پاک کردن تاتو ابرو با سیر

  • خانه
  • -
  • مقالات
  • -
  • پاک کردن تاتو ابرو با سیر
 پاک کردن تاتو ابرو با سیر

امروزه انجام تاتو ابرو یکی از رایج ترین کار هایی است که بسیاری از بانوان برای از بین بردن ناقصی ابرو های خود از آن استفاده می کنند. اما در برخی از مواقع ممکن است که فرآیند انجام تاتو به درستی انجام نشود و به دلایلی از جمله عدم تقارن، پررنگ بودن رنگ تاتو و … افراد از انجام آن رضایت نداشته باشند. در این صورت سوالی که ممکن است ایجاد شود این است که چگونه می توان نسبت به پاک کردن تاتو خود اقدام کرد؟ (پاک کردن تاتو ابرو با سیر)

در پاسخ به این سوال لازم است بدانید که راه های متعددی به منظور پاک کردن تاتو ابرو وجود دارد. که به طور کلی می توان آن ها را به دو دسته تقسیم کرد. دسته اول شامل راه های سنتی و خانگی برای پاک کردن تاتو ابرو می باشد. دسته دوم نیز شامل راه های پیشرفته و به اصطلاح کلینیکی برای پاک کردن تاتو می باشد. در ادامه شما را با این دو روش به طور کامل آشنا خواهیم کرد.

طب سوزنی

آشنایی با راه های خانگی برای پاک کردن تاتو

در ابتدا لازم است به این موضوع اشاره کنیم که استفاده از راه های خانگی و روش های سنتی، تنها منجر به کمرنگ شدن جوهر رنگ تاتو می شود و با استفاده از این تکنیک ها نمی توان به طور کامل تاتو را از بین برد. در ادامه شما را با راهکار های موثر در طب سنتی برای پاک کردن تاتو آشنا می کنیم.

پاک کردن تاتو ابرو با سیر

یکی از روش های پاک کردن تاتو ابرو با سیر می باشد. لازم است بدانید که سیر حاوی مواد معدنی فراوانی بوده و در درمان بسیاری از بیماری‌ ها مفید است. استفاده از سیر در یک مدت طولانی منجر به کاهش رنگ جوهر تاتو شده اما باید بدانید که استفاده از این ماده گیاهی در طولانی مدت منجر به ایجاد زخم و سوزش در پوست می شود.

استفاده غیر مستقیم از سیر بر روی پوست

برای انجام این روش ابتدا پنج حبه سیر رنده کرده و آن را به مدت ده دقیقه کنار بگذارید. سپس با یک پارچه نازک نخی آب سیر را گرفته و پارچه را بر روی محل تاتو قرار داده و پس از ۱۰ دقیقه آن را با آب سرد بشویید.

مطالب دیگر  نقاط طب سوزنی برای افسردگی

پاک کردن تاتو با ترکیب سیر و آب

پاک کردن تاتو ابرو با سیر: برای این کار دو حبه سیر را له کرده و آن را با یک قاشق غذاخوری آب یا گلاب ترکیب کنید. سپس مخلوط را برای ده دقیقه روی تاتو قرار دهید و آن را پس از مدتی با آب سرد بشویید.

پاک کردن تاتو با سیر + ماست + عسل

استفاده از ترکیب سیر + ماست + عسل منجر به لایه برداری پوست شده و به حذف سلول های مرده پوست کمک می ‌کند. برای درست کردن این ترکیب لازم است که چهار حبه سیر له شده را با دو قاشق غذاخوری ماست و یک قاشق چای خوری عسل ترکیب کنید.

پاک کردن تاتو با سیر و آلوئه ورا

برای تهیه این ترکیب سه حبه سیر را له کرده و آن را با نصف فنجان آب مخلوط کنید و سپس صبر کنید تا مخلوط به مدت ۵ دقیقه بماند. سپس آن را با یک قاشق چای خوری ژل آلوئه ورا مخلوط کنید. ترکیب به دست آمده را بر روی تاتو گذاشته و اجازه دهید تا کامل خشک شود. پس از حدود ۱۵ دقیقه آن را با آب سرد بشویید.  

پاک کردن تاتو با سرکه

در این روش با استفاده از سرکه و ماساژ دادن آن در محل تاتو به کمرنگ شدن جوهر تاتو کمک می کند. پاک کردن تاتو ابرو با سرکه نیاز به زمانی طولانی دارد تا باعث کمرنگ تر شدن یا پاک شدن تدریجی تاتو ابرو شود.

پاک كردن تاتو ابرو با دكلره

در این روش با استفاده از ترکیب پودر دکلره و نمک و قراردادن آن به مدت ده روز پشت سر هم می تواند تاثیر مفیدی در کاهش رنگ تاتو ابرو داشته باشد. (پاک کردن تاتو ابرو با سیر)

مطالب دیگر  تاثیر طب سوزنی در تسکین درد های میگرنی

پاک کردن تاتو ابرو با استفاده از نمک

در این روش لازم است نمک را در محل تاتو آرام آرام ماساژ دهید. به طور کلی نمک به عنوان یک لایه بردار قوی شناخته شده است که استفاده از آن تاثیر بسزایی در کم رنگ شدن تاتو می گذارد. اما لازم است بدانید که استفاده از نمک برای پاک کردن تاتو منجر به قرمزی شدن محل تاتو و حتی در برخی از مواقع ممکن است دچار خونریزی شود.

استفاده از لیمو ترش برای از بین بردن تاتو

در این روش تنها کافی است لیمو را در محل تاتو بمالید و پس از خشک شدن آب آن، صورت را با آب ولرم شست و شو دهید. از آنجایی که لیمو یک ماده اسیدی می باشد. از این رو استفاده از آن می تواند تاثیر بسزایی در پاک کردن تاتو ابرو داشته باشد.

پاک کردن تاتو ابرو با سیر

برای پاک کردن تاتو به صورت پیشرفته چه راه هایی وجود دارد؟

پاک کردن تاتو ابرو با لیزر

از موثر ترین و بهترین راه های پاک کردن تاتو ابرو، استفاده از دستگاه لیزر می باشد. به طور کلی دستگاه های مختلفی برای لیزر تاتو وجود دارد که با استفاده از آن ها می توان با کمترین عوارض، بیشترین میزان تاتو را پاک کرد. در واقع متخصصان با دستگاه لیزر از طریق اشعه منجر به پاک کردن تاتو می شوند.

استفاده از کرایوسرجری برای پاک کردن تاتو

متخصصان با استفاده از دستگاه کرایوسرجری، در قسمت تاتو شده با استفاده از یک اسپری منجر به انجماد و یخ زدگی در آن ناحیه از پوست می شوند. پس از یخ زدگی، تاتو موجود در بالاترین لایه پوست را از بین می رود. ممکن است در این روش تاول هایی بر روی پوست ایجاد شود که مطمئناً پس از بهبودی این تاول ها از روی پوست لایه برداری می شوند. (پاک کردن تاتو ابرو با سیر)

پاک کردن تاتو از طریق همرنگ پوست

از دیگر روش هایی که آرایشگران برای از بین رفتن تاتو استفاده می کنند، اصلاح تاتو قدیمی با یک تاتو جدید همرنگ پوست می باشد. اما این روش را به شما توصیه نمی کنیم. چرا که ممکن است رنگ تاتو دوباره از بین برود و تاتو قبلی نیز مشخص شود. در این صورت جلوه مناسبی در صورت ایجاد نمی شود.

مطالب دیگر  ویژگی های بهترین متخصص طب سوزنی

پاک کردن تاتو ابرو با سیر

استفاده از تاتو ریموور

در این روش با استفاده از یک نوع اسید و یا ماده شیمیایی، رنگ تاتو را حل و در نهایت منجر به کم رنگ تر شدن رنگ تاتو می شوند.

پاک کردن تاتو ابرو با استفاده از کرم های مخصوص

امروزه کرم های مخصوصی به منظور کرم های پاک کردن تاتو ابرو روی کار آمده است. در واقع این کرم ها لایه بالایی پوست را می سوزاند و این گونه منجر به از بین رفتن جوهر تاتو می شوند.

عوارض پاک کردن تاتو ابرو چیست؟

  • از آنجا که رنگ جوهر تاتو تا لایه میانی پوست نفوذ می کند، از این رو پاک کردن آن به راحتی انجام نمی شود. بنابراین در صورتی که فردی قصد داشته باشد نسبت به پاک کردن تاتو اقدام کند، در صورت استفاده از هر کدام یک از روش ها ممکن است پوست او با زخم مواجه شود.
  • از دیگر عوارض پاک کردن تاتو، می توان به ایجاد سوختگی اشاره کرد.
  • پوستی که در مراحل پاک کردن تاتو ابرو دچار زخم شده، ممکن است دچار عفونت شود.
  • در برخی از مواقع ممکن است که زخم ها برای همیشه بر روی پوست باقی بمانند.

پاک کردن تاتو ابرو با سیر

سوالات متداول

آیا برای پاک کردن تاتو باید هزینه های بالایی را صرف کرد؟

خیر. به طور کلی پاک کردن تاتو با روش های مختلف نیاز به هزینه های بالا ندارد.

پاک کردن تاتو با کدام روش موثر تر است؟

پاک کردن تاتو با روش های کلینیکی به عنوان موثرترین و بهترین روش ها شناخته شده اند.

آیا پاک کردن تاتو دردناک است؟

با توجه به نوع روش انتخابی، میزان درد متفاوت خواهد بود.

نویسنده: المیناز اردیبهشت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *