طب سوزنی قادر به درمان چه بیماری‌هایی است ؟

 • خانه
 • -
 • پوست ، مو ، زیبایی
 • -
 • طب سوزنی قادر به درمان چه بیماری‌هایی است ؟
 طب سوزنی قادر به درمان چه بیماری‌هایی است ؟

دلایل انتخاب طب سوزنی به عنوان بهترین روش:

طب سوزنی در سال های اخیر به یکی از برترین روش های درمانی –زیبایی، در سرتاسر دنیا علی الخصوص ایران تبدیل شده است. طب سوزنی (که یکی از طب های بسیار سنتی و کاربردی در کشور چین به شمار می رود) با توجه به دلایلی که در زیر به برخی از آن ها اشاره شده است، بسیار مورد استقبال و توجه بیماران و حتی پزشکان مدرن قرار گرفته است:

 • نداشتن هیچ گونه عارضه جانبی
 • نتیجه دهی بسیار بالا برای انواع بیماری ها
 • جواب دهی عالی برای انواع کارهای زیبایی و جوانسازی
 • بدون داشتن کوچکترین درد و احساس ناراحتی
 • بدون نیاز به گذراندن مراحل سخت و دشوار
 • بدون نیاز به پرداختن هزینه های گزاف برای درمان و حتی کارهای زیبایی
 • بدون نیاز به مصرف داروهای شیمیایی

درمان با طب سوزنی

سوال مهم و اساسی:

در این میان سوالی که برای اکثر افراد به خصوص کسانی که با طب سوزنی هیچ گونه آشنایی اولیه ایی ندارند پیش می آید این است که آیا واقعا طب سوزنی برای تمام بیماری ها درمان دارد و با زدن سوزن در قسمت های مختلف بدن بیماری ها بهبود پیدا می کند؟؟!!

 

پاسخ این سوال مهم بله است.

با توجه به اینکه مبنای درمان طب سوزنی چینی، به تعادل رساندن ارگان های بدن (در واقع با به تعادل رساندن یین و یانگ در بدن) می باشد و نظر به اینکه طب سوزنی معتقد به این امر است که نتیجه بروز هر گونه بیماری در انسان ها از به هم خوردگی تعادل میان همین دو المان یین و یانگ می باشد. در نتیجه با وارد کردن سوزن در نقاط طب سوزنی و همچنین به تعادل رساندن یین و یانگ باعث از بین رفتن بیماری و بروز سلامتی می شود.

نکته بسیار جالب و خارق العاده پیرامون علم طب سوزنی که در موارد بسیار زیادی رخ می دهد این است که در کیس های زیادی مشاهده شده است که بیمار بابت ناراحتی از یک بیماری خاص به پزشک مربوطه مراجعه می کند و پس از تکمیل دوره درمان مخصوص آن بیماری، خود بیمار و پزشک متوجه می شوند که نه تنها بیماری مورد نظر کاملا رفع و بهبود پیدا کرده است، بلکه علائم و بیماری های غیر مرتبطی که بیمار بخاطر آن ها مراجعه نکرده بود ولی درگیر آن­ها بوده هم به واسطه گذراندن جلسات طب سوزنی درمان شده است و یا تا حد زیادی بهبود پیدا کرده است. و دلیل این امر چیزی نیست جز این که با سوزن زدن انرژی در بدن به جریان می افتد و این انرژی به قسمت های خواسته شده می روند، این مسئله به تعادل رسیدن ارگان ها را در پی دارد.

مطالب دیگر  طب سوزنی و درمان دردهای گردن، کمر و سردرد

 

طب سوزنی

 

طب سوزنی چه بیماری هایی را درمان می کند؟

 • سر درد و میگرن:

طبق تحقیقات انجام شده توسط متخصصان طب سوزنی تعداد بسیار زیادی از کسانی که دارای مشکلات سر درد و میگرن بودند پس از اتمام جلسات تا حد بسیاااار زیادی بهبود پیدا کرده اند و از انجام طب سوزنی راضی بودند.

سر دردهایی که با طب سوزنی درمان می شوند:

 1. سر دردهای تنشی
 2. سر درد های میگرنی
 3. سر دردهای عروقی
 4. سینوزیت حاد و یا سینوزیت مزمن
 5. سر دردهای ناشی از کلسیفیکاسیون گردن
 6. سر دردهای مکرر و بی دلیل

 

 • درمان و بهبود دردهای مزمن:

طب سوزنی نسبت به سایر روش های درمانی مخصوص انواع دردها، در بهبود دردهای مزمن و دردهای عضلانی کارایی بسیار بالایی دارد.

 

 • درمان بی خوابی و خواب های نامنظم:

بر طبق تحقیقات گسترده ای که در سال ۲۰۰۹ توسط پژوهشگران متخصص انجام شده است، طب سوزنی اثرات مثبت بسیار زیادی در مشکلات مربوط به اختلالات خواب، بی خوابی، کم خوابی و … می گذارد. و افراد طبق گفته خودشون با گذراندن جلسات به صورت متداوم و بدون وقفه طب سوزنی  به کیفیت بالاتری در هنگام خواب دست پیدا می کنند.

 

 • جوانسازی پوست:

طب سوزنی تاثیرات فوق العاده و بسیار زیادی در جوانسازی پوست دارد. در این روش سوزن ها بر روی صورت و قسمت هایی از نقاط بدن وارد می شود و با به جریان انداختن انرژی و تحریک نقاط و بدون هیچ گونه دردی موجب شادابی و طراوت پوست می شود. در این روش شما می توانید مشکلات پوستی نظیر: چین و چروک، تیرگی دور چشم، خط خنده، خط اخم، جوش زدن های متداوم، رفع غبغب، گونه گذاری، افتادگی پوست، روشن شدن پوست و ….. را به راحتی درمان کنید. و لازم است که یادآور شوم که بزرگترین مزیت این روش این است که این مشکلات کاملا درمان می شود و ماندگاری این جوانسازی کاملا وابسته به لایف استایل شما دارد که با رعایت نکاتی می توانید برای همیشه پوستی جوان و شاداب داشته باشید.

مطالب دیگر  همه چیز درباره طب سوزنی

البته با توجه به مشکلات پوستی شما می توانید در کنار روش سوزن گذاری، روش های دیگری نظیر: مزوتراپی، میکرونیدلینگ (درماپن) ، لیفت صورت با نخ، پلکسر پلاس و … را هم درکنار این روش به صورت مکمل انجام دهید تا بهترین نتیجه رو بدست بیارید.

 

احتمالا روش امبدینگ برای کاهش وزن و لاغری به گوشتون خورده باشه و یا حتی یکی از نزدیکانتون رو دیده باشید که با این روش، کاهش وزن بسیار مطلوبی کسب کرده باشند. امبدینگ هم یکی از تکنیک های طب سوزنی برای کاهش وزن می باشد که در این روش با کاشت نخ های جراحی (کاشت نخ های مخصوص به وسیله سوزن های امبدینگ) در نقاط طب سوزنی باعث تحریک  نقاط مورد نظر می شود و این امر لاغری و کاهش سایز را به دنبال دارد.

 

 • درمان فشار خون بالا:

بیماری فشار خون بالا در سرتاسر دنیا درصد شیوع بسیار بالایی دارد از این رو در طب نوین نیاز است تا آخر عمر از داروهای شیمیایی استفاده کنند که نتیجه این کار تحمل هزینه های سنگین داروها و همچنین عوارضی که در طولانی مدت دچار آن می شوند می باشد. در اصل عدم وجود درمان قطعی برای این بیماری بیماران را بر این امر وا داشت تا به دنبال روشی برای درمان ۱۰۰ درصدی باشند که در این بین طب سوزنی روشی است که با آن می توان تا حد بسیار زیادی این بیماری را کنترل و درمان کرد.

 

 • تاثیر طب سوزنی بر دستگاه گوارش:

همانطور که طب سوزنی برای کاهش وزن و افزایش متابولیسم بدن تاثیر می گذارد. این روش می تواند بر دستگاه گوارش و معده بیماران درگیر این اختلال، نیز تاثیر بگذارد. در این روش متخصص طب سوزنی نقاط مخصوص دستگاه گوارش را به خوبی می شناسد و با اعمال سوزن گذاری در این نقاط و تحریک آنها موجب بهبود عملکرد دستگاه گوارش می شود.

مطالب دیگر  درمان دیسک کمر و گردن با طب سوزنی

 

 • درمان افسردگی و استرس با طب سوزنی:

با توجه سختی زندگی در این دوران و بروز مشکلاتی از جمله: مشکلات اقتصادی، مشکلات فرهنگی، مشکلات خانوادگی و … بروز افسردگی و استرس و اضطراب در بین همه آدم ها امری شایع و به نوعی اپیدمی شده است. در این بین استفاده از داروهای شیمیایی به صورت مسکن عمل می کند و پس از مدتی با استفاده مداوم از آنها باعث ایجاد مشکلات جدیدی از جمله مشکلات معده درد و وابستگی به آنها پیدا خواهید کرد. از این رو توصیه می کنم برای حل این مشکل از روش طبیعی و بدون عوارض طب سوزنی استفاده کنید. این روش برای رسیدن به آرامش و درمان استرس به شما کمک ویژه ای خواهد کرد.

 

 • درمان اختلالات دوران قاعدگی با طب سوزنی:

اکثر بانوان در زمان قاعدگی با توجه به تغییر هورمون ها در این دوران، دردهایی را متحمل می شوند که این امری ست بسیار طبیعی، اما این مسئله در برخی موارد بسیار فراتر از حد انتظار است و گاها بعضی از بانوان مجبور به تحمل دردهای وحشتناک و غیر قابل تحمل می شوند که در مواردی راهی بیمارستان ها می شوند. که طب سوزنی در این مورد کمک بسیار چشمگیری به شما خواهد کرد.

 

 • کمک به کنترل عوارض یائسگی و پیشگیری از یائسگی زود رس:

اگر شما هم جز کسانی هستید که از مشکلات مربوط به یائسگی رنج می برید و یا حتی در نزدیکان شما از جمله مادر بزرگ، خاله، مادر و… هستند که از این مشکل شایع در خانم ها در دوران یائسگی شاکی هستند، بهتون پیشنهاد می کنم که از روش طب سوزنی برای کنترل و درمان این عوارض استفاده کنید. مطمئن باشید که این روش کمک زیادی به مشکلات شما در این زمینه خواهد کرد.

 

 • درمان بیماری های صعب العلاج و مقاوم :

طب سوزنی قادر است که بیماری هایی که با طب مدرن و پزشکی نوین قابل درمان نیست را با کمی صبر و گذراندن جلسات پی دی پی و مورد نیاز درمان کند. بیماری هایی از جمله:

 1. انواع سرطان ها
 2. ام اس
 3. توده های بدخیم
 4. میگرن
 5. ناتوانی های جسمی
 6. ناتوانی های جنسی

 

نویسنده:  المیناز اردیبهشت