پاک کردن تاتو با دکلره

 • خانه
 • -
 • مقالات
 • -
 • پاک کردن تاتو با دکلره
 پاک کردن تاتو با دکلره

پاک کردن تاتو با دکلره یکی از روش های از بین بردن تاتو می باشد که بسیاری از افراد از این روش استفاده می کنند. حال ممکن است برای شما سوال پیش آید که چرا یک فرد باید اقدام به پاک کردن تاتو خود کند؟ در پاسخ به این سوال باید بدانید که دلایل متعددی به منظور پاک کردن تاتو وجود دارد که از جمله آن ها می توان به پشیمانی از طرح و رنگ آن، عدم تقارن در تاتو ابرو و … اشاره کرد. از این رو روش های مختلفی به منظور پاک کردن تاتو روی کار آمده است. در ادامه شما را با این روش ها آشنا کرده و مطالبی را در زمینه پاک کردن تاتو با دکلره بیان خواهیم کرد.

طب سوزنی

دکلره چیست؟

دکلره یک ماده شیمیایی است که بیشتر برای رنگ کردن مو استفاده می ‌شود. به طور کلی ترکیبات دکلره شامل موادی از جمله کلر، هیپوکلریت سدیم، کلسیم و پراکسید هیدروژن می باشد. وجود همچین موادی منجر به ایجاد خاصیت روشن کنندگی شده و از این رو یکی از روش هایی است که به منظور کاهش جوهر رنگ تاتو از آن استفاده می کنند.

روش پاک کردن تاتو با دکلره

در این روش باید یک پیمانه پودر دکلره را با ۱۲۰ میل اکسیدان ترکیب کرده تا حالت خمیری به خود بگیرد. سپس لایه ای از خمیر به دست آمده را روی محل تاتو خود قرار دهید. پس از گذشت حدود ۱۵ دقیقه پوست خود را با آب سرد بشویید. در این میان لازم است بدانید که پودر دکلره انواع مختلفی دارد. برخی از انواع دکلره قوی تر و برخی دیگر روند شیمیایی ضعیف تری دارد. اگر پوست حساسی دارید به شما توصیه می کنیم از نوع ضعیف تر آن استفاده کنید.

هنگام استفاده از دکلره به چه نکاتی باید توجه کرد؟

 • در صورتی که برای پاک کردن تاتو خود از دکلره استفاده کرده اید، قبل و بعد از قرار دادن دکلره بر روی پوست، پوستتان را با صابون نشویید.
 • خانم های باردار به هیچ عنوان نباید برای پاک کردن تاتو خود از روش پاک کردن تاتو با دکلره استفاده کنند.
 • سعی کنید تا مدت ۲۴ ساعت پس از استفاده از دکلره، در معرض مستقیم نور خورشید قرار نگیرید. چرا که پوست در صورت تماس با دکلره خشک و آسیب پذیر می شود و در نتیجه تابش نور خورشید منجر به ایجاد اثرات مخرب بر روی پوست می شود.
 • قبل از استفاده از این روش، دکلره را روی قسمت کوچکی از پوستتان امتحان کنید. چرا که در برخی از مواقع ممکن است که پوست نسبت به ماده دکلره حساسیت داشته باشد و شما با انجام این کار از ایجاد التهابات احتمالی جلوگیری می کنید.
 • قبل از استفاده از روش پاک کردن تاتو با دکلره، بهتر است از این موضوع آگاه باشید که دکلره تنها منجر به کمرنگ شدن رنگ جوهر دکلره می شود. و تاتو را به صورت کامل از بین نخواهد برد.
 • و ….
مطالب دیگر  چگونه طب سوزنی به تسکین درد کمک می کند؟

پاک کردن تاتو با دکلره

پاک کردن تاتو با استفاده از روش های خانگی

استفاده از نمک

 • در این روش با مالیدن نمک اقدام به پاک کردن تاتو می نمایند. لازم است بدانید که این روش منجر به از بین بردن لایه اپیدرم پوست شده و ممکن است جای زخم آن روی پوست باقی بماند. به طور کلی استفاده از این روش را به شما توصیه نمی کنیم.

پاک کردن تاتو با لیمو

 • از آنجا که لیمو خاصیت اسیدی دارد، از این رو یکی از روش های موثر به منظور پاک کردن تاتو شناخته شده است. در این روش با استفاده ازمالیدن لیمو در محل تاتو، منجر به روشن شدن رنگ تاتو می شوند.

مخلوط آلوئه ورا و ماست

 • ابتدا بهتر است به این موضوع اشاره کنیم که استفاده از ترکیب آلوئه ورا و ماست هیچ گونه عوارضی به همراه نداشته و احساس دردی نیز ایجاد نمی کند. همچنین لازم به ذکر است که استفاده از این ترکیب تنها می تواند کمی میزان جوهر تاتو را کمرنگ تر کند و تاثیر بسزایی در پاک کردن کامل تاتو ندارد.

پاک کردن تاتو با استفاده از کرم های مخصوص

 • امروزه محصولات مختلفی به منظور پاک کردن تاتو روی کار آمده است. در واقع استفاده از کرم های مخصوص پاک کردن تاتو، منجر به کمرنگ تر شدن جوهر رنگ تاتو می شود و تاثیر آنچنان بالایی ندارد.

استفاده از عسل  برای پاک کردن تاتو

 • در این روش مقداری عسل را با کمی نمک + آلوئه ورا با هم ترکیب کرده و خمیر به دست آمده را در محل تاتو قرار دهید. این ماده یکی دیگر از روش هایی است که شما می توانید به منظور کاهش جوهر رنگ تاتو از آن استفاده کنید.
مطالب دیگر  لاغری با طب سوزنی و نخ

استفاده از سرکه برای از بین بردن تاتو

 • به شما توصیه می کنیم از سرکه به منظور کمرنگ تر شدن رنگ تاتو ابرو خود استفاده کنید. چرا که سرکه ماده ای است که به دلیل خاصیت ضد باکتریایی و پاک کنندگی برای درمان برخی ضایعات پوستی کاربرد دارد.

پاک کردن تاتو با دکلره

پاک کردن تاتو با روش های پیشرفته

پاک کردن تاتو با لیزر

 • بهترین راه برای پاک کردن تاتو استفاده از لیزر می باشد. در واقع با استفاده از لیزر می توان بدون استفاده از هیچ گونه مواد شیمیایی تاتو را به صورت کامل از بین برد. اما لازم است بدانید که از بین بردن تاتو با لیزر به چند جلسه درمانی نیاز دارد.

از بین بردن تاتو با عمل جراحی

 • برای از بین بردن تاتو هایی که دارای طرح های کوچکی هستند می توان از جراحی پلاستیک استفاده کرد. به این صورت که طی عمل جراحی قسمتی از پوست را به طور کامل بر میدارند و به هم بخیه میزنند.

پاک کردن تاتو با روش درم آبریژن

 • در این روش با استفاده از درم آبریژن منجر به لایه برداری لایه بیرونی پوست می شوند. لازم به ذکر است که این روش به عنوان یکی از کم عوارض ترین و در عین حال موثر ترین تکنیک پاک کردن تاتو شناخته شده است.

از بین بردن تاتو با نور پالس شدید

 • در این روش با استفاده از نور پالس، رنگدانه های تاتو را از بین می برند. لازم است بدانید که استفاده از این روش درد کمتری را به همراه دارد.

کرایوسرجری

 • در روش کرایوسرجری با وارد کردن نیروژن مایع به بافت پوست، منجر به سرما درمانی و فریز شدن آن قسمت می شوند. در نهایت به مرور زمان پوست آن قسمت سوزانده شده و با زدن تاول رنگ های تاتو از هم جدا و از پوست خارج می شود.
مطالب دیگر  پاک کردن تاتو ابرو در منزل

روش پیلینگ شیمیایی

 • پیلینگ شیمیایی یک محلول لایه بردار است که استفاده از آن منجر به از بین رفتن پوست مرده و جایگزینی آن با لایه ای از پوست جدید می شود.

پاک کردن تاتو با اسید گلایکولیک

 • این روش جزء محبوب ترین روش های پاک کردن تاتو می باشد که در آن سلول های مرده پوست از بین رفته و سلول های جدید جایگزین آن می شوند. اسید گلایکولیک، منجر به لایه برداری پوست شده و از این رو منجر به پاک کردن تاتو می شود.

پاک کردن تاتو با دکلره

کدام روش برای پاک کردن تاتو موثر است؟

همان طور که اشاره شد راه های متعددی به منظور پاک کردن تاتو وجود دارد. اما سوالی که ممکن است برای شما پیش آید این است که کدام روش از همه موثر تر است؟ در پاسخ به این سوال باید بدانید که از بین بردن تاتو با لیزر به عنوان یکی از کم عوارض ترین و موثر ترین روش برای پاک کردن تاتو شناخته شده است.

سوالات متداول

آیا پاک کردن تاتو دردناک است؟

با توجه به روش انتخابی افراد برای پاک کردن تاتو، میزان درد آن ها متفاوت خواهد شود.

برای پاک کردن تاتو، باید هزینه های بالایی را صرف کرد؟

خیر. به طور کلی پاک کردن تاتو از هزینه های بالایی برخوردار نمی باشد.

آیا با استفاده از دکلره می توان تاتو را به صورت کامل پاک کرد؟

خیر. استفاده از دکلره تنها می تواند منجر به کمرنگ تر کردن رنگ تاتو شود.

نویسنده: المیناز اردیبهشت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *