آیا لاغری با طب سوزنی برگشت پذیر است؟

  • خانه
  • -
  • تناسب اندام
  • -
  • آیا لاغری با طب سوزنی برگشت پذیر است؟
 آیا لاغری با طب سوزنی برگشت پذیر است؟

یکی دیگر از دغدغه‌های امروز مردم چاقی و کاهش وزن است؛ اما چرا باید به فکر درمان چاقی باشیم؟ تأثیر و ماندگاری لاغری با طب سوزنی چقدر است؟ در این مقاله قصد داریم به شما کمک کنیم علت اضافه وزن خود را تا حدودی بشناسید و با تغییر سبک زندگی و کاهش سایز با طب سوزنی چاقی را درمان کنید.

لاغری با سوزن زدن

چاقی چیست؟

تعریف سازمان جهانی بهداشت از چاقی چربی‌هایی است که به صورت مازاد در بدن تجمع کرده و علاوه بر اینکه یکی از دلایل ناموزون شدن ظاهر محسوب می‌شود بلکه عوارض و خطراتی را به دنبال دارد.

چاقی و اضافه وزن یکی از بیماری‌های خطرناک است و بدن را درگیر بیماری‌های دیگری نیز می‌کند؛ بنابراین باید درمان آن را جدی گرفت، علت را پیدا و برای درمان آن تلاش کرد. یکی از روش‌های درمان، لاغری با طب سوزنی است.

طب سوزنی

علت‌های چاقی و کاهش سایز با طب سوزنی

بیشتر ما فکر می‌کنیم تنبلی و عدم تحرک اصلی‌ترین دلیل چاقی و اضافه وزن است. لازم است بدانید علاوه بر عدم تحرک دلایل دیگر برای چاقی نیز وجود دارد. شما با شناخت علت آن می‌توانید بهترین راه برای درمان مؤثر انتخاب کنید.

کالری بیشتر از نیاز

همان‌طور که می‌دانید در هر خوراکی که در طول روز مصرف می‌کنیم کالری وجود دارد و میزان کالری در هر کدام متفاوت است. کالری زمانی تبدیل به چربی می‌شود که دریافت آن بیشتر از نیاز بدن باشد.

وراثت در چاقی و لاغری به کمک طب سوزنی

میزان اشتها، توانایی تبدیل خوراکی به انرژی و … می‌تواند بستگی به نوع ژنتیک شما داشته باشد. پدر و مادری که خود مبتلا به چاقی هستند ممکن است ژن‌های چاقی را به نسل بعد منتقل کنند.

مطالب دیگر  روش لاغری با طب سوزنی و نخ

سبک زندگی چه تاثیری در افزایش یا کاهش وزن دارد؟

کسانی که در زندگی تحرک و فعالیت بدنی کمتری دارند، مصرف مداوم غذاهای ناسالم را در زندگی خود جای داده‌اند، میوه و سبزیجات کمتری را مصرف می‌کنند و نوشیدنی‌های مورد نیازشان را از بین نوشیدنی‌های غیرطبیعی انتخاب کردند در خطر ابتلا به چاقی و اضافه وزن هستند.

بیماری‌ها و دارو

به طور طبیعی بعضی از بیماری‌ها روی وزن شما تأثیر می‌گذارند. برخی باعث کم اشتهایی و کاهش وزن شده و برخی مانند کم‌کاری تیروئید کاهنده میزان فعالیت و افزایش وزن می‌شوند.

بارداری

چاقی در خانم‌ها پس از بارداری و زایمان نیز امری طبیعی است. می‌توانید پس از دوران حاملگی، لاغری با طب سوزنی را تجربه کنید.

فشار روانی

تندخوری و پرخوری عصبی و تکرار این کار باعث افزایش وزن و در نتیجه چاقی می‌شود. محیط پرتنش و استرس‌زا یکی از دلایل بروز اختلالات عصبی می‌باشد. با وجود تنش‌ها و اضطراب‌های زیاد کاهش سایز با طب سوزنی و هر روش دیگر ماندگار نخواهد بود.

حتماً باید توجه داشته باشیم با تغییر‌های ساده در برخی عادات و عوض کردن سبک زندگی می‌توان راحت‌تر به سلامتی و وزن مورد نظر دست یافت.

طب سوزنی

درمان چاقی با طب سوزنی

یکی از راه‌های درمان چاقی بدن به خصوص پهلو و شکم طب سوزنی است که از زمان‌های گذشته تا به اکنون جزو روش‌های مؤثر به شمار می‌آید. توجه داشته باشید از این روش باید در کنار بهره‌گیری از سبک زندگی سالم مانند تحرک بالا، غذای سالم و … استفاده کنید. لاغری با طب سوزنی به همراه تغییر سبک زندگی می‌تواند تأثیر قابل توجهی بر خوش اندام شدن و سلامت شما داشته باشد.

مطالب دیگر  هزینه لاغری با طب سوزنی

در این روش در نقاط خاصی که محل عبور انرژی‌های خاص بدن است با سوزن‌های بسیار نازکی زده می‌شود. سوزن‌ها در محل ورود روی گره‌های عصبی موجود تأثیر گذاشته و واکنش‌های شیمیایی خاصی را بنا بر عصبی که درگیر شده ایجاد می‌کند. این کار باعث فعالیت‌های متابولیکی مانند ترشح هورمون‌های آرامش دهنده برای کاهش استرس و فشار عصبی شده و از پرخوری عصبی جلوگیری می‌کند. همچنین باعث افزایش سوخت و ساز و چربی بدن می‌شود.

یکی دیگر از تأثیرات کاهش سایز با طب سوزنی از طریق معده و دستگاه گوارش است. سوزن‌ها عصب‌های دستگاه گوارش را تحریک کرده و منجر به کاهش اشتها شده و در نهایت باعث کاهش وزن و لاغری می‌شود.

کاهش سایز

طب سوزنی در طولانی مدت

در طب سوزنی روشی به نام امبدینگ وجود دارد. در این روش نخ های مخصوص روی نقاط طب سوزنی گذاشته می‌شود. این نخ یا کات گوت، نخ مخصوص بخیه و … هستند. نخ هایی که درون سوزن قرار دارد پس از خارج شدن سوزن زیر پوست می‌ماند و به همین ترتیب آن نقطه را می‌توان با سوزن یا همان نخ ها دوباره تحریک کرد.

در صورتی که در طب سوزنی پس از خارج شدن سوزن تأثیر از بین می‌رود. این روش به دلیل با باقی ماندن نخ ها داخل بدن طولانی‌تر و تأثیرگذارتر است. ماندن نخ ها مانند این است که سوزن داخل بدن نگه داشته شده و تفاوت در این است که به دلیل عفونت، سوزن در بدن به مدت طولانی نمی‌تواند باشد. این روش یکی از مؤثرترین روش‌ها برای لاغری با طب سوزنی است.

مطالب دیگر  طب سوزنی برای چاقی صورت

بهترین راه برای خداحافظی با چربی های شکم:

طب سوزنی بهترین روش درمانی

یکی از روش‌های کم خطر و کم درد برای کاهش وزن استفاده از طب سوزنی است. زمان تأثیر طب سوزنی برای درمان چاقی بسته به نوع و درجه اضافه وزن افراد بعد مشورت کارشناس طب سوزنی تعیین می‌شود. توجه داشته باشید طب سوزنی حتماً باید توسط افراد مجرب و متخصص انجام شود. کاهش سایز با طب سوزنی به این شکل بهتر است.

شما در کلینیک سلامت هما می‌توانید به راحتی تمامی این خدمات را با کیفیت بالا به همراه کادر مجرب درمان و زیبایی دریافت کرده و حس خوب لاغری با طب سوزنی را تجربه کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *