طب سوزنی برای جوش صورت

 • خانه
 • -
 • طب سوزنی
 • -
 • طب سوزنی برای جوش صورت
 طب سوزنی برای جوش صورت

طب سوزنی برای جوش صورت: داشتن پوست صاف و شفاف، یکی از خواسته های تمام افراد می باشد که برای دستیابی به آن روش ها و درمان های مختلفی را مورد استفاده قرار میدهند. در این بین یکی از روش های درمانی موثر و اثبات شده در سراسر دنیا طب سوزنی است. این درمان که آغاز آن از کشور چین می باشد در درمان بیماری های مختلف اثرگذار است و در کنار آن میتواند انواع مشکلات و معضلات پوستی را نیز درمان کند. یکی از این معضلات که امروزه افراد بسیاری به دلایل مختلف درگیر آن هستند، جوش صورت می باشد. در این مقاله قصد داریم به بررسی کاربرد طب سوزنی برای جوش صورت بپردازیم.

طب سوزنی برای جوش صورت

همه چیز در رابطه با جوش صورت

جوش صورت چیست؟

یکی از مشکلاتی که ممکن است در پوست هرفردی در هر سن و سالی ایجاد گردد، جوش یا آکنه پوستی است. بروز این مشکل بیشتر در سن جوانی می باشد و ممکن است علل مختلفی داشته باشد. در سراسر پوست بدن غدد چربی به طور گسترده ای گسترش یافته است. همانطور که از نامش نیز بر می آید این غدد میزان چربی مورد نیاز پوست را تامین میکند. علاوه بر این غدد چربی از خاصیت ضد قارچی و ضد میکروبی نیز برخوردارند.

نکته ای ک در رابطه با غدد چربی پوست باید بدانید این است که تعداد این غدد در ناحیه صورت، سر و سینه بیشتر می باشد و در نواحی مانند کف دست و کف پا اصلا وجود ندارد. همانطور که میدانید جوش یا آکنه نیز بیشتر در سطح پوست صورت اتفاق می افتد. دلیل اصلی بروز جوش در صورت بسته شدن دهانه غدد چربی است. اما چرا غدد چربی بسته میشود؟ در ادامه به بررسی دلایل آن میپردازیم.

طب سوزنی

دلایل ایجاد جوش در صورت

در بالا بیان کردیم که دلیل اصلی وقوع جوش صورت بسته شدن غدد چربی است. اما غدد چربی به چند دلیل عمده بسته میشود. که عبارتند از (طب سوزنی برای جوش صورت)

 • در مواقعی ممکن است غدد چربی به دلیل بروز بعضی از اختلالات، بیش از اندازه چربی تولید کند. این امر ممکن است به دلایل ارثی باشد یا به علت مشکلات هورمونی. البته باید گفت در مواقع معدودی نیز دیده میشود که میزان ترشح هورمون طبیعی است اما پوست فرد نسبت به میزان طبیعی این هورمون نیز واکنش نشان میدهد.
 • در بسیاری از مواقع ممکن است میکروب های مختلف در دهانه غدد چربی پوست به وجود بیاید و رشد کند. که منجر به بسته و مسدود شدن غدد چربی میشود و نمیتواند میزان چربی مورد نیاز پوست را تامین نماید.
 • در بسیاری از موارد دیده شده اشخاصی که رژیم غذایی میگیرند یا آن هایی که دچار سوء تغذیه هستند، میزان اسید چرب در بدنشان کاهش یابد. البته دلایل دیگری نیز برای این امر وجود دارد. این اختلال را اختلال در کراتینی شدن یا تشکیل کراتین دهانه غدد چربی می نامند.

انواع  شکل های جوش صورت

کومدون : انواع جوش های صورت که از نظر اندازه بسیار کوچک هستند و به رنگ های سیاه یا سفید دیده میشوند.

مطالب دیگر  فواید طب سوزنی برای بیماری های عصبی

پاپول : این جوش ها معمولا به شکل برجسته و قرمز در سطح صورت دیده میشوند.

پاسچول: پاسچول به جوش های چرکی گفته میشود که بیشتر در اثر عفونت قسمت های مختلف بدن بروز میکند.

ناجول و کیست : هر دو این جوش ها از نظر اندازه بسیار بزرگ بوده و عمق آن های زیاد می باشد.

ترمیم جوش صورت

طب سوزنی برای جوش صورت

یکی از دغدغه های اصلی و همیشگی افراد پیدا کردن روش ها درمانی برای از بین بردن جوش و پاکسازی صورت است. ممکن است بسیاری از افراد از پیدا کردن درمان دائمی این معضل ناامید شوند. اما ما به شما طب سوزنی را پیشنهاد میکنیم. که یک روش درمان قطعی برای درمان جوش صورت است.

البته بهتر است بدانید طب سوزنی در درمان انواع عملیات زیبایی مورد استفاده قرار میگیرد و در نهایت شادابی، طراوت و جوانی را به پوست شما میبخشد. طب تحقیقات صورت گرفته توسط پژوهشگران و دانشمندان این نتیجه به دست آمده است، که طب سوزنی توانسته تا ۹۶ درصد مشکلات مربوط به جوش را درمان کند و روز به روز در حال پیشرفت در این زمینه است.

اما طب سوزنی از چه روشی برای درمان جوش ها استفاده میکند؟ طب سوزنی با یافتن ریشه اصلی ایجاد جوش، اقدام به درمان آن میکند. به این معنی که به صورت تک به تک و موضعی اقدام به از بین بردن جوش ها نمیکند. به این ترتیب اثرگذاری بیشتری دارد. اگر دچار مشکلات پوستی هستید و در پوست صورت شما جوش یا آکنه ایجاد شده به طور قطع میتوانید با مراجعه به متخصص طب سوزنی و دریافت رژیم غذایی مناسب، طی کردن جلسات درمانی مورد نیاز و استفاه از داروهای گیاهی به طور کامل پوست خود را ترمیم کنید و از بازشگت ناپذیر بودن جوش های صورت خود اطمنیان داشته باشید.(طب سوزنی برای درمان جوش)

مطالب دیگر  فرمدهی گونه با طب سوزنی

میزان اثر گذاری طب سوزنی در درمان جوش

اثر گذاری درمان طب سوزنی به نسبت سایر روش ها چندین برابر می باشد و این امر در سراسر دنیا به اثبات رسیده است. طبق مطالعاتی که توسط پژوهشگران بر روی گروهی از افراد انجام گرفته که همگی دارای معضل جوش صورت بودند، نتایجی به دست آمد که از این قرار است:

در این تحقیق افرادی که با طب سوزنی اقدام به درمان جوش صورت نموده بودند به طور کامل بهبود یافتند. به طوری که میتوان بیان کرد برطرف کردن جوش با روش طب سوزنی ۹۵ درصد تاثیر گذار بود و در سایر روش ها این میزان به ۸۰ درصد میرسد. از طرف دیگر طب سوزنی اثرگذاری سریعتری به نسبت سایر روش ها دارد. از این رو طب سوزنی برای درمان جوش دارای اثر گذاری بسیار بالایی می باشد.

جوش هایی که با طب سوزنی درمان میشوند!!!

 • جوش هایی که در اثر اختلالات هورمونی مانند دوران پریودی یا کنار گذاشتن مصرف قرص های خاص به وجود می آید.(طب سوزنی برای درمان جوش)
 • جوش هایی که در سنین نوجوانی و در دوران بلوغ ایجاد میگردند.
 • جوش هایی که در دوران بزرگسالی روی پوست ظاهر میشود.
 • جوش هایی که رخ دادن آن در صورت افراد به طور رایج اتفاق می افتد. مانند جوش های سر سفید یا دانه های قرمز روی پوست.
 • جای زخم های صورت. که این لکه ها به صورت رنگدانه دار، برجسته یا به صورت ایجاد حفره هایی در پوست ایجاد میگردد.

درمان جوش صورت با روش طب سوزنی به چند جلسه درمان نیاز دارد؟

به طور کل درمان جوش صورت با طب سوزنی سریعتر از سایر روش ها صورت میگیرد. اما به طور قطع نمیتوان تعداد جلسات مورد نیاز برای این درمان را بیان کرد. دلیل این امر، متفاوت بودن شرایط در بدن بیماران مختلف می باشد. اما با اینکه این درمان در افراد مختلف به زمان های متفاوتی نیاز دارد، همه افراد بعد از گذشت یک تا دو هفته تاثیرات آن را بر پوست صورت احساس میکنند. یعنی بعد از گذشت زمان تقریبی ۲ هفته جوش صورت از بین میرود و بعد از ۶ هفته به طور کامل درمان میگردد. طب سوزنی برای درمان جوش، کمک میکند بعد از گذشت مدت کوتاهی پوستی صاف و شفاف داشته باشید.

مطالب دیگر  بهترین متخصص طب سوزنی در تهران

پاکسازی صورت با طب سوزنی

چرا از طب سوزنی استفاده کنیم؟

 • استفاده از این روش برای درمان جوش، به راحتی صورت میگیرد.
 • با استفاده از طب سوزنی میتوانید علاوه بر درمان جوش سایر اختلالات پوستی را نیز درمان کنید.
 • طب سوزنی به جوانسازی پوست شما کمک میکند.
 • مدت زمان مورد نیاز برای درمان جوش با طب سوزنی به نسبت سایر روش ها کمتر می باشد.
 • طب سوزنی با تحریک سلول های پوستی، و ترشح میزان کلاژن بیشتر اقدام به درمان مشکلات و معضلات پوست می نماید.
 • طب سوزنی هیچگونه جای زخمی روی پوست صورت بر جای نمیگذارد.
 • طب سوزنی در کنار بر طرف کردن مشکلات پوستی میتواند سایر بیماری ها مانند تپش قلب شدید، مشکلات تنفسی، اختلال در خواب و … را برطرف کند.
 • و …

سوالات متداول

بهترین روش برای درمان جوش صورت چیست؟

طبق آمارهای جهانی طب سوزنی بهترین روش برای درمان جوش صورت است.

آیا طب سوزنی برای درمان جوش صورت دردناک است؟

خیر- استفاده از این روش هیچگونه احساس دردی ایجاد نخواهد کرد.

درصد تاثیرگذاری طب سوزنی در درمان جوش چه میزان است؟

حدود ۹۶ درصد

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *