنی یکی از روش های پرطرفدار و بسیار موثر و از همه مهمتر بدون هیچ گونه عوارض جانبی می باشد، که بسیار مورد استقبال همه قرار گرفته و با توجه به قدمت و پیشینه طب سوزنی، این روش در سایر کشورهای دیگر هم رواج یافته است.

 

شیوه کار در طب سوزنی برای کاهش وزن:

در این روش با وارد کردن سوزن های طب سوزنی (که با برند ها و سایز متفاوت وجود دارد) در نقاط خاصی از بدن شما باعث به جریان انداختن انرژی چی (QI) در بدن شما می شود و در واقع انرژی را به نواحی های مدنظر متخصص طب سوزنی مربوطه ارسال می کند که در نهایت موجب چربی سوزنی، کاهش اشتها، کم کردن سایز و وزن می شود.

 

روش امبدینگ در طب سوزنی:

در ۵۰ سال اخیر متخصصین طب سوزنی روشی را برای آن دسته از بیمارانی که به هر دلیل تمایل به گذراندن تعداد جلسات متعدد برای تکمیل دوره درمانی را ندارند ابداع کرده است که این روش امبدینگ (کاشت نخ) می باشد. در این روش نخ های مخصوص طب سوزنی را در نقاط طب سوزنی بر روی مریدین های تعریف شده در این علم تزریق می کنند.

با این کار حتی زمانی که فرد در منزل به استراحت می پردازد این نخ ها در نقاط مخصوص تحریک می شوند و باعث می شود ما به هدف و مقصود خودمون برسیم و کاهش وزن را به دنبال دارد.

مطالب دیگر  انواع طب سوزنی

 

 

افراد با توجه به مسائلی چون دوری راه، ناتوانی های جسمی، بیماری های واگیردار و اپیدمی و … ترجیح می دهند تعداد جلسات کمتری را به کلینیک مراجعه کننید این روش بهترین و مناسب ترین روش برای این دوستان است.

 

کاهش وزن

 

همه چیز درباره تعداد جلسات طب سوزنی برای لاغری:

در زیر به تمام سوالات شما در خصوص جلساتی که برای لاغر شدن به وسیله طب سوزنی نیاز دارید پاسخ داده خواهد شد.

 

همه چیز درباره طب سوزنی

 

تعداد جلسات:

یک دوره ی طب سوزنی با هدف کاهش وزن و لاغری ۱۵ جلسه می باشد که در هفته ۲ روز می باشد که فاصله بین جلسات کمتر از یک روز و بیشتر از ۶ روز نباید باشد.

 

فاصله بین دوره:

این مسئله کاملا بستگی به میزان جواب دهی و چاق بودن شما دارد. در بسیاری از موارد نیاز به تکرار دوره نمی باشد و با برداشتن یک دوره طب سوزنی به هدف دلخواه می رسند.

ولی در صورت صلاح دید پزشک و متخصص مربوطه پس از گذشت یک ماه می توانید دوره جدید را شروع کنید.

طب سوزنی

 

 

زمان هر جلسه:

در هر جلسه از طب سوزنی پس از اتمام زدن سوزن ها زمان گرفته می شود و مدت ۳۰ دقیقه سوزن ها درون بدن شما می ماند تا باعث تحریک نقاط شوند. پس از آن سوزن ها برداشته می شود و شما می توانید به منزل بروید. جمعا هر جلسه حدود ۴۰ تا ۵۰ دقیقه زمان می برد.

 

کلینیک سلامت هما با هدف زیبایی و سلامت شما عزیزان، آماده ارائه هر گونه خدمات لاغری و زیبایی حتی درمانی با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی به شما عزیزان می باشد.

جهت گرفتن مشاوره و دیدن نمونه کارهای ما با شماره ۰۲۱۲۲۶۴۹۷۳۰ تماس بگیرید و یا در قسمت درخواست مراجعه نوبت خودتون رو به صورت آنلاین ثبت کنید تا همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس بگیرند.

 

المیناز اردیبهشت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *