عوارض لاغری با طب سوزنی

 • خانه
 • -
 • طب سوزنی
 • -
 • عوارض لاغری با طب سوزنی
 عوارض لاغری با طب سوزنی

امروزه درمان با طب سوزنی را می توان یکی از تکنیک هایی دانست که بسیاری از افراد برای درمان مشکلات و اختلالات خود از آن استفاده می کنند. در این میان جالب است بدانید که یکی از کاربرد های محبوب طب سوزنی، درمان چاقی و کاهش وزن می باشد. از این رو در ادامه مقاله قصد داریم شما را با روش های کاهش وزن طب سوزنی آشنا کرده و مطالبی را راجع به عوارض لاغری با طب سوزنی بیان کنیم.

طب سوزنی چیست؟

یکی از روش های موثر با کمترین عوارض به منظور رفع و بهبودی بیماری ها، طب سوزنی می باشد. در واقع طب سوزنی در حدود ۲۵۰۰ سال است که شناخته شده و به عنوان یکی از راهکار های محبوب درمانی مورد استفاده قرار می گیرد. اساس کار در طب سوزنی، کار با سوزن می باشد. در این روش با استفاده از سوزن های ریز و مخصوص، منجر به تحریک نقاط خاصی از بدن شده و در نتیجه تعادل انرژی در بدن رخ می دهد.

طب سوزنی

معرفی درمان های لاغری و کاهش وزن

به طور کلی روش های مختلفی از جمله جراحی، رژیم غذایی و …. به منظور کاهش وزن و لاغری وجود دارد. که لازم است بدانید رژیم غذایی تنها منجر به ثابت ماندن وزن می شود و تاثیر کمی بر کاهش وزن دارد. همچنین جراحی نیز روشی است که دارای عوارض بسیاری بوده و امکان بازگشت وزن در این تکنیک وجود دارد.

 حال در این میان لازم است بدانید که کاهش وزن با طب سوزنی روشی است که با استفاده از آن می توان علاوه بر ثابت نگه داشتن وزن، موجب کاهش آن با کمترین عوارض نیز شد. در واقع لاغری با طب سوزنی یکی از روش های ایده آل و محبوب برای کاهش وزن در میان افراد می باشد. در ادامه شما را با این روش آشنا خواهیم کرد. (عوارض لاغری با طب سوزنی)

انواع روش ‌های لاغری با طب سوزنی

افزایش سرعت سوخت و سازی بدن به منظور کاهش وزن

 • در این روش با استفاده از سوزن های مخصوص طب سوزنی، نقاط مشخصی از بدن را تحریک کرده و منجر به افزایش متابولیسم بدن می شوند. همچنین این روش منجر به افزایش اکسیژن رسانی در سلول های بدن شده و سرانجام موجب چربی سوزی خواهد شد. که این چربی سوزی در کاهش وزن و لاغری افراد تاثیر گذار می باشد.

کاهش اشتها به منظور لاغری

 • یکی دیگر از روش های کاهش وزن با طب سوزنی، کاهش اشتها می باشد. در این روش با تحریک نقاط خاصی از بدن، منجر به ترشح هورمون در بدن شده که این تحریک در نهایت موجب می شود که فرد احساس سیری کرده و اشتهای او کنترل شود.
مطالب دیگر  ۱۱ دلیل کاهش میل جنسی

طب سوزنی گوش به منظور کاهش وزن

 • یکی از نقاط مهم در طب سوزنی که در کاهش وزن تاثیر بسزایی دارد، نقاط اطراف گوش می باشد. در واقع در این روش پزشک متخصص با استفاده از سوزن های مخصوص، این نقاط را تحریک می کند. در نهایت تحریک آن ها، منجر به کنترل اشتها و کنترل وزن در افراد خواهد شد. (عوارض لاغری با طب سوزنی)

کاهش استرس به منظور لاغری

 • ممکن است یکی از دلایل اضافه وزن و چاقی، استرس باشد. از این رو متخصصان در این روش با استفاده از طب سوزنی منجر به کاهش استرس در فرد شده و در نتیجه این کاهش استرس در کاهش وزن و لاغری تاثیر گذار خواهد بود.

طب سوزنی شکم برای کاهش وزن

 • در ناحیه شکم نقاطی وجود دارد که تحریک آن منجر به افزایش چربی سوزی شده و در کاهش وزن نیز تاثیر گذار خواهد بود. لازم است بدانید که در ناحیه شکم نقطه ای وجود دارد که به آن نقطه رفع کننده ورم های ناحیه شکمی گفته می شود. که در واقع متخصصان با تحریک این نقطه منجر به لاغری می شوند. (عوارض لاغری با طب سوزنی)

عوارض لاغری با طب سوزنی

طب سوزنی زیر زانو برای لاغری

 • یکی دیگر از روش های موثر در لاغری، تحریک نقطه موجود در زیر زانو می باشد. استفاده از این نقطه در طب سوزنی منجر به بهبود روند هضم در معده می شود و در کاهش ذخیره های توده چربی نیز تاثیر گذار خواهد بود.

طب سوزنی آرنج برای کاهش وزن

 • در این روش با تحریک نقطه ای که در قسمت خارجی آرنج قرار دارد، موحب دفع آب اضافی در روده ها و انتقال آن به کلیه ها می شوند. حال ممکن است برای شما سوال پیش آید که چگونه تحریک نقطه ای در آرنج بر روده ها تاثیر گذار است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که تحریک نقطه موجود در آرنج با تحریک روده بزرگ در ارتباط بوده و بر روی آن اثر دارد.

لاغری با طب سوزنی چه مزایایی دارد؟

 • برای لاغری با طب سوزنی نیازی به هیچ گونه استفاده از مواد شیمیایی و دارویی نیست و این را می توان یکی از مزایای مهم طب سوزنی دانست.
 • در طب سوزنی با استفاده از سوزن های مخصوص منجر به تحریک انرژی بدن می شوند که این تحریک موجب ترشح هورمون ‌های مفید و طبیعی در بدن خواهد شد.
 • استفاده از طب سوزنی به منظور کاهش وزن را می توان یکی از ایمن ترین روش های درمان دانست.
 • استفاده از طب سوزنی علاوه برافزایش سلامتی جسمی موجب کاهش استرس و افسردگی نیز می ‌شود.
 • کاهش وزن با طب سوزنی را می توان یکی از کم عوارض ترین روش های درمان لاغری دانست. (عوارض لاغری با طب سوزنی)
 • و ….
مطالب دیگر  طب سوزنی شکم

عوارض لاغری با طب سوزنی

عوارض لاغری با طب سوزنی

مطمئناً درمان لاغری از طریق هر روشی با عوارضی همراه است. که روش لاغری با طب سوزنی از این قاعده مستثنی نیست. اما لازم است بدانید که عوارض لاغری با طب سوزنی بسیار کمتر از دیگر تکنیک های درمانی می باشد. به طور مثال در صورتی که هنگام انجام طب سوزنی، سوزن آن استریل شده نباشد ممکن است موجب عفونت، درد و خونریزی شود. و یا اگر طب سوزنی توسط دکتر متخصص انجام نشود، ممکن است سوزن را بیش از اندازه فرو برده و منجر به خونریزی داخلی شود.

مراحل درمان لاغری با طب سوزنی

در ابتدا برای انجام طب سوزنی حتما باید به کلینیک ها تخصصی طب سوزنی مراجعه کرده و با پزشک متخصص مشورت کنید. چرا که درمان لاغری با طب سوزنی، برای همه افراد مناسب نیست و برای انجام آن حتما باید درباره دارو ها، مکمل ها و …. با پزشک مشورت کنید. همچنین مراجعه به کلینیک های تخصصی در این زمینه، منجر به کاهش عوارض لاغری با طب سوزنی خواهد شد.

در مرحله بعد پزشک معاینه هایی را انجام داده و سوال هایی در زمینه سابقه پزشکی می پرسد. سپس مطابق با معاینات و اطلاعات بیمار، راه های درمانی را ارائه می دهد.

در مرحله بعد لازم است که فرد بر روی تخت دراز بکشد. در این میان لازم است بدانید که هنگام درمان طب سوزنی از لباس هایی استفاده کنید که پزشک به شکم و آرنج دست شما دسترسی داشته باشد.

سپس پزشک با توجه به نوع طرح درمانی شما، شروع به انجام طب سوزنی می کند.

انجام طب سوزنی چه مدت طول می کشد و به چند جلسه درمان نیاز دارد؟

به طور میانگین لازم است بدانید که هر جلسه طب سوزنی بین ۳۰ الی ۹۰ دقیقه طول می کشد. اما اگر بخواهیم راجع به تعداد جلسات طب سوزنی بگوییم، باید گفت که تعداد جلسات با توجه به عوامل مختلفی از جمله نوع بیماری، شرایط بیماری هر فرد و … متفاوت است. اما می توان گفت که بیشترین میزان تاثیر گذاری طب سوزنی بین ۵ الی ۱۵ جلسه می باشد.

عوارض لاغری با طب سوزنی

لاغری با طب سوزنی چه مراحلی دارد؟

گام اول: انتخاب پزشک و کلینیک تخصصی طب سوزنی

اگر فردی بخواهد با روش طب سوزنی نسبت به کاهش وزن خود اقدام کند، در ابتدا باید نسبت به پیدا کردن یک کلینیک تخصصی طب سوزنی به همراه پزشک ماهر، اقدام کند.

مرحله دوم: ملاقات بیمار با پزشک

مرحله بعد نوبت به ملاقات بیمار با پزشک می باشد. در این گام پزشک بیمار را معاینه کرده و اطلاعاتی را نظیر سوابق بیماری فرد، دارو های مصرف کرده، سن، آلرژی های او و …. را با پرسش از بیمار به دست می آورد. سپس پزشک با توجه به اطلاعات کسب کرده و معاینات انجام داده، یک طرح درمانی مناسب برای فرد ارائه می دهد.

مطالب دیگر  چاقی صورت با طب سوزنی

گام سوم: تعیین شرایط در روند طب سوزنی

در همان جلسه اول پزشک با توجه  به شرایط وزنی هر فردی، فاکتور هایی را از جمله تعداد جلسات طب سوزنی، تعداد سوزن های مصرفی در هر جلسه، زمان ماندگاری سوزن ها در بدن و …. را تعیین می کند.

گام چهارم: آماده سازی بیمار برای درمان

گام بعدی نوبت به آماده شدن بیمار برای درمان به روش طب سوزنی می باشد. در واقع به این منظور لازم است که بیمار با توجه به نوع درمان و روش درمان خود، بر روی تخت دراز بکشد و یا روی صندلی بنشیند. سپس پزشک محل مد نظر برای درمان را با الکل ضد عفونی می کند.

مرحله پنجم: انجام عملیات طب سوزنی

حال نوبت به انجام عملیات طب سوزنی و ورود سوزن ها در بدن می باشد. در واقع پزشک سوزن هایی را وارد نقاط خاصی از بدن می کند. همان طور که گفته شد، تعداد سوزن های مصرفی و زمان ماندگاری آن ها با توجه به شرایط هر فردی متفاوت خواهد بود. اما لازم است بدانید که به طور میانگین تعداد ۲ الی ۶ سوزن به مدت ۵ الی ۲۰ دقیقه در بدن باقی می ماند.

گام ششم: انجام تکنیک های طب سوزنی

در برخی از مواقع ممکن است که پزشک سوزن ها را در جای خود حرکت داده و یا آن ها را بچرخاند. که انجام این کار منجر به ایجاد جریان الکتریسیته و گرما در بدن شده و در نهایت موجب افزایش تاثیر طب سوزنی برای لاغری و کاهش وزن می شود.

مرحله هفتم: خروج سوزن ها از بدن

مرحله آخر نوبت به خروج سوزن ها از بدن می باشد. لازم به ذکر است که ورود و یا خروج سوزن ها از بدن دردی به همراه ندارد. چرا که سوزن های طب سوزنی نازک بوده و مخصوص این طب طراحی شده است.

سوالات متداول

هزینه لاغری با طب سوزنی چقدر است؟

هزینه با توجه به عوامل مختلف از جمله تعداد جلسات، کلینیک و … متغیر است.

لاغری با طب سوزنی تا چه مدت ماندگار است؟

لاغری با طب سوزنی نسبت به دیگر روش ها از ماندگاری بالاتری برخوردار است.

پس از چند جلسه درمان با طب سوزنی، می توان اثرات آن را مشاهده کرد؟

به طور معمول اثرات طب سوزنی را می توان بین ۸ الی ۱۵ جلسه مشاهده کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *