همه چیز درباره فواید طب سوزنی در لاغری

 • خانه
 • -
 • تناسب اندام
 • -
 • همه چیز درباره فواید طب سوزنی در لاغری
 همه چیز درباره فواید طب سوزنی در لاغری

اگر به فرهنگ و روش‌های درمانی چینی شناخت داشته باشید، به احتمال زیاد، نام طب سوزنی، به گوش‌تان خورده ‌است. طب سوزنی از جمله روش‌های درمانی سنتی چین می‌باشد. که به ‌دلیل مزایا و فواید شگفت انگیز خود، شهرت جهانی یافته است. امروزه، در ایران نیز از این روش درمانی استفاده می‌شود. و نتایج مثبت آن، روز به روز، به تعداد خواهان آن می‌افزاید. به کمک این روش درمانی، بدن به تعادل رسیده و بسیاری از دردها تسکین می‌یابند. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات کاربردی در باب طب سوزنی ارائه داده و به مزایا آن همچون فواید طب سوزنی در لاغری بپردازیم.

فواید طب سوزنی

تاریخچه طب سوزنی

برای رسیدن به درک بهتری از این روش درمانی، بهتر است نخست، درباره تاریخچه آن سخن بگوییم. قدمت طب سوزنی به هزاران سال پیش باز می‌گردد و مصادف است با دوران نوسنگی. امروزه، طب سوزنی به‌عنوان مکمل علم پزشکی غربی شناخته می‌شود.

اولین کتاب‌های یافت شده که از طب سوزنی سخن گفته‌اند، حاکی از این می‌باشند که بدون شک، خواستگاه این علم چین بوده ‌‌است. کتاب یافت شده در چین، با عنوان طب داخلی امپراتور زرد، حدود ۲۵۰۰ سال پیش نوشته شده‌است و بسیار جامع می‌باشد. در ادامه به مبحث شیرین فواید طب سوزنی در لاغری اشاره خواهیم نمود.

هر آنچه که «طب داخلی کلاسیک امپراتور زرد»، به آن اشاره کرده ‌است

با مطالعه این کتاب، متوجه اهمیت طب سوزنی و تاثیر آن در علم پزشکی و همچنین فواید طب سوزنی در لاغری خواهید شد. طب سوزنی، در یک توضیح کلی به ‌معنا یک نوع روش درمانی می‌باشد که به کمک فرو رفتن چند سوزن در بدن انجام می‌گیرد.

 برای همین نیز می‌باشد که نام دیگر طب سوزنی را سوزن درمانی نامیده‌اند. جهت اثبات این شبه علم، تخقیقات و پژوهش‌های بسیار زیادی انجام گرفته‌است و هر کدام، دیگری را نقض می‌کند. از طرفی، پژوهشگران به این مورد اعتقاد دارند که طب سوزنی برای کاهش درد مورد استفاده قرار می‌گیرد. مطالب کتاب «طب داخلی کلاسیک امپراتور زرد»، در بر گیرنده عنوان‌‌هایی چون، گذرگاه‌های انرژی در بدن، شناسایی نقاط خاص برای فرو کردن سوزن، انواع سوزن‌های فلزی، روش‌های فروکردن سوزن در بدن، انواع بیماری‌هایی که با طب سوزنی درمان می‌شوند و غیره می‌باشد.

شناسایی نقاط خاص در بدن

اگر به دنبال فواید طب سوزنی در لاغری هستید و می‌خواهید در مورد این بیشتر بدانید باید بگوییم که، درمان با طب سنتی بدین گونه می‌باشد که ابتدا، باید نقاط خاصی از بدن را یافت که به‌عنوان گذرگاه‌های انرژی شناخته شده است و انرژی حیات در آن‌ها جاری است. پس از آن، کافی است سوزن‌های بسیار نازک مخصوص طب سوزنی را جهت درمان یا تسکین درد، به نقاط حساس فرو کرد تا آن‌ها را تحریک کرد. حتی نکاتی در مورد فویاد طب سنتی در لاغری نیاز است بدانید که در ادامه مقاله برایتان توضیح خواهیم داد.

مطالب دیگر  لاغری با طب سوزنی در تهران

فواید طب سوزنی در لاغری با حذف چربی‌ها

امروزه تعداد بسیار زیادی از مردم، به‌ دنبال روش‌های لاغری می‌باشند و دوست دارند، هر مسیری را طی کنند تا بالاخره، به نتیجه مطلوب برسند. یکی از این راه‌ها، طب سوزنی است. فواید طب سوزنی در لاغری بسیار مشهود بوده و سالانه تعداد زیادی از افراد به این روش درمانی روی می‌آورند.

شاید برایتان عجیب و شگفت آور باشد ولی، کارایی این روش درمانی، بیش‌تر از هر روش دیگر می‌باشد. اگر شما نیز به‌دنبال راه چاره برای حذف چربی‌های اضافی شکم و پهلو هستید و می‌خواهید فواید طب سوزنی در لاغری را بدانید، با ما همراه باشید تا در ادامه، به نکات کلیدی این بحث بپردازیم.

حذف چربی‌ها و روش معجزه آسا فواید طب سوزنی در لاغری

این که طب سنتی چگونه با روشی معجزه آسا، چربی‌ها را آب می‌کند، مربوط به فعالیت‌های گوارشی است. با استفاده از روش درمانی طب سنتی، فعالیت سیستم گوارش افزایش یافته و طحال باعث کاهش اشتها می‌شود. البته این روند درمان یک‌باره نیست و برای مطلوب بودن نتیجه، لازم است در هفته ده جلسه و سه بار انجام گیرد.

 البته همانطور که می‌دانید، برای مشاهده نتایج و فواید طب سوزنی در لاغری باید صبر کرد و در طولانی مدت، شاهد نتایج عمل بود. این روش درمانی سنتی چینی مناسب افراد ۲۰ تا ۶۰ سال می‌باشد و می‌توانند تجربه لاغری بدون درد و تضمینی را داشته باشند. این روش کاملا بی خطر است و به‌گونه‌ای طراحی شده‌است که شما را از ابتلا به اسهال یا کم آبی بدن، باز دارد.

در طول این روند، اشتهای بیمار توسط سوزن‌هایی که در مطالب فوق توضیح داده شده‌اند، تحت کنترل خواهد بود و افراد میل و اشتهای خود را نسبت به خوردن مواد غذایی از دست خواهند داد. تنظیم سیستم اندوکرین یا غدد درون ریز، بدن را جهت حذف کالری‌های اضافی که در یک ناحیه از بدن انباشه شده است، ترغیب خواهد کرد. زمانی که مدت طولانی بکشد تا محتویات معده شما خالی شود، در این زمان شما اشتهایی نخواهید داشت و انرژی کافی را دارا خواهید بود.

طب سوزنی

فواید طب سنتی در لاغری و ارتباط آن با وزن و غذا

وزن انسان با توجه به میزان انرژی دریافتی از غذا و میزان انرژی مصرفی از طریق فعالیت‌های روزانه تعییین می‌شود و طب سوزنی نیز، سعی بر این دارد که جریان انرژی بدن را سوی عوامل موثر در لاغری سمت دهد. سوزن‌ها با توجه به نقاط حساسی که در بدن شناخته شده‌اند، با هدف مشخصی وارد بدن می‌شوند. برای مثال می‌توان گفت، فرو کردن سوزن‌های نازک طب سوزنی در گوش و تحریک آن‌ها، باعث کاهش اشتها می‌شود.

مطالب دیگر  عوارض طب سوزنی گردن

 یا مورد دیگری که می‌توان به آن پرداخت استفاده از سوزن‌ها برای تحریک اطراف ناف است. اگر سوزن‌‍‌ها در اندازه ۳٫۵ سانتی متر از دو طرف ناف قرار گیرند، گردش خون افزایش یافته و به بهبود عملکرد دستگاه گوارش کمک خواهد کرد. فرو کردن سوزن در زیر زانو‌ها باعث بهبود هضم غذا و گردش خون شده و از جمله نکات مثبت و فواید طب سوزنی در لاغری به حسب می‌آید. طب سوزنی برای ناحیه آرنج، به تحریک روده بزرگ کمک می‌کند و هرگونه آب یا رطوبت اضافی را به کلیه‌ها انتقال می‌دهد.

البته برای این ناحیه از بدن، ماساژ نیز لازم است. مورد بعدی مچ پا می‌باشد که عملگرد دستگاه پوارشی را بهبود می‌کند و سوزن‌ها به بخش داخلی قوزک پا فرو می‌روند. در نهایت ناحیه ورم شکمی مورد آخر می‌باشد که کمک آن مشکلاتی چون معده درد و کمر درد بهبود یافته و به لاغری و حذف چربی‌های شما کمک می‌کند. در این مورد، سوزن‌ها باید در ۷٫۵ سانتی متر پایین‌تر از ناف قرار گیرند.

فواید طب سوزنی در لاغری و ارتباط آن با سنین مختلف

علاوه بر همه نکاتی که در مورد فواید طب سوزنی در لاغری برایتان گفتیم، باید بدانید که طب سوزنی در سنین پایین‌تر نتایج بهتری خواهد داشت و ورزش کردن در کنار روش درمانی طب سوزنی، به این روند سرعت خواهد بخشید. این نکته حائز توجه می‌باشد که به‌دلیل مشکلات و اختلالات هورمونی، ممکن است طب سوزنی نتایج مطلوب و دل‌خواهی نداشته باشد. در این صورت لازم است از دارو‌های شیمیایی نیز استفاده کرد.

 پیش بینی می‌شود با انجام طب سوزنی، معمولا ۴ الی ۸ سانت سایز و حدود ۲ تا ۴ کیلو وزن کم کنید. البته این محاسبه، برای شرایطی حاکم است که شما از سایر روش های لاغری همچون رژیم و ورزش استفاده ننمایید و فقط به فواید طب سوزنی در لاغری توجه کنید.

طب سوزنی در شرایط خاص

زنان و بانوانی که دوره قبل از یائسگی را طی می‌کنند، احتمالا فرایند لاغرین‌ها به کمک طب سوزنی، حدود  آن‌ها به کمک طب سوزنی، حدود ۲ سال طول بکشد که به‌دلیل نوسانات شدید هورمونی چاقی می‌باشد. همچنین، بیمارانی که مصرف کننده دارو‌هایی نظیر داروهای فشار خون و یا کورتون‌ها می‌باشند، یا مبتلا به بیماری‌هایی چون هایپوتیروئید یا تیروئید کم کار هستند، پیش بینی می‌شود درمان چاقی برای آن‌ها کار ساز نباشد، و طب سنتی نتیجه دلخواه و مطلوب را نداشته باشد.

فواید طب سوزنی در لاغری تنها به حذف چربی‌ها محدود نمی‌شود، بلکه به از بین بردن اثرات چاقی همچون ترک‌های پوستی یا استریاهای سفید رنگ نیز کمک می‌کند.

مطالب دیگر  درمان درد زانو با طب سوزنی

فواید طب سوزنی در لاغری

از جمله فواید طب سوزنی در لاغری، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کمک به سوخت و ساز بدن( با افزایش مقدار اکسیژن دریافتی توسط سلول‌ها، فرایند سوخت و ساز چربی افزایش می‌یابد)
 • درمان اختلال درقاعدگی ماهیانه
 • بهبود هاضمه
 • افزایش دفع سموم و مواد غذایی اضافی
 • آرامش روحی
 • لاغری موضعی
 • کاهش اشتها در افراد و سرکوب کردن مرکز گرسنگی در مغز
 • بهبود بیماری‌هایی چون کبد چرب، فشار خون و دیابت
 • پاک سازی پوست و از بین برنده جوش و آکنه
 • رفع اختلالات گوارشی و یبوست
 • کاهش اضطراب و استرس

طب سوزنی

مزایای تکمیلی

 • افزایش جریان انرژی حیاتی در کانال‌های حیاتی معده و روده
 • جلوگیری از حرکات دودی شکل روده و ترشح اسید معده
 • روش درمانی تضمینی در بلند مدت، بدون آسیب به سلامت بدن
 • توانایی کاهش حجم قسمتی از بدن یا کل(شکم و پهلوها، ران پا، باسن و سینه‌ها)
 • لاغری بدون درد و قابل اطمینان
 • افزایش گردش خون و تحریک بخش عصبی
 • افزایش مقاومت بدن
 • افزایش حجم عضله باسن
 • لاغری بدون نیاز به ورزش و تحرک سنگین
 • کمک به استفاده از یک رژیم غذایی مناسب درعین حفظ سلامتی
 • بهبود تعادل بدنی و عصبی بیمار
 • آزاد شدن اندورفین در بدن
 • تصحیح اختلال عملکرد غدد و افزایش متابولیسم(هیپوتالاموس، هیپوفیز)

طب سوزنی لاغری

عوارض و اختلالات پس از طب سوزنی  با وجود فواید طب سوزنی در لاغری

با حجم زیادی از فواید طب سوزنی در لاغری آشنا شدیم ولی، نکته مهم این می‌باشد. که قبل از انجام هر کار و عملی، عوارض آن را نیز مورد بررسی قرار داده است. و سعی در شناخت بهتر روند، داشته باشیم. پیش از هر مسئله‌ای، باید کلینیکی را برای انجام طب سوزنی یافت. که در کنار ارائه بهترین خدمات، از بهداشتی‌ترین امکانات برخوردار باشند. انتخاب یک کلینیک خوب، به شما کمک خواهد کرد، بدون هیچ نگرانی روند را به اتمام برساند.

استفاده از سوزن‌های استریل شده و یک بار مصرف نیز اصل مهم و فراموش نشدنی می‌باشد. طب سنتی نیز همچون سایر روش‌های درمانی و دارو‌ها، ممکن است عوارضی را داشته باشد. البته در طی این سال‌ها، عوارض خاص و جدی از طرف بیماران گزارش نشده است. از جمله عوارض این روش درمانی، می‌توان به مواردی چون درد، کبودی، خونریزی، عفونت و آسیب اشاره کرد. افراد باردار یا مبتلا به بیماری‌های خاص، لازم است قبل از هر اقدامی، با پزشک و متخصص خود مشورت نمایند. و طب سوزنی، تحت نظر و کنترل آن‌ها انجام گیرد. اگر در مورد فواید طب سوزنی در لاغری تجربه‌ای دارید حتما آن را با ما و دوستانتان به اشتراک بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *