اثرات شگفت ‌انگیز طب سوزنی برای افزایش قد

 • خانه
 • -
 • تناسب اندام
 • -
 • اثرات شگفت ‌انگیز طب سوزنی برای افزایش قد
 اثرات شگفت ‌انگیز طب سوزنی برای افزایش قد

تا به حال شنیده‌اید که طب سوزنی برای افزایش قد نیز مؤثر می‌باشد؟ طب سوزنی یک روش غیر تهاجمی بی‌خطر و مؤثر در افزایش قد کودکان و نوجوانان به شمار می‌آید. طب سوزنی با تحریک نقاط مشخص هورمون‌های رشد را ترشح می‌کند. همچنین از جمله فواید طب سوزنی برای قد این است که با افزایش اشتها و متابولیسم بدن باعث رشد کودکان و نوجوانان می‌گردد. اما باید توجه داشت که اگر صفحه رشد در افراد بسته شده باشد این روش نیز کارآمد نیست و باید از روش‌هایی مانند جراحی استفاده نمایید.

به طور کلی صفحه رشد در پسران در دهه سوم بلوغ و در دختران در دهه دوم بلوغ جسمی صورت می‌گیرد. شما برای اطمینان از باز بودن صفحه رشد می‌توانید با کمک علم رادیولوژیک سن استخوانی خود را تخمین بزنید. در ادامه با ما همراه باشید تا اثرات شگفت‌انگیز طب سوزنی برای رشد قد را بررسی کنیم.

افزایش قد

افزایش قد با طب سوزنی چگونه انجام می‌ شود؟

بدن هر انسانی ظرفیت خاص خود را برای رشد در هر سن دارد. برخی از افراد قبل از افزایش سن قدشان شروع به افزایش می‌کند. در حالی که در برخی دیگر این طور نیست. والدین زیادی نگران افزایش قد فرزندانشان هستند. با این حال، مردم نیز راه‌حلی برای این موضوع پیدا کرده‌اند و برای افزایش سریع قد، آن‌ها به بسیاری از مکمل‌ها و دارو‌ها روی آورده‌اند.

اما گاهی اوقات استفاده از این دارو‌ها و مکمل‌ها عوارض جانبی به همراه خواهد داشت. در چنین شرایطی راه افزایش قد با طب سوزنی بسیار آسان و مطمئن خواهد بود؛ بنابراین یکی از فواید طب سوزنی برای قد این است که عوارض خیلی نگران ‌کننده برای فرد به همراه نخواهد داشت.

طب سوزنی

طب سوزنی چگونه به افزایش قد کمک می ‌کند

به ‌طور متوسط یک کودک هر سال ۱ تا ۲ سانتی‌متر بلندتر می‌شود. رشد دختران در سن ۱۷ سالگی و پسران در حدود ۱۹ سالگی متوقف خواهد شد. متأسفانه تعدادی از بچه‌ها به دلایل مختلفی از جمله مشکلات گوارشی که منجر به جذب نشدن مواد مغذی یا بیماری‌های خاص می‌شود، به قد استاندارد نمی‌رسند و اینجاست که طب سوزنی به عنوان وسیله‌ای برای افزایش قد بدن وارد عمل خواهد شد.

رشد قد تا زمانی امکان‌پذیر است که استخوان‌های بلند بدن به هم نپیوندند. حتی پس از جوش خوردن اکثر استخوان‌های بلند باز هم فرصتی برای ضربه زدن به چند سانتی‌متر از قسمت بالایی بدن وجود دارد. زیرا ستون مهره‌ای بدن از غضروف الاستیک تشکیل شده است که قادر به رشد بیشتر خواهند بود. به گفته متخصص طب سنتی چین به نام جوتاماس توانایی بدن برای ترشح هورمون رشد بر تجمع غضروف تأثیر می‌گذارد؛ بنابراین یکی دیگر از فواید طب سوزنی برای قد ‌ترشح و تولید هورمون رشد به روش تحریک نواحی مربوطه می‌باشد.

مطالب دیگر  طب سوزنی و تاریخچه درمانی آن

اگرچه هورمون‌های رشد و غضروف ارتباط مستقیمی با هم ندارند، اما آن‌ها به نوعی با یکدیگر در ارتباط هستند. هورمون رشد کبد را برای تولید IGF-1 تحریک می‌کند. IGF-1 فاکتور رشدی است که رشد قد و غضروف را افزایش می‌دهد. طب سوزنی با تحریک نقاط ماشه‌ای روی سر و همچنین اطراف مفاصل عملکرد اندام‌ها را تقویت می‌کند. نقاط طب سوزنی روی سر غده هیپوفیز را تحریک و در نتیجه باعث تولید هورمون‌های رشد می‌شود. نقاط طب سوزنی در اطراف مفاصل نیز به تقویت گردش خون نواحی اطراف کمک می‌کند. این نواحی منجر به استحکام مفاصل و استخوان نیز خواهد شد.

آیا طب سوزنی واقعا به بلند کردن قد کمک می ‌کند؟

به‌ طور کلی در مبحث فواید طب سوزنی برای قد باید بدانید که طب سوزنی مستقیماً به افزایش قد کمک نمی‌کند. اکنون این سؤال برای شما پیش می‌آید که چرا از طب سوزنی برای افزایش قد استفاده می‌شود؟

باید در نظر داشته باشید که طب سوزنی با تحریک هورمون‌ها و نقاطی که به افزایش قد کمک می‌کنند باعث رشد قد در افراد شده یا ممکن است فرد به علت مشکلات گوارشی نتواند به ذخیره مواد مغذی در بدن خود بپردازد. در اینجا متخصصین طب سوزنی از این روش برای برطرف کردن مشکل گوارشی کمک گرفته و با رفع این مشکل و ذخیره مواد مغذی در بدن فرد، مشکل افزایش قد نیز برطرف می‌شود.

قد بلند با طب سوزنی

فواید طب سوزنی برای قد چیست؟

همان‌طور که گفته شد اگر صفحه رشد قد در افراد بسته نشده باشد به روش طب سوزنی می‌توان به افزایش قد فرد کمک کرد. از جمله فواید طب سوزنی برای قد می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • افزایش و تحریک هورمون رشد: از جمله هورمون‌های مهم برای افزایش قد هورمون رشد است. طب سوزنی می‌تواند به افزایش ترشح هورمون رشد کمک کند. این هورمون نیز توسط غده هیپوفیز به خون وارد شده و به افزایش طولی استخوان‌ها و در نتیجه بلند شدن قد کمک می‌کند.
 • افزایش سوخت و ساز و متابولیسم بدن: با افزایش هورمون رشد، سوخت و ساز و متابولیسم بدن نیز افزایش می‌یابد و همین امر افزایش قد را تسریع می‌کند، اما بهتر است برای نتایج موفق‌تر این روش را تا قبل از بلوغ انجام دهید.
مطالب دیگر  کاربرد طب سوزنی در درمان کبد چرب

آیا افزایش قد در هر سنی امکان‌ پذیر است؟

افزایش قد یک فرایند همیشگی نیست و همان‌طور که گفته شد تا زمانی که صفحات رشد بدن باز هستند باید موضوع افزایش قد کودکان و نوجوانان برای والدین اهمیت داشته باشد. منظور از صفحات رشد بافت‌هایی هستند که در اطراف دو استخوان بلند در بدن کودکان و نوجوانان وجود دارد؛ بنابراین اگر می‌خواهید از فواید طب سوزنی برای قد بهره بهتری ببرید به عملکرد بافت‌های رشد در بدن توجه نمایید.

نکاتی که باید در رشد قد با طب سوزنی رعایت کنیم

با طب سوزنی می‌توان تا حدودی به افزایش قد در افراد کمک کرد، اما این یک روش مطلق نیست و ممکن است در برخی افراد نیز جوابگو نباشد. به‌ طور کلی تعیین میزان قد ارثی می‌باشد و به عنوان مثال نمی‌توان شخصی که والدین کوتاه قدی دارد را به یک فرد بلند قد تبدیل کرد. به طور کلی برای اثر بخشی بهتر فواید طب سوزنی برای قد نکاتی را باید در نظر داشته باشید که شامل:

 1. در ابتدا باید فرد توسط متخصص معاینه شده و تعداد جلسات در همان ابتدا مشخص شود.
 2. برخی افراد ممکن است در یک دوره به نتیجه‌ای که می‌خواهند برسند در صورتی که در برخی دیگر روند درمان متفاوت می‌باشد.
 3. بهترین سن برای افزایش قد با طب سوزنی بین ۱۸ تا ۲۰ سالگی است اما برای افراد بالای ۲۰ سال هم نتیجه مطلوب خواهد داشت. بهتر است برای اطمینان بیشتر با مشاوران و متخصصان این طب مشورت نمایید.
 4. داشتن خواب کافی و باکیفیت در شب نیز به رشد قد با طب سوزنی کمک خواهد کرد.

شما با رعایت نکات بالا می‌توانید از فواید طب سوزنی برای قد بهترین نتیجه را داشته باشید و از این روش درمان احساس رضایت کنید.

طب سوزنی

راه کار طب سوزنی برای بلند شدن قد چیست؟

طب سوزنی با روش‌های مختلفی به افزایش قد افراد کمک خواهد کرد که این روش‌ها عبارت‌اند از:

 • اصلاح مزاج: در طب سوزنی برای اصلاح مزاج در ابتدا باید مزاج فرد مشخص شود اگر فرد مزاج سردی داشته باشد بهتر است از گرمی جات استفاده کند تا به افزایش قد در فرد منجر شود. همچنین اگر فرد مزاج گرمی داشته باشد با خوردن گرمی جات نه تنها به افزایش قد نمی‌رسد، بلکه با کوتاهی قد مواجه خواهد شد.
 • تغذیه: یکی دیگر از فواید طب سوزنی برای قد توجه به تغذیه می‌باشد. بعد از اینکه اصلاح مزاج در فرد انجام شد، بهتر است فرد در تغذیه خود دقت داشته باشد. مثلاً برای رشد استخوانی خوردن پای مرغ، پاچه گوسفند، سنجد، کشک و جو توصیه می‌شود. همچنین کمبود ویتامین دی و کمبود روی نیز باید در بدن فرد برطرف شود.
 • ورزش: استفاده از ورزش مناسب به مدت ۱۵ دقیقه در روز اهمیت زیادی دارد. انجام حرکات کششی، مانند والیبال، بسکتبال، ژیمیناستیک و انجام بارفیکس برای داشتن قدی بلندتر توصیه می‌شود.
مطالب دیگر  استفاده از طب سوزنی برای مراقبت از پوست

نقاط طب سوزنی برای افزایش قد کجاست؟

تا اینجا در مورد فواید طب سوزنی برای قد صحبت شد. اکنون می‌خواهیم نقاط طب سوزنی برای افزایش قد را بررسی کنیم؛ اما قبل از اینکه به بررسی این مبحث بپردازیم باید بدانید که خودتان نمی‌توانید سوزن‌ها را به بدن خود وارد کنید. زیرا سوزن‌ها گاهی باید بیشتر و گاهی کمتر به بدن وارد شوند.

برای استفاده از طب سوزنی باید در قدم اول بدن خود را هیدراته کنید به این معنی که آب بدن خود را بالا ببرید و از خوردن مواد قندی و فست فود پرهیز نمایید. زیرا از هیدراته کردن بدن جلوگیری می‌کند. در قدم دوم مسیر انرژی بدن مشخص می‌شود. در این مرحله توسط متخصصین مسیر انرژی بدن مشخص و سوزن‌ها در همان قسمت فرو برده می‌شود.

اگر می خواهید بدانید چرا از طب سوزنی نتیجه نمی گیرید بهتون پیشنهاد می کنم حتما ویدئو زیر رو تماشا کنید:

طب سوزنی و راه کار‌های افزایش قد

طب سوزنی روشی برای درمان کوتاهی است که برای گرفتن نتیجه بهتر باید تا قبل از بلوغ انجام شود. اما با وجود تمام مواردی که برای افزایش قد گفته شد، باید بدانید که وارثت عامل اصلی تعیین میزان قد در افراد می‌باشد. همچنین طب سوزنی با اصلاح یک سری نکات در بدن مانند برطرف کردن مشکلات گوارشی، اصلاح مزاج، اصلاح تغذیه و … به افزایش قد در افراد کمک خواهد کرد. ما در این مطلب همه آنچه که در مورد فواید طب سوزنی برای قد صحبت کردیم. در واقع طب سوزنی یک روش شناخته شده می‌باشد که عوارض و خطرات کمی را به همراه خواهد داشت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *