هر آنچه که از عوارض لاغری با طب سوزنی باید بدانید!

  • خانه
  • -
  • تناسب اندام
  • -
  • هر آنچه که از عوارض لاغری با طب سوزنی باید بدانید!
 هر آنچه که از عوارض لاغری با طب سوزنی باید بدانید!

امروزه انسان‌ها بیشتر به سلامتی خود در ظاهر و وزن اهمیت می‌دهند. اغلب آن‌ها به دنبال کاهش یا تثبیت وزن خود هستند و لاغرشدن به یکی از دغدغه‌های اصلی این افراد به خصوص در خانم‌ها تبدیل شده است. به همین دلیل برای رسیدن به این هدف ممکن است راه‌های زیادی را امتحان کنند، حتی حاضرند زیر تیغ جراحی بروند و درد زیادی را تحمل کنند تا کمی لاغر شوند. اما همیشه لزومی به تحمل این همه درد و رفتن به اتاق عمل نیست. گاهی با استفاده از روش‌های ساده‌تر، بی‌عارضه‌تر و حتی بدون ذره‌ای درد می‌توانید به تناسب اندام برسید. اخیرا روش جدیدی به نام طب سوزنی ابداع شده تا شما را به اندام ایده‌آل برساند. بسیاری فکر می‌کنند استفاده از این روش‌ها عوارض جبران‌ناپذیری به همراه دارد، با مطالعه این مقاله متوجه خواهید شد استفاده از روش‌های طب سوزنی نه‌تنها عوارض خاصی ندارد بلکه موجب تسکین درد و درمان بسیاری از بیماری‌های بدن می‌شود. قبل از اینکه عوارض لاغری با طب سوزنی را بدانید، بهتر است کمی بیشتر با مقوله طب سوزنی آشنا شوید.

لاغری شکم

هدف طب سوزنی

طب سوزنی در واقع مکمل طب مدرن و پایه و اساس آن به حدود ۲۵۰۰ سال قبل در کشور چین برمی‌گردد.  به طور کلی بیماری‌ها به دو دسته تقسیم می‌شوند. بیماری‌های فانکشنال و بیماری‌هایی ویژال که آسیب بافتی آشکاری دارند. جایگاه طب سوزنی در کنار طب مدرن بیشتر در درمان مشکلات فانکشنال یا عملکردی است و در بعضی از بیماری‌های ویژوال به عنوان کمک‌کننده استفاده می‌شود.

درست زمانی که این اختلالات عملکردی وارد حیطه اختلالات آسیب‌های بافتی می‌شود، طب سوزنی جایش را به طب مدرن خواهد داد و درمان آن بسته به طب مدرن است. با استناد به بررسی‌ها می‌توان گفت عوارض لاغری با طب سوزنی بسیار ناچیز است که در ادامه مفصل درباره آن صحبت خواهیم کرد.

روش درمان با طب سوزنی

با واردکردن سوزن‌هایی به نام نیدل به نقاط طب سوزنی در بدن انرژی‌های موجود در آن نقاط آزاد و حتی موجب بازشدن مواد شیمیایی و هورمون سروتونین که باعث نشاط و حال خوب بودن بدن است، می‌شود. سوزنی که به ته اعصاب نقاط طب سوزنی وارد و باعث تحریک آن‌ها شده، توسط پیغامی که به مغز می‌رسد، باعث آزادشدن هورمون‌هایی می‌شود که به آرام یا ریلکس‌شدن کمک می‌کند.

 استفاده از روش طب سوزنی نه تنها عوارض لاغری با طب سوزنی ندارد، بلکه تسکین‌دهنده درد است و خاصیت درمانی دارد و همچنین باعث ریکاوری قسمت‌های آسیب‌دیده می‌شود. قطعا برای نقاطی از بدن که دچار آسیب‌های فیزیکی شده‌اند، باید از درمان مدرن استفاده شود، اما استفاده از روش طب سوزنی درد را کاهش و اجازه خوب‌شدن به بدن را می‌دهد.

مطالب دیگر  مزایای درمان با طب سوزنی

به عنوان مثال درمان افراد مبتلا به یبوست مزمن، اختلالات روده بزرگ، اختلالات گوارشی و درد در ناحیه شکمی بیشتر نزدیک به طب سوزنی است. اگر این بیماری‌ها در بدن افراد تشدید و موجب خونریزی‌های شدید شوند و به ناحیه بافتی رسیده باشد باید از طب مدرن کمک گرفت. به طور کلی می‌توان گفت طب سوزنی در کنار طب مدرن طیف بزرگی از مشکلات را می‌تواند پوشش دهد و با کمک هم به بهبود بیماران کمک کنند.

اثرات طب سوزنی بر روی چاقی

یکی از روش‌های موثر در درمان چاقی که از زمان قدیم مورد استفاده قرار می‌گرفته، استفاده از طب سوزنی است. طب سوزنی بر مبنای نقاطی که بر روی بدن تعریف شده‌اند، کشف شدند که باعث افزایش متابولیسم بدن و ترشح یک‌سری مواددر بدن می‌شود که باعث سیری، افزایش دفع و کاهش جذب خواهد شد.

آیا در طب سوزنی ماده خاصی در بدن تزریق می شود؟

طب سوزنی بر مبنای نقاط طب سوزنی موجود در بدن فعالیت می‌کند. این نقاط با سوزن‌های کاملا استریل و بدون آغشتگی به مواد تحریک می‌شوند. در روش امبدینگ که یکی از روش‌های بدون عوارض لاغری طب سوزنی است، از نخ‌های مخصوص جذب که بدون ماده خاص و اضافی در اطراف آن است، باعث تحریک نقاط طب سوزنی می‌شوند.

همه چیز درباره لاغری با طب سوزنی:

 

عوارض لاغری با طب سوزنی

این روش، روشی کاملا بدون درد می‌باشد و هیچ‌گونه عوارضی در پی ندارد. به جرات می‌توان گفت فرد در این روش احساس درد ندارد و حتی با ایجاد تعادل‌سازی در بدن باعث افزایش سطح انرژی و شادابی و کاهش خستگی نیز می‌شود. بررسی‎ها نشان داده، افرادی که از این روش استفاده کردند، بیشتر به انجام فعالیت‌های ورزشی ترغیب شدند. اما اگر از ابزارهای غیراستاندارد استفاده شود، ممکن است عوارضی مانند درد، کبودی، خونریزی در نقاط طب سوزنی و عفونت به وجود آید.

روش امبدینگ بدون عوارض لاغری با طب سوزنی

استفاده از نخ‌های لاغری تکنیکی است که به طور رسمی در سال ۱۹۹۸ فعالیت خود را در مراکز پزشکی آغاز کرد. قدمت آن به حدود ۱۰۰ سال قبل بازمی‌گردد. همانند روش طب سنتی و سوزنی، کشور چین پایه‌گذار این روش بوده و در راستای طب سوزنی از این روش استفاده می‌شود. نخ‌های این روش که امبدینگ نام دارد در ابتدا از روده گوسفندان یا کت گوت تهیه می‌شده، حتی امروزه نیز بیشتر نخ‌های قابل جذبی که در جراحی استفاده می‌شود از همین جنس‌ هستند.

مطالب دیگر  معجزات طب سوزنی در درمان دیسک کمر

نخ ‌های امبدینگ

کاشت نخ‌هایی که جنس آن‌ها از مونوکریل است، حدود یک تا دو سانتی‌متر برروی نواحی شکم، باعث جذب و تحریک آن نقطه می‌شود و می‌تواند به درمان بیماری‌های چاقی، سردردها، اختلالات گوارشی و بیماری‌های دیگر کمک کند. بررسی‌ها نشان داده است یک جلسه امبدینگ معادل ۱۰ جلسه طب سوزنی معمولی است.

زمانی که این نخ‌ها وارد بدن می‌شوند، نقاط بدن موقع جذب این نخ‌ها تحریک شده و باعث کاهش حجم چربی‌ها خواهند شد. زمان تقریبی جذب این نخ‌ها بسته به حجم چربی افراد، حدود یک ماه تخمین زده شده است. حتی افرادی که وزن‌شان نرمال است و می‌خواهند سایز نواحی شکم را کاهش دهند نیز می‌توانند از این روش استفاده کنند.

طب سوزنی

طریقه استفاده از این نخ‌ ها

در طب سوزنی یک‌سری نقاط یا چاک‌راه‌هایی وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توان به درک بهتری از نقشه بدن رسید. این‌ها همان نقاطی هستند که با تحریک جریان عصبی برای درمان و بهبود بیماری‌ها استفاده می‌شوند. ابتدا نخ قابل جذب را حدود یک تا دو سانت داخل سوزن‌های نازک که مختص طب سوزنی هستند، در نقاط موردنظر که از قبل مشخص شده‌اند، قرار می‌گیرند. زمانی که این نخ‌ها جذب می‌شوند، نقاط مربوطه را تحریک می‌کنند و باعث تاثیرات شگفتی در نقاط طب سوزنی می‌شوند.

امبدینگ برای چه افرادی توصیه نمی شود؟

روش امبدینگ که یکی از روش‌های بدون عوارض لاغری طب سوزنی است، برای افراد زیر توصیه نمی‌شود. خانم‌های باردار، افراد با بیماری‌های قلبی، افرادی که باتری در قلب آن‌ها وجود دارد و کسانی که جراحی قلب باز انجام داده‌اند.

برای افرادی که عفونت‌های شدید یا ناراحتی پوستی دارند نیز از طب سوزنی استفاده نمی‌شود. ممکنه با روش امبدینگ بیماری‌ آن‌ها تحریک و تشدید شود، مانند بیماری‌های اگزما. همچنین افرادی که سابقه آلرژی دارند و واکنش‌ها و حساسیت زیادی به نخ‌های جدید داشته‌اند بهتر است از این روش استفاده نکند. افرادی که چاقی متابولیک نیز دارند به دلیل وجود بیماری خاص در بدن آن‌ها استفاده از این روش توصیه نمی‌شود. بهتر است مشکل متابولیکی را برطرف و سپس از روش نخ استفاده نمایند.

کاهش سایز

تاثیرات امبدینگ بر روی بدن

در هرجایی از بدن که دارای چربی‌های موضعی است، می‌توان از این نخ‌ها استفاده نمود. یکی از تاثیرات آن لاغری یا کاهش وزن می‌باشد. این نخ‌ها در نقاطی که به شعاع دو یا سه سانتی‌متر قرار می‌گیرند موجب گردش خون شده و با افزایش گردش خون در آن نواحی میزان اکسیژنی که به بافت چربی می‌رسد، چندین برابر و باعث کاهش حجم چربی‌ها در آن نواحی خواهد شد. به بیان ساده‌تر فرم‌دهی به بدن اولین تاثیر مثبت استفاده از روش امبدینگ بدون عوارض لاغری طب سوزنی است.

مطالب دیگر  فواید طب سوزنی برای کبد

دومین اثر مهم آن افزایش سیستم ایمنی و سلامتی بدن است. امروزه به دلیل داشتن زندگی ماشینی و کاهش فعالیت بدنی متابولیسم به مقدار کم در بدن تولید می‌شود، استفاده از این نخ‌ها موجب افزایش متابولیسم در بدن می‌شود که خود باعث لاغری عمومی است.

در مطالعات انجام شده بر روی قسمت‌های مختلف بدن افراد، اکثر کسانی که مشکلات گوارشی مانند اسید معده، یا اختلالات رودوی و حتی میگرن داشتند، با استفاده از امبدینگ که یکی از روش‌های بدون عوارض لاغری طب سوزنی است، توانستند بهبود پیدا کنند. همچنین در درمان کم‌کاری تیروئید، رفع اشتهای کاذب و کاهش استرس تاثیر بسزایی دارد.

عوارض نخ ها

جایگذاری این نخ‌ها اگر با تکنیک درست و صحیح انجام شود، هیچ عوارضی در پی نخواهد داشت. تنها درد مختصری که حتی از تزریق آمپول نیز کمتر است احساس خواهد شد. معمولا جایگذاری این نخ‌ها با استفاده از بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. تمام افرادی که چربی موضعی دارند می‌توانند از این روش برای درمان چاقی استفاده کنند.

تاثیرات رژیم و ورزش در حین استفاده از روش امبدینگ

درحین فرایند امبدینگ لزومی ندارد از رژیم‌های غذایی خاصی استفاده شود. این نخ‌ها با کاهش اشتها و استرس به خودی خود باعث کاهش وزن می‌گردد. بهتر است همان رژیم معمولی خود را حفظ کنید. در کنار نیز آن انجام ورزش می‌توانند تاثیرات خوبی داشته باشد.

کوچک کردن شکم

مدت زمان تاثیر نخ ها

این روش مانند جراحی نیست که با یک جلسه بشود چربی‌ها را کاهش داد. با توجه به حجم چربی افراد به تعداد متعددی جلسه نیاز است. معمولا بین بیست روز تا یک ماه، یک بار انجام می‌شود. بعد از یک ماه با توجه به تغییرات اعمال‌شده دوباره نخ را وارد بدن می‌کنند. بستگی به حجم چاقی افراد از ۵ جلسه تا ۱۰ جلسه ممکن است این روند ادامه پیدا کند.

اگر جزو افرادی هستید که در مدت زمان کوتاهی می‌خواهید به نتیجه‌ی ایده‌آل لاغری برسید، استفاده از روش طب سوزنی پیشنهاد نمی‌شود. در این راه باید صبر و تعامل داشته باشید و با کمک و مشورت متخصص مورنظر به نتیجه دلخواه‌تان برسید. این نکته را هم فراموش نکنید که برای استفاده از روش‌های طب سوزنی مخصوصا امبدینگ که یکی از روش‌های بدون عوارض لاغری طب سوزنی است، به دلیل دارابودن حساسیت‌های این روش و نقاط به خصوصی که باید نخ‌گذاری شود، حتما نزد پزشک متخصص بروید تا از صحت سوزن، نخ و ابزارهای این روش اطمینان حاصل فرمایید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *