اهمیت انتخاب بهترین متخصص طب سوزنی

 • خانه
 • -
 • طب سوزنی
 • -
 • اهمیت انتخاب بهترین متخصص طب سوزنی
 اهمیت انتخاب بهترین متخصص طب سوزنی

طب سوزنی یک روش درمانی طبیعی است که امروزه توجه بسیاری از افراد را به خود جذب کرده است. به این منظور که افراد بسیاری برای درمان بیماری و رفع درد های خود از روش طب سوزنی استفاده می کنند. حال لازم است بدانید که اولین گام برای انجام طب سوزنی، انتخاب بهترین متخصص طب سوزنی به همراه کلینیک طب سوزنی می باشد. چرا که انتخاب این موارد تاثیر بسزایی در خوب پیش رفتن روند درمان دارد و از اینجا می توان اهمیت انتخاب بهترین متخصص طب سوزنی را متوجه شد.

به طور کلی روش طب سوزنی در هر کشوری با توجه به فلسفه و شیوه فکری آن کشور، متفاوت می باشد. اما مطمئناً علم طب سوزنی نیز همانند دیگر روش ها نیاز به تخصص و شناخت دارد. در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با روش درمان با طب سوزنی آشنا کرده و مطالبی را درباره اهمیت انتخاب بهترین متخصص طب سوزنی بیان کنیم.

طب سوزنی

انتخاب بهترین متخصص طب سوزنی

به طور کلی انتخاب یک متخصص طب سوزنی که در کار خود مهارت داشته باشد، کار دشواری است. اما از آنجا که اهمیت انتخاب بهترین متخصص طب سوزنی از هیچ کس پوشیده نیست. از این رو در ادامه مقاله قصد داریم شما را با ویژگی های یک متخصص طب سوزنی آشنا کنیم.

برخورداری از تحصیلات عالی

 • یک پزشک متخصص طب سوزنی در معیار اول باید از تحصیلات و مهارت های لازم در زمینه طب سوزنی برخوردار باشد. و در این زمینه تحصیلات آکادمیک داشته باشد.

برخورداری از مهارت و تجربه

 • یک متخصص طب سوزنی باید علاوه بر تحصیلات آکادمیک، از مهارت ها و تجربه کافی در زمینه طب سوزنی نیز برخوردار باشد.

آگاهی از دیگر روش های درمانی مکمل

 • بهتر است یک متخصص طب سوزنی علاوه بر روش های طب سوزنی، از دیگر درمان های مکمل آن از جمله امبدینگ، میکرونیدلینگ و …. آگاه باشد.

برخورداری از مهارت ارتباطی

 • یکی از ویژگی هایی که هر متخصص طب سوزنی باید از آن برخوردار باشد، مهارت بالا در برقراری ارتباط می باشد. یک پزشک باید به دغدغه ها و نگرانی های جسمی و روحی بیمار گوش فرا داده و پاسخ ها مناسبی را به او ارائه دهد.
مطالب دیگر  تقویت سیستم ایمنی با طب سوزنی

ارائه طرح درمانی متناسب با هر بیمار

 • یک متخصص طب سوزنی باید بتواند با توجه به شرایط هر بیماری، یک طرح درمانی مناسب به او ارائه دهد.

برخورداری از مجوز کاری

 • یک پزشک باید مجوز لازم برای کار در حرفه طب سوزنی را داشته باشد.

اهمیت انتخاب بهترین متخصص طب سوزنی

طب سوزنی چیست؟

طب سوزنی روشی است که در آن با تحریک نقاط خاصی از بدن با استفاده از سوزن های نازک و مخصوص، منجر به متعادل سازی بدن و بهبود نسبی بیماری ها و تسکین درد ها می شوند. لازم به ذکر است که در این طب بیش از ۷۰۰ نقطه طلایی شناسایی شده که می توان از آن ها در درمان بیماری ها و تسکین درد های بدن استفاده نمود. (اهمیت انتخاب بهترین متخصص طب سوزنی)

تاریخچه طب سوزنی

طب سوزنی روشی است که قدمت آن به ۲۵۰۰ هزار سال قبل بر می گردد. و این نوع درمان از کشور چین نشات گرفته است. بسیاری از متخصصان طب سوزنی معتقدند که در بدن انسان جریان انرژی وجود دارد که به آن “چی” گفته می شود. به طور کلی مسیر این جریان انرژی در بدن، در حالت تعادل است. اما در صورتی که در مسیر این جریان مشکلی پیش آید، فعالیت ارگان هاى مربوطه را مختل و انسان دچار بیمارى و یا درد مى شود. که در این مواقع راه درمان آن را روش طب سوزنی می دانند.

آشنایی با مراحل درمان با طب سوزنی

گام اول: اهمیت انتخاب بهترین متخصص طب سوزنی به همراه کلینیک طب سوزنی مناسب

در اولین گام فرد باید با توجه به ویژگی ها و معیار هایی که در نظر دارد، یک کلینیک طب سوزنی مناسب به همراه بهترین متخصص طب سوزنی پیدا کند. لازم است بدانید که اهمیت انتخاب بهترین متخصص طب سوزنی از هیچ کس پوشیده نیست. چرا که مناسب بودن پزشک و کلینیک تاثیر بسزایی در خوب پیش رفتن روند درمان دارد.

گام دوم: ارائه طرح درمانی توسط پزشک متخصص

مرحله بعد نوبت به انجام معاینات توسط پزشک می باشد. در این مرحله، پزشک درباره سوابق بیماری فرد، سن بیمار، دارو هایی که مصرف کرده و …. سوالاتی را می پرسد. سپس با توجه به اطلاعات شخص و معاینات انجام شده، یک طرح درمانی به او ارائه می دهد.

مطالب دیگر  تاثیر طب سوزنی در درمان دیابت

گام سوم: آماده سازی بیمار برای درمان

سپس نوبت آماده سازی بیمار برای انجام درمان با طب سوزنی می باشد. به این منظور لازم است فرد با توجه به نوع طرح درمانی اش، روی صندلی بنشیند و یا بر روی تخت دراز بکشد. سپس پزشک محل درمان با الکل ضد عفونی می کند. در این میان لازم است بدانید که استریل کردن و ضد عفونی از اهمیت بالایی برخوردار است. چرا که در غیر این صورت ممکن است بدن بیمار آلوده شده و عفونت ایجاد شود.

اهمیت انتخاب بهترین متخصص طب سوزنی

گام چهارم: انجام عملیات طب سوزنی

حال نوبت به انجام عملیات طب سوزنی می باشد. در واقع در این مرحله پزشک سوزن ها را وارد نقاط مد نظر در بدن بیمار می کند. لازم به ذکر است که به طور میانگین مدت قرار گیری سوزن ها در بدن بیمار ۳۰ دقیقه می باشد. (اهمیت انتخاب بهترین متخصص طب سوزنی)

گام پنجم: انجام کار های تکمیلی

پس از آن ممکن است که پزشک سوزن ها را دستکاری کند. به این منظور که آن ها را بچرخاند و یا در جای خود حرکت دهد. دلیل این کار را می توان گرم کردن سوزن و در نتیجه ایجاد جریان الکتریستیه دانست. که نتیجه آن افزایش سرعت بهبودی بیماری می باشد.

گام ششم: خروج سوزن ها

در مرحله بعد نوبت برداشتن سوزن ها می باشد. لازم به ذکر است که هنگام برداشتن سوزن ها بیمار هیچ دردی را حس نخواهد کرد. چرا که سوزن های طب سوزنی نازک بوده و مخصوص این طب طراحی شده است.

معرفی خواص درمان با طب سوزنی و عوارض آن

خواص درمان با طب سوزنی

 • طب سوزنی یک روش غیر تهاجمی می باشد. به این منظور که در صورت درمان با طب سوزنی دیگر نیازی به انجام عمل جراحی و بی هوشی نیست.
 • درمان با طب سوزنی یک روش کاملا ایمن می باشد. به این منظور که درمان بیماری و رفع درد با طب سوزنی عوارض بسیار کمی را به همراه دارد. (اهمیت انتخاب بهترین متخصص طب سوزنی)
 • هزینه درمان با طب سوزنی به نسبت سایر روش های درمانی مناسب تر و به صرفه تر می باشد.
 • استفاده از روش درمان با طب سوزنی منجر به افزایش استقامت، بازیابی انرژی، تنظیم هورمون‌ها و افزایش سیستم ایمنی بدن می شود.
 • هنگام درمان با طب سوزنی، افراد هیچ دردی را احساس نخواهند کرد. چرا که درمان با طب سوزنی با استفاده از سوزن های مخصوص و نازک انجام می شود.
 • در صورت استفاده از روش طب سوزنی، دیگر نیازی به استفاده از دارو های شیمیایی نیست. چرا که طب سوزنی یک روش طبیعی می باشد.
 • طب سوزنی علاوه بر درمان بیماری و تسکین درد ها، در زیبایی صورت نیز مورد استفاده قرار می گیرد.
 • در صورت درمان با طب سوزنی می توان از دیگر روش های درمانی مکمل استفاده نمود. چرا که طب سوزنی یک روش درمانی سازگار است.
 • و ….
مطالب دیگر  تاثیرات طب سوزنی در جوانسازی پوست

اهمیت انتخاب بهترین متخصص طب سوزنی

عوارض درمان با طب سوزنی

 • در صورتی که سوزن های مصرفی در طب سوزنی استریل نشده باشند، در این صورت ممکن است ورود سوزن در بدن فرد منجر به ایجاد عفونت شود. (اهمیت انتخاب بهترین متخصص طب سوزنی)
 • در صورتی که پزشک متخصص طب سوزنی، در انجام کار خود مهارت نداشته باشد، ممکن است فرو بردن سوزن در نقطه مد نظر، منجر به آسیب به اندام های داخلی شود.
 • از دیگر عوارض احتمالی درمان با طب سوزنی می توان به ایجاد خونریزی و کبودی در محل درمان اشاره کرد.

سوالات متداول

آیا درمان با طب سوزنی نیاز به صرف هزینه های هنگفت دارد؟

خیر. لازم است بدانید که درمان با طب سوزنی به نسبت سایر روش های درمان از هزینه مناسب تری برخوردار است.

ماندگاری درمان با طب سوزنی چقدر است؟

ماندگاری درمان با طب سوزنی با توجه به تعداد جلسات درمانی و شرایط هر فردی متفاوت می باشد.

آیا درمان با طب سوزنی دردناک است؟

خیر. سوزن های مصرفی در این طب نازک بوده و استفاده از آن هیچ دردی را به همراه ندارد.

نویسنده: المیناز اردیبهشت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *