طب سوزنی لب

 • خانه
 • -
 • طب سوزنی
 • -
 • طب سوزنی لب
 طب سوزنی لب

طب سوزنی چیست؟ چه کاربردی دارد؟ منظور از طب سوزنی لب چیست؟ و بسیاری سوالات دیگر که با خواندن عنوان این مقاله در ذهنتان ایجاد میشود و در این مقاله قصد داریم با بیان مطالبی کمک کنیم پاسخ سوالات خود را پیدا کنید.

بی شک همه شما میدانید که طب سوزنی یک روش درمانی موثر و کاربردی است، که از کشور چین سرچشمه میگیرد. برای درمان طیف وسیعی از بیماری ها و تسکین دردها از این روش استفاده میشود. اما علاوه بر آن در عملیات زیبایی مانند لب سازی نیز شاهد استفاده گسترده از طب سوزنی هستیم. در ادامه مطالب بیشتری در این زمینه در اختیارتان قرار میدهیم

طب سوزنی لب

کاربرد طب سوزنی در عملیات زیبایی

 • کاربرد طب سوزنی در از بین بردن چین و چروک های پوستی (جوانسازی صورت)
 • طب سوزنی در شفاف و شاداب تر شدن رنگ پوست
 • کاربرد طب سوزنی در رفع ورم و پف صورت (رفع ترک و پف دور چشم)
 • طب سوزنی در رفع افتادگی پلک و ابرو
 • طب سوزنی در رفع غبغب (یا کاهش غبغب)
 • رویش مو و همچنین رفع مشکل ریزش موی سر
 • چاقی یا لاغری صورت
 • از بین بردن جوش، آکنه و لک های صورت
 • لیفت صورت
 • حجیم سازی لب و گونه

در این مقاله به بیان مطالبی در رابطه با طب سوزنی لب میپردازیم.

توضیحاتی در رابطه با طب سوزنی لب

انجام طب سوزنی برای عملیات زیبایی، به نسبت سایر روش ها در بین مردم محبوبیت بیشتری دارد. دلیل این امر این موضوع است که خطرات و عوارض سایر روش ها را در پی نخواهد داشت. از جمله عوارضی که منجر به از بین رفتن پوست، افتادگی پوست، بازگشت به حالت اولیه و ….. میشود. حجیم سازی لب نیز به همین صورت است.

یعنی ممکن است با استفاده از درمان های جدید مانند تزریق ژل، فیلر و … به این منظور، بعد از گذشت مدتی و با افزایش سن و تغییر حالت صورت فرد منجر به شل یا افتاده شدن عضلات گردد. و در نتیجه شکل ظاهری لب شما ناخوشایند به نظر میرسد. استفاده از طب سوزنی لب نقاط خاص و مد نظر را تحریک میکند و با خاصیت درمانی خود عضلات ناحیه مد نظر را سفت و حجیم تر کرده و به بهبود شکل ظاهری آن کمک میکند.

مطالب دیگر  حجیم کردن لب با طب سوزنی

طب سوزنی

همانطور که میدانید امروزه برجسته سازی لب ها یکی از مواردی است که طرفداران بسیاری دارد. چرا که در زیبایی ظاهری صورت شما تاثیر گذار است. علاقه مندان به انجام این عمل زیبایی میتوانند با بکارگیری طب سوزنی (سوزن های بسیار نازک و فولادی) لب سازی نمایند یا این ناحیه را برجسته کنند. با استفاده از سوزن و بدون استفاده از هیچگونه مواد شمیایی مانند ژل، فیلر و … میتوانید با در امان ماندن از عوارض احتمالی لب های برجسته و زیبایی داشته باشید.

طب-سوزنی-لب

استفاده از طب سوزنی لب دردناک است؟

احتمالا برای بسیاری از علاقه مندان به این روش این سوال مطرح میشود که آیا استفاده از طب سوزنی لب روشی دردناک است؟ در پاسخ باید گفت خیر. این روش به هیچ وجه منجر به احساس درد در فرد نخواهد شد. چرا که در طب سوزنی از سوزن های بسیار نازکی استفاده میشود که بسیاری از افراد حتی ورود آن به لب را احساس نخواهند کرد.

البته ممکن است در افرادی احساس سوزش یا کبودی ایجاد نماید، اما به سرعت این عوارض از بین خواهد رفت. در سایر روش های موجود برای حجیم سازی و فرم دهی به لب ها نیز از سرنگ و سوزن استفاده میکنند. بنابران استفاده از طب سوزنی را توصیه میکنیم که دردناک نبوده یا درد آن بسیار کم می باشد و عوارضی نیز به همراه نخواهد داشت.

طریقه اثر گذاری طب سوزنی

همانطور که میدانید طب سوزنی یک روش درمان سنتی و قدیمی در کشور چین می باشد. دانشمندان و متخصصان چینی معتقدند عملکرد درست اندام های داخلی و ظاهری بدن به این امر وابسته است که جریان خون به درستی در آن جریان یابد و در نتیجه انرژی مورد نیاز تامین گردد. تامین میزان انرژی مورد نیاز و گردش درست جریان خون منجر به حفظ طراوت و شادابی تمامی ارگان ها و  پوست صورت شما خواهد شد.

مطالب دیگر  کاربرد طب سوزنی برای سردردهای تنشی

در طب سوزنی با ورود سوزن های مخصوص به نقاط خاصی از بدن، انرژی هایی که در آن نقاط مسدود گردیده رها شده و در نتیجه سرعت گردش خون در آن ناحیه افزایش می یابد.

از این رو در ناحیه مد نظر خون زیادی ورود میکند. ورود و جریان زیاد خون نیز منجر به رسیدن مواد غذایی و اکسیژن بیشتر به آن ناحیه میگردد و  مواد زائد و اضافی به راحتی دفع میشود. در نتیجه پوست شما با طراوت تر به نظر میرسد.

از دیگر کاربردهای طب سوزنی، این مورد است که افزایش جریان خون کلاژن بیشتری در ناحیه مد نظر شما مانند گونه، لب و … تولید میکند و این امر منجر به حجیم سازی آن ناحیه نظر میگردد، به شفاف سازی پوست کمک میکند، کک و مک و آکنه را از بین میبرد، چین و چروک های پوستی را درمان میکند و ….

تعداد جلسات مورد نیاز برای طب سوزنی لب چگونه است؟

ابتدا توجه کنید قبل از اقدام به طب سوزنی برای دستیابی به هر هدفی ابتدا به پزشکان متخصص مراجعه کنید و اطلاعات درست و جامع از تخصص و تجربه کاری پزشک مورد نظر خود به دست آورید، چرا که انجام این عمل را نباید به هر شخصی سپرد. پزشک متخصص در زمینه طب سوزنی لب باید عملکرد ارگان های مختلف بدن شما را بررسی کند و در رابطه با سوابق  سلامتی شما آگاه شود. چرا که انجام طب سوزنی در افرادی که دارای بیماری های مختلف از جمله مشکلات قلبی، فشار خون و … هستند، عوارض خطرناکی به دنبال دارد.

در انجام طب سوزنی هدف این است که وضعیت قسمت های مختلف بدن و انرژی مورد نیاز در آن بخش به تعادل برسد. از این رو است که در ابتدا تعداد این جلسات به طور معمول هفته ای سه جلسه می باشد. بعد از گذشت هشت تا دوازده جلسه، طبق تشخیص پزشک متخصص تعداد این جلسات کمتر شده و  به هفته ای یک جلسه میرسد. به طور کل جلسات مورد نیاز در طب سوزنی لب ۲۰ تا ۳۰ جلسه می باشد.

مطالب دیگر  همه آنچه باید در رابطه با طب سوزنی زیبایی بدانید!

طب-سوزنی-لب-2

نکاتی در رابطه طب سوزنی لب

پیش از اقدام به طب سوزنی لب لازم است با نکات و مواردی در این رابطه آشنا شوید و با آگاهی کامل نسبت به انجام این روش محبوب اقدام نمایید:

 • عوارض انجام طب سوزنی لب به نسبت سایر روش ها بسیار کمتر می باشد. و در موارد بسیاری هیچگونه عوارضی نخواهد داشت، در صورتی که روش های شیمیایی دیگر مانند تزریق ژل ، فیلر و … ممکن است عوارض خطرناکی به دنبال داشته باشند.
 • در انجام طب سوزنی نیاز به مصرف انواع دارو های شیمیایی نمی باشد. در نتیجه روش درمان طب سوزنی به عنوان روشی که میزان نیاز به داروهای شیمیایی و خارجی را کمتر میکند محبوبیت یافته است.
 • اگر انجام طب سورنی لب عوارضی نیز به همراه داشته باشد، این عوارض به سرعت درمان میشود و از بین خواهد رفت. علاوه بر این عوارض ناشی از طب سوزنی شامل کبودی، خستگی، احساس سوزش و .. می باشد که هیچگونه تهدید بر سلامتی فرد نخواهد بود.
 • افرادی که دارای بیماری های خاص هستند. مانند مشکلات قلبی، استفاده از دستگاه های الکتریکی در بدن خود و … به طور حتم باید از انجام این روش خودداری نمایند.

سوالات متداول

 • برای حجیم سازی لب استفاده از طب سوزنی بهتر است یا تزریق ژل؟
 • بدون شک استفاد از طب سوزنی موثرتر، ماندگار تر و دارای عوارض کمتری است.
 • هزینه طب سوزنی لب به چه صورت است؟
 • این امر به تعداد جلسات درمان بستگی دارد.
 •  هر جلسه طب سوزنی به چه مقدار زمان نیازمند است؟
 • طول هر جلسه طب سوزنی بین ۲۰ دقیقه تا یک ساعت متغیر است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *