گوشواره لاغری طب سوزنی

 • خانه
 • -
 • طب سوزنی
 • -
 • گوشواره لاغری طب سوزنی
 گوشواره لاغری طب سوزنی

امروزه لاغری با طب سوزنی به عنوان یکی از موثرترین و رایج ترین روش های لاغری و کاهش وزن شناخته شده است که بسیاری از افراد به آن روی آورده اند. قدمت این طب به حدود سه هزار سال پیش در کشور چین بر می گردد. در واقع طبیبان چین از طب سوزنی برای درمان بسیاری از بیماری و تسکین درد ها استفاده می کردند. که امروزه نیز به طور گسترده در سراسر جهان مورد استفاده قرار می ‌گیرد. در این میان لازم است بدانید که یکی از کاربرد های طب سوزنی در کاهش وزن و لاغری می باشد. از این رو در ادامه مقاله قصد داریم شما را با گوشواره لاغری طب سوزنی آشنا کرده و مطالبی را در این زمینه بیان کنیم.

طب سوزنی

عملکرد طب سوزنی در انجام لاغری

به طور کلی متخصصان طب سوزنی معتقدند که در بدن انسان یک گذرگاه انرژی به نام جریان چی وجود دارد. که در صورت عدم اختلال در مسیر این انرژی، بدن در سلامت کامل قرار دارد. اما اگر مشکل و یا اختلالی در مسیر این انرژی صورت گیرد، منجر به ایجاد بیماری خواهد شد. حال لازم است به این موضوع بپردازیم که طب سوزنی در کاهش وزن چه تاثیراتی دارد. در ادامه شما را با عملکرد طب سوزنی بر بدن به منظور لاغری آشنا خواهیم کرد.

 1. در روش اول پزشکان متخصصان طب سوزنی با وارد کردن سوزن های نازک و مخصوص به نام نیدل در نقاط خاصی از بدن، بر روی گره های عصبی موجود در محل تاثیر گذاشته و منجر به ایجاد یکسری واکنش های شیمیایی خاص در بدن می شوند. که در واقع این واکنش ها باعث تحریک فعالیت های متالولیکی بدن، در نتیجه موجب ترشح هورمون هایی برای جلوگیری از پرخوری عصبی و افزایش میزان سوخت و سوزن بدن و در آخر تحریک چربی سوزی می شوند.
 2. روش دیگری که متخصصان طب سوزنی برای لاغری استفاده می کنند، ورود سوزن به نقاطی است که تاثیر بسزایی بر روی معده و دستگاه گوارش می گذارد. در واقع این سوزن ها اعصاب مربوط به دستگاه گوارش را تحریک کرده و سرانجام منجر به کاهش اشتها در بدن می شوند.

نقاط مهم گوشواره لاغری طب سوزنی کدام است؟

نقطه ای در اطراف گوش

 • نقاط اطراف گوش از جمله نقاطی است که در طب سوزنی تاثیر بسیاری در کاهش وزن دارد. در واقع ورود سوزن در این نقاط منجر به توانایی کنترل اشتها می شود.

نقاط رفع کننده ورم های ناحیه شکمی

 • این نقاطه در زیر شکم قرار دارد. در واقع متخصصان با وارد کردن سوزن در این نقاط، منجر به تحریک چربی سوزی شده و در آخر منجر به لاغری شکم می شوند. علاوه بر این، طب سوزنی در این نقاط موجب کاهش درد کمر، کاهش اختلالات گوارشی، اشتهایی و …. می شود.
مطالب دیگر  تاثیر طب سوزنی در درمان دیابت

تحریک کننده گردش خون

 • جالب است بدانید که نقاط تحریک کننده گردش خون، در اطراف ناف و روی شکم قرار دارند. در واقع طب سوزنی این نقاط منجر به افزایش گردن خون در ناحیه شکم شده و در نتیجه فعالیت دستگاه گوارش بهبود می یابد. و این موضوع تاثیر بسزایی در کاهش لاغری دارد.

نقطه زیر زانو

 • این نقطه در قسمت بیرونی زانو قرار دارد. با انجام طب سوزنی در این نقطه، می توان منجر به بهبود فعالیت معده، بهبود روند هضم و ارائه تغذیه مناسب در خون شده و در نتیجه موجب کاهش ذخیره های توده چربی بدن می شود.

مچ پا

 • این نقطه در قسمت داخلی پا و سمت بالای مچ پا قرار دارد. انجام طب سوزنی در این نقطه منجر به بهبود عمکرد سیستم گوارش و در نتیجه کاهش وزن می شود.

نقطه آرنج

 • با وارد کردن سوزن در این نقطه، می توان تاثیر مستقیم بر روی تحریک روده بزرگ گذاشت. تحریک این نقطه موجب می شود که آب اضافی بدن از روده ها دفع شده و منجر به انتقال آن به کلیه ها می شود. نتیجه این عملیات در طب سوزنی به کاهش بلغم معروف است.

گوشواره لاغری طب سوزنی

لاغری به روش امبدینگ

امبدینگ یکی از زیر مجموعه های طب سوزنی می باشد. در این روش بر روی نقاط طب سوزنی موادی مانند ویتامین، دارو های گیاهی، چربی سوز ها، نخ یا کات گوت گذاشته می شود. لازم است بدانید که این روش ماندگاری بیشتری نسبت به طب سوزنی دارد. چرا که نخ یا ماده استفاده شده در زیر پوست باقی می ماند. از این رو روش امبدینگ یکی از محبوب ترین و موثرترین روش طب سوزنی برای لاغری و کاهش وزن شناخته شده است.

لاغری با طب سوزنی بهتر است یا جراحی؟

از دیگر روش های کاهش وزن و لاغری، جراحی می باشد. اما لازم است بدانید که انجام عمل جراحی برای لاغری با عوارض بسیار زیادی همراه است که از جمله آن ها می توان به عوارض پس از بی هوشی، عفونت، افتادگی پوست، بازگشت وزن پس از مدتی و …. اشاره کرد. از این رو به شما توصیه می کنیم در صورتی که قصد کاهش وزن و یا لاغری را دارید، از گوشواره لاغری طب سوزنی استفاده کنید.

هزینه لاغری با طب سوزنی

به طور کلی درمان با طب سوزنی به نسبت سایر روش های درمانی از هزینه مناسب تری برخوردار است. اما لازم است بدانید که هزینه آن به عوامل متعددی بستگی دارد که از جمله آن ها می توان به تعداد جلسات درمان، تعداد نقاط مورد درمان، تعداد سوزن های مصرفی، شرایط و میزان چاقی هر فرد و …. اشاره کرد. همچنین بهتر است بدانید که انجام درمان با طب سوزنی شامل پوشش بیمه ‌ای نمی ‌شود و هزینه‌ ها بر عهده کاربران می ‌باشد.

مطالب دیگر  طب سوزنی در کمک به بهبود بیماران سرطانی

گوشواره لاغری طب سوزنی

تاثیر طب سوزنی در لاغری و کاهش وزن

همان طور که گفته شد، انجام گوشواره لاغری طب سوزنی بسیار موثر بوده اما استفاده از ورزش غذایی، ورزش و … در کنار درمان با طب سوزنی، می تواند تاثیر آن را چندین برابر کند. همچنین انجام این کار ها، احتمال برگشت وزن را کاهش خواهد داد. بنابراین به شما توصیه می کنیم رژیم غذایی ارائه شده توسط دکتر متخصص را به شدت جدی بگیرید.

مزایا و عوارض گوشواره لاغری طب سوزنی چیست؟

مزایای درمان با طب سوزنی

 • از مهم ترین مزایای طب سوزنی می توان به عوارض کم گوشواره لاغری طب سوزنی اشاره کرد.
 • هزینه مناسب لاغری با طب سوزنی از دیگر مزایای این روش درمانی می باشد.
 • گوشواره لاغری طب سوزنی از ایمن ترین روش های درمان لاغری می باشد.
 • لاغری و کاهش وزن با طب سوزنی از روش های غیر تهاجمی است که در آن نیازی به هیچگونه عمل جراحی و بی هوشی نیست.
 • در صورت استفاده از روش طب سوزنی، همزمان می توان از دیگر روش های درمان نیز استفاده کرد. به طور مثال می توان از طب سوزنی در کنار امبدینگ برای لاغری و کاهش وزن استفاده کرد.
 • گوشواره لاغری طب سوزنی هیچ دردی به همراه ندارد.
 • جلسات انجام درمان با طب سوزنی، زمان بر نمی باشد.
 • علاوه بر لاغری از طب سوزنی می توان در درمان اغلب بیماری ها و تسکین بسیاری از درد ها استفاده نمود.
 • طب سوزنی منجر به تنظیم هورمون‌ها و افزایش سیستم ایمنی بدن، افزایش استقامت، بازیابی انرژی و …. می شود.
 • در صورت استفاده از روش درمان با طب سوزنی، دیگر نیازی به مصرف دارو های شیمیایی نیست.
 • و ….

عوارض لاغری با طب سوزنی کدام است؟

همان طور که اشاره شد، لاغری با طب سوزنی به نسبت سایر روش ها از عوارض جانبی کمتری برخوردار است. از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • امکان بروز عفونت در صورت عدم ضد عفونی کردن سوزن ها، یکی از عوارض طب سوزنی می باشد.
 • از متداول ترین عوارض لاغری می توان به ایجاد خونریزی و کبودی اشاره کرد.
 • در صورت درست وارد نکردن سوزن ها، ممکن است به اندام های داخلی آسیب وارد شود.

گوشواره لاغری طب سوزنی

مراحل درمان لاغری با استفاده از روش طب سوزنی

انتخاب پزشک و کلینیک طب سوزنی

اگر فردی قصد داشته باشد برای کاهش وزن و لاغری خود اقدام کند، در ابتدا باید نسبت به پیدا کردن یک کلینیک تخصصی طب سوزنی به همراه پزشک ماهر، اقدام کند. چرا که انتخاب مناسب کلینیک و پزشک طب سوزنی، تاثیر بسزایی در خوب پیش روند لاغری و کاهش وزن دارد. (گوشواره لاغری طب سوزنی)

مطالب دیگر  آیا طب سوزنی منشأ علمی و پزشکی دارد؟
ملاقات بیمار با پزشک

مرحله بعد نوبت به ملاقات بیمار با پزشک می باشد. در این گام پزشک بیمار را معاینه کرده و اطلاعاتی را نظیر سوابق بیماری فرد، دارو های مصرف کرده، سن، آلرژی های او و …. را با پرسش از بیمار به دست می آورد. سپس پزشک با توجه به اطلاعات کسب کرده و معاینات انجام داده، یک طرح درمانی مناسب برای فرد ارائه می دهد.

لازم است بدانید که در این مرحله پزشک با توجه به شرایط هر فردی و میزان چاقی او، فاکتور هایی را از جمله تعداد جلسات طب سوزنی، تعداد سوزن های مصرفی، هزینه هر جلسه، زمان ماندگاری سوزن ها در بدن، نوع روش طب سوزنی و … را تعیین می کند.

آماده سازی بیمار برای درمان

گام بعدی نوبت به آماده شدن بیمار برای درمان به روش طب سوزنی می باشد. در واقع بیمار با توجه به نوع درمان و روش درمان خود، بر روی تخت دراز بکشد و یا روی صندلی بنشیند. سپس پزشک محل مد نظر برای درمان را با الکل ضد عفونی می کند.

انجام عملیات طب سوزنی

حال نوبت به انجام عملیات طب سوزنی و ورود سوزن ها در بدن می باشد. در واقع پزشک سوزن هایی را وارد نقاط خاصی از بدن می کند. که ورود این سوزن ها در بدن می تواند باعث کاهش وزن و لاغری شود.

پیاده سازی تکنیک هایی برای بهبود سریع تر

در برخی از مواقع ممکن است که پزشک سوزن ها را در جای خود حرکت داده و یا آن ها را بچرخاند. که انجام این کار منجر به ایجاد جریان الکتریسیته و گرما در بدن شده و در نهایت موجب افزایش سرعت روند درمان می شوند.

خروج سوزن ها از بدن

مرحله آخر نوبت به خروج سوزن ها از بدن می باشد. لازم به ذکر است که ورود و یا خروج سوزن ها از بدن دردی به همراه ندارد. چرا که سوزن های طب سوزنی نازک بوده و مخصوص این طب طراحی شده است.

سوالات متداول

آیا لاغری با طب سوزنی ماندگار است؟

بله. گوشواره لاغری طب سوزنی از ماندگاری بالایی برخوردار است.

تعداد جلسات لازم برای کاهش وزن با طب سوزنی چقدر است؟

تعداد جلسات طب سوزنی با توجه به شرایط هر فردی متفاوت خواهد بود.

آیا لاغری با طب سوزنی گران است؟

خیر. روش طب سوزنی به نسبت سایر روش های درمانی از هزینه مناسب تری برخوردار است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *