روش لاغری با طب سوزنی و نخ

 • خانه
 • -
 • تناسب اندام
 • -
 • روش لاغری با طب سوزنی و نخ
 روش لاغری با طب سوزنی و نخ

لاغری یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های اکثر افراد جامعه است؛ افرادی که از چاقی مفرط و اضافه وزن رنج می‌برند دائم به دنبال روشی مطمئن و تاثیر‌گذار برای لاغری خود هستند و در این مسیر با روش‌های متنوعی از جمله مصرف قرص، دمنوش، لیپوساکشن و… روبرو می‌شوند. به طور کلی روش‌های لاغری که هم تاثیر‌گذار و هم کم ضرر باشند بسیار کم هستند و به طور معمول نمی‌توان نتیجه مطلوبی را از آن‌ها دریافت کرد. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم تا یکی از روش‌های مطمئن و تاثیرگذار لاغری را به طور کامل مورد بررسی قرار دهیم.

در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر با روش لاغری با طب سوزنی و نخ آشنا شوید.

کاهش وزن

روند لاغری موضعی با طب سوزنی و نخ:

در حال حاضر امبدینگ یا لاغری با طب سوزنی و نخ یکی از روش‌های مرسوم و مطمئن لاغری است که به دلیل تاثیر‌گذاری زود هنگام خود مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. این روش یکی از زیرشاخه‌های طب سوزنی است که در سال‌های به واسطه ویژگی‌های منحصر به فرد خود اخیر بسیار مورد استقبال قرار گرفته است و می‌توانیم آن را تحولی نوین و جایگزینی مناسب برای روش‌های لاغری رایج بدانیم.

در امبدینگ با توجه به خواسته فرد در خصوص لاغری، سوزن‌های مخصوصی به صورت موضعی در اندام کاشته می‌شوند که شامل نخ‌های قابل جذب هستند. در هنگام کاشتن سوزن این نخ‌ها وارد اندام می‌شوند و حدود سه هفته در بدن باقی می‌ماند تا به طور کامل جذب شوند. به همین دلیل در هنگام جذب شدن، نقاط مختلف اندام به واسه وارد شدن یک جسم خارجی به درون پوست تحریک می‌شوند و در نتیجه تحریک، متابولیسم و خون‌رسانی در ان نقاط بیشتر خواهد شد.

در نهایت افزایش سوخت و ساز اندام بدن فرد، چربی سوزی و لاغری اندام را در پی خواهد داشت.  به این ترتیب لاغری با طب سوزنی و نخ انجام می‌شود و فرد می‌تواند با گذراندن جلسات مشخصی که به صلاحدید پزشک تعیین می‌شود، به نتیجه دلخواه خود دست پیدا کند.

طب سوزنی

میزان اثرگذاری روش لاغری با نخ:

به طور کلی نمی‌توانیم به صورت قطعی بگوییم که روش امبدینگ برای همه افراد مناسب است و به یک اندازه نتیجه می‌دهد. در واقع میزان تاثیرگذاری این روش تا حد زیادی به ساختار بدن هر فرد بستگی دارد. ممکن است بعضی افراد متابولیسم متفاوتی داشته باشند و به همین واسطه این روش تاثیر زیادی در لاغری اندام‌های آن‌ها نداشته باشد و بالعکس، ممکن است ساختار بدن یک فرد به گونه‌ای باشد که کاملا از این روش تاثیر بپذیرد و با افزایش خون‌رسانی و سوخت و ساز اندام چربی سوزی و لاغری به بهترین شکل حاصل شود. همچنین نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید تعداد جلسات لاغری با طب سوزنی و نخ است.

در واقع این روش ممکن است تا چندین جلسه به طول بیانجامد و نیاز باشد تا شما هر سه هفته یک بار به مطب مراجعه کرده و جلسه بعدی تزریق نخ را داشته باشید. ولی به طور معمول میزان تاثیر‌گذاری این روش بر روی بدن هر فرد در همان جلسه اول و بعد از گذشت حدود سه هفته معلوم می‌شود و بعد از آن تصمیم با شماست که آن را ادامه دهید یا خیر.

مطالب دیگر  از بین بردن گودی زیر چشم با طب سوزنی

پس بهتر است بعد از انتخاب یک کلینیک معتبر و مشورت با پزشک مربوطه، با اطلاع کافی این روند را پیش بگیرید.

مزایای روش لاغری با نخ:

در ادامه به بررسی مزایای روش لاغری با طب سوزنی و نخ می‌پردازیم.

امدینگ

صرفه جویی در وقت:

یکی از ویژگی‌های امبدینگ کاهش میزان تردد‌های فرد است. در واقع وقتی شما این روش را به عنوان درمان اضافه وزن خود انتخاب کنید، نیازی نیست که هر چند روز یکبار به مرکز درمانی مراجعه کنید؛ بلکه فقط کافی است تا در فواصل زمانی سه هفته‌ای به مطب مراجعه کرده و با توجه به نظر پزشک این روند را ادامه دهید. به همین دلیل می‌توانید در وقت و هزینه‌های خود نیز تا حد زیادی صرفه‌جویی کنید.

تاثیر‌گذاری زیاد:

از دیگر مزیت‌های مهم امبدینگ باید به میزان تاثیر‌گذاری بالای آن اشاره کنیم. طبق آمار بدست آمده از افرادی که این روش را به عنوان درمان انتخاب کردند، گفته می‌شود که حدود ۷۰ درصد از افراد در سنین ۲۰ تا ۵۰ سال از این روش نتیجه مطلوبی را کسب کرده‌اند و توانسته‌اند از این طریق به سایز و وزن دلخواه خود برسند. همین موضوع سبب شده است تا گرایش افراد به انتخاب روش لاغری با طب سوزنی و نخ زیاد شود. شما عزیزان می‌توانید با مراجعه به کلینیک و مشورت با پزشک، با انجام دوره‌های مشخصی به سایز و وزن دلخواه خود برسید.

کاهش میل افراد:

جالب است بدانید که امبدینگ با تاثیر بر میزان سوخت و ساز بدن، تا حد زیادی باعث کاهش میل افراد به مصرف شیرینی و مواد قندی می‌شود. همانطور که می‌دانید مصرف مواد قندی باعث چاقی مفرط و حفظ چربی‌های بدن می‌شود و به هر میزان که بتوانید مصرف آن‌ها را محدود کنید، علاوه بر سلامت بدن دچار اضافه وزن نیز نخواهید شد. پس به عنوان دیگر ویژگی این روش باید به کاهش میل افراد نیز اشاره کنیم که یک مزیت بزرگ به حساب می‌آید.

از بین بردن سلولیت‌های پوست:

از دیگر مزایای امبدینگ می‌توانیم به قابلیت از بین بردن سلولیت و چربی‌های زیر پوستی نیز اشاره کنیم. این روش برای لاغری صورت نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. به همین دلیل این روش تاثیر‌گذار به افرادی که می‌خواهند سلولیت‌ها و چربی‌های تجمع یافته بخش‌های مختلف صورت خود را از بین ببرند نیز پیشنهاد می‌شود.

تنظیم خواب:

یکی دیگر از عواملی که سبب اضافه وزن در افراد می‌شود، پرخوابی و کم خوابی است. به طور کلی اگر میزان خواب افراد کمتر یا بیشتر از حد مشخصی باشد، متابولیسم بدن به کلی دچار اختلال می‌شود و همین موضوع سبب انباشت چربی‌ها در اندام‌های مختلف بدن خواهد شد. به همین دلیل سوزن‌ها در نقاط مشخصی کاشته می‌شوند تا علاوه بر تزریق نخ، بر روی خون‌رسانی و آرامش بدن نیز تاثیرگذار باشند و به همین سبب خواب شما نیز تا حد زیادی تنظیم خواهد شد که این مورد هم می‌تواند تاثیر بسزایی بر لاغری شما داشته باشد.

مطالب دیگر  لاغری با طب سوزنی در تهران

رفع نفخ شکم:

از دیگر تاثیرات اصلی نخ‌های جذبی می‌توانیم به رفع نفخ شکم اشاره کنیم. به طور معمول در پی افزایش سوخت و ساز اندام‌های شکمی، نخ‌ها باعث رفع نفخ شکم نیز می‌شوند.

بدون درد و خونریزی:

همچنین باید بدانید که لاغری با طب سوزنی و نخ بدون خونریزی و درد انجام می‌شود و چرا که موقع انجام مراحل بی‌حسی موضعی تزریق می‌شود و همچنین برای جلوگیری از هرگونه خونریزی سوزن‌های مخصوصی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

تمام این ویژگی‌ها سبب شده است که این روش به یکی از بهترین راهکار‌های لاغری تبدیل شود که با محبوبیت روز افزون خود همچنان در حال گسترش است.

این روش برای چه کسانی ممنوع می‌باشد؟

تا اینجا به طور کامل با نحوه انجام امبدینگ و همچنین مزیت‌های آن آشنا شدید. در ادامه با ما همراه باشید تا به شما بگوییم که این روش برای چه افرادی ممنوع است و نباید از آن استفاده کنند.

با وجود اینکه انجام این کار کاملا اصول و حساب شده است و همچنین تمام لوازم از جمله سوزن‌ها و نخ‌ها قبل از تزریق به طور کامل ضدعفونی می‌شوند، ولی با این حال ممکن است که به دلیل وارد شدن جسم خارجی به بدن برخی از اندام‌ها دچار عفونت‌های زودگذری شوند که اصلا نگران‌کننده نیستند.

منتها در صورتی که افراد به بیماری‌های زمینه‌ای مبتدا باشند، ممکن است به دلیل ایجاد عفونت‌های جزئی سیستم ایمنی بدن تضعیف شود. به طور کلی افرادی که به بیماری‌هایی همچون سل، سیروز کبدی، ذات‌الریه و مواردی از این قبیل مبتلا باشند، بهتر است این روش را برای لاغری انتخا نکنند تا در آینده مشکلی برایشان پیش نیاید. البته این مورد خیلی نگران‌کننده نیست و ممکن است بنا به صلاحدید پزشک مانعی از بابت انجام روش لاغری با طب سوزنی و نخ نباشد. پس بهتر است قبل از انجام ان حتما با یک پزشک مجرب مشورت کنید.

علاوه بر آن، خانم‌هایی که باردار هستند نیز بهتر است تا دوران پس از بارداری خود دست نگه دارند و در زمان مناسبی اقدامات لازم را به عمل آورند تا در روند زایمان اختلالی به وجود نیاید.

به طور کلی تین روش جزو کم خطر‌ترین و کم عارضه‌ترین روش‌ها دربین دیگر راهکار‌های رایج لاغری به حساب می‌آید و به طور معمول تمام افراد می‌توانند به صورت اصولی و بدون مواجه شدن با مشکلی از آن استفاده کنند.

با چربی های شکم خداحافظی کنید

 

نکات مهم درباره روش لاغری با طب سوزنی و نخ:

حتما به نکاتی در ادامه آن‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم توجه داشته باشید تا بعد از انجام این روش با مشکل مواجه نشوید.

 • بعضی از مواقع ممکن است که پوست شما به نخ‌های تزریق شده واکنش نشان دهد و با علائمی همچون تورم، قرمزی و گا‌ها‌ ترشحات خفیف روبرو شوید. در چنین شرایطی جای هیچ نگرانی نیست و باید بدانید که معمولا چنین علائمی طبیعی هستند و بعد از چند روز به طور کامل از بین خواهند رفت.
 • به دلیل ورود سوزن و جاگیری نخ در پوست، ممکن است با درد‌های پراکنده‌ای در نقاط سوزن‌زده شده مواجه شوید. باید بدانید که درد‌های پراکنده نیز از عوارض طبیعی روش لاغری با طب سوزنی و نخ هستند و معمولا بعد از دو الی سه روز اثری از آن‌ها باقی نمی‌ماند.
مطالب دیگر  درمان مشکلات پوستی با طب سوزنی

نکات تکمیلی در این رابطه

 • احتمال کبودی و خونریزی‌های جزیی در ناحیه مربوطه نیز وجود دارد که مورد نگران‌کننده‌ای نیست.
 • حتما توجه داشته باشید که باید تا ۱۰ روز پس از انجام امبدینگ از قرار گرفتن در فضا‌هایی با دمای بالا یا پایین مثل سونا و دوش آب سرد خود داری کنید تا تاثیر نخ‌ها از بین نرود.
 • از بلند کردن اجسام سنگین و هرگونه اعمال فشار به ناحیه شکم و دیگر اندام‌های سوزن‌زده شده خودداری کنید.
 • سعی کنید به مدت دو تا سه هفته هر روز نواحی مربوطه را ۱۵ دقیقه ماساژ دهید.
 • به طور کلی در هنگام خوابیدن نباید فشار زیادی بر روی نواحی امبدینگ شده وجود داشته باشد. پس با توجه به اندام خود سعی کنید به گونه‌ای بخوابید که اندام مورد نظر کمترین فشار را متحمل شود.
 • در این دوره به هیچ عنوان از دارو‌های ضد التهاب استفاده نکنید و همچنین قبل از مصرف هرگونه مسکن نیز با پزشک خود مشورت کنید.

کاهش اشتها

لاغری با طب سوزنی و نخ در چه مواردی استفاده می شود:

به طور کلی این روش بنا به خواسته شما برای هرگونه لاغری بخش‌های مختلف بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد. معمولا افرادی که با مشکل اضافه وزن دست و پنجه نرم می‌کنند، شکم و پهلوی خود را امبدینگ می‌کنند تا تجمع چربی‌ها از بین برود. همچنین برخی از افراد که قصد دارند صورت خوش فرمی داشته باشند، از این روش برای فرم دهی به صورت و از بین بردن چربی‌های ناحیه غبغب، چانه، گونه و پیشانی استفاده می‌کنند.

همچنین از دیگر موارد استفاده امبدینگ می‌توانیم به ناحیه ران، باسن، سینه و بازو نیز اشاره کنیم.

لاغری با طب سوزنی و نخ به صورت تخصصی:

در این مقاله به طور کامل شما را با مزایا، معایب، نحوه انجام و همچنین نکات مهم امبدینگ آشنا کردیم. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تخصصی درباره روش لاغری با طب سوزنی و نخ، می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی ذکر شده با ما تماس بگیرید تا کارشناسان مجموعه شما را راهنمایی کنند.

 

1 نظر

 • سلام
  وقتتون بخیر
  میخواستم بپرسم آیا لاغری با طب سوزنی برگشت داره؟
  یعنی بعد از تموم شدن دوره دوباره چاق نمیشیم؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *