پاك كردن تاتو با ليزر در تهران

 • خانه
 • -
 • پوست ، مو ، زیبایی
 • -
 • پاك كردن تاتو با ليزر در تهران
 پاك كردن تاتو با ليزر در تهران

پاك كردن تاتو با ليزر در تهران: مدتی است که در اطرافمان شاهد افراد بسیاری هستیم که به تاتو و خالکوبی بر روی نواحی مختلف بدن علاقه مند بوده و آن را به صورت دائمی یا موقت انجام میدهند. به بیانی میتوان گفت این امر در دنیای امروز، به نوعی مرسوم شده است. اما ممکن است افراد بعد از گذشت مدتی بر حسب موقعیت خاص، خسته شدن از طرح تاتو خود و بسیاری موارد دیگر خواستار این باشند، که تاتو خود را پاک کنند. با پیشرفت تکنولوژی روش های مختلفی به این منظور روی کار آمده است که در این مقاله قصد بررسی، پاك كردن تاتو با ليزر در تهران را داریم.

پاك كردن تاتو با ليزر در تهران

دلایل پاک کردن تتو

افراد بسیاری را شاهد هستیم که بلافاصله یا بعد از گذشت مدتی از طرح تاتو خود پشیمان می شوند و خواستار پاک کردن آن هستند. این تاتو ممکن است تاتو ابرو یا خط چشم و .. باشد که بیشتر در خانم ها رایج است و یا تتاو طرح خاصی روی بدن که هم در خانم ها و هم درآقایان پرطرفدار است. (پاك كردن تاتو با ليزر در تهران)

در ادامه دلایلی که ممکن است باعث شود فرد اقدام به پاک کردن تاتو خود نماید، را بیان میکنیم:
 • بعد گذشت چند سال و افزایش سن فرد طبیعتا طرز تفکر و سلیقه او تغییر می کند. در این مواقع ممکن است نظرش نسبت به طرح یا رنگ تاتو تغییر کند.
 • برای ورود به بسیاری از ادارات یا ارگان های دولتی شرایط خاصی را باید رعایت کرد. مانند نداشتن تاتو یا خالکوبی. از این رو افراد بعد از استخدام در این مکان ها برای پاک کردن تاتو اقدام میکنند.
 • خدمت سربازی و ورود به پادگان های آموزش، وجود تاتو در بدن را ممنوع اعلام کرده است.
 • یکی از شروطی که برای دریافت گواهینامه باید از آن برخوردار بود، نداشتن تاتو و خالکوبی می باشد.
 • بسیاری از خانواده های ایرانی نسبت به تاتو و خالکوبی حساس هستند. از این رو یکی از شروط مراسم ازدواج در تعدادی از خانواده ها نداشتن تاتو می باشد.
 • در کشور ما مراکز عمومی بسیاری وجود دارد، که از اجازه ورود اشخاص دارای تاتو را نمیدهند. مانندبعضی از استخر ها.( پاك كردن تاتو با ليزر در تهران )
 • و …
مطالب دیگر  استفاده از نقاط طب سوزنی گوش برای درمان بسیاری از بیماری‌ها

طب سوزنی

پاك كردن تاتو با ليزر در تهران

حال چرا برای پاک کردن تاتو از لیزر استفاده کنیم؟ طبق تحقیقات انجام شده در انجمن درماتولوژی آمریکا استفاده از لیزر بهترین روش برای پاک کردن تاتو است. برای پاک کردن تاتو با لیزر در تهران میتوانید به مراکز تخصصی بسیاری که به این منظور وجود دارد مراجعه کنید و از خدمات آن بهره مند شوید. چرا که:

 • لیزر میتواند تاتو ها را به طور کامل بدون اینکه خطری برای سلامتی داشته باشد، پاک کند.
 • پاک کردن تاتو با لیزر با سرعت بیشتری انجام میشود از این رو تعداد جلسات مورد نیاز برای این امر کمتر می باشد.
 • لیزر میتواند طرح و رنگ هایی را پاک کند و از بین ببرد، که در گذشته به هیچ وجه پاک کردن آنها امکان پذیر نبود.

چگونه میتوان با استفاده از لیزر تاتو را پاک کرد؟

اشعه یا پالس های نور لیزر، به محلی که تاتو انجام شده یعنی، محل تجمع رنگدانه ها حمله میکند. اینکار باعث میشود رنگدانه های موجود در محل تکه تکه شود. در این فرآید ممکن است بدن شما قرمز شود و یا التهاب پیدا کند که امری طبیعی است. جالب است بدانید تاتوهایی که با جوهر مشکی انجام شده است، به زمان کمتری برای پاک کردن نیاز دارند.

دستگاه های مختلفی برای لیزر موجود است که از جمله آن میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
 • دستگاه لیزر کیوسویچ (Q-Switched ND)
 • دستگاه لیزر فراکشنال (CO2)
 • دستگاه لیزر کیوسویچ روبی (Q-Switched Rubby)
 • دستگاه آر اف جراحی یا پلاسما که برای پاک کردن طرح های کوچک کاربرد دارد.
 • دستگاه لیزر اربیوم یاگ
 • دستگاه لیزر پیکوشور

آیا استفاده از لیزر برای پاک کردن تاتو عوارضی به دنبال دارد؟

در مواردی ممکن است پاک کردن تاتو با لیزر عوارضی را به دنبال داشته باشد، که در مواقع معدودی اتفاق می افتند. اما لازم است بعد از مشاهده این عوارض به پزشک مراجعه کنید. از جمله این عوارض میتوان به موارد زیر اشاره کرد: ( پاك كردن تاتو با ليزر در تهران )

 • ممکن است بعد از پاک کردن تاتو با لیزر روی پوست بدن رنگدانه های سفیدی ایجاد شود.
 • در محل انجام لیزر امکان زخم شدن یا کبودی بعد از انجام عملیات وجود دارد.
 • در موارد معدودی پاک کردن تاتو با لیزر منجر به خونریزی خواهد شد.
مطالب دیگر  انواع طب سوزنی

محو کردن تاتو

مراحل پاک کردن تاتو با لیزر به چه صورت است؟

همانطور که در بالا بیان کردیم پرتوهای لیزر، رنگدانه های موجود در پوست را ابتدا خرد کرده و به تدریج از بین میبرد. برای از بین بردن رنگ های مختلف تاتو باید از دستگاه های متفاوتی استفاده شود. توجه کنید انتخاب افراد متخصص در این زمینه و افراد با تجربه برای پاک کردن تاتو با لیزر به نسب استفاده از دستگاه با کیفیت از اهمیت بیشتری برخوردار است. اما مراحل پاک کردن تاتو با لیزر به چه صورت است؟

 1. کلینیک های لیزر در مرحله اول عینک یا چشم بند، را در اختیار مراجعه کننده قرار میدهد.
 2. تکنسین های انجام لیزر در ابتدا باید از شما تست بگیرند، تا متوجه شوند بدن شما به لیزر حساس است یا خیر. و همچنین بهترین دستگاه و روش مناسب برای پوست بدن شما را تشخیص دهند.
 3. سپس با دستگاه های لیزر، اشعه های پرقدرت نوری از سطح رویی پوستتان عبور میکند و به این ترتیب بر روی رنگدانه ها اثر میگذارد. (پاك كردن تاتو با ليزر در تهران)

جلسات مورد نیاز برای پاک کرد تاتو یا خالکوبی

اینکه برای پاک کردن یک تاتو با لیزر، چند جلسه مورد نیاز است موضوعی است که نمیتوان به طور قطع در رابطه با آن اظهار نظر کرد. با توجه به اینکه افراد از طرح و رنگ های متفاوتی برای تاتو استفاده میکنند، طبیعتا تعداد این جلسات متفاوت است. همچنین تنها راه پاک کردن تاتو، لیزر نمی باشد و روش های مختلفی به این منظور مورد استفاده قرار میگیرد، که لیزر بهترین و محبوب ترین آن است.

بسته به نوع طرح و رنگ تاتو و اینکه از چه دستگاهی استفاده میکنید، ممکن است در مواردی برای پاک کردن کامل طرح به بیش از ۱۰ جلسه زمان نیاز باشد. بنابراین قبل از استفاده از این روش حتما به مشاور و متخصص در این زمینه مراجعه نمایید. از دیگر مواردی که در تعداد جلسات مورد نیاز لیزر برای پاک کردن تاتو تاثیرگذار است، رنگ و نوع پوست مراجعه کننده می باشد.

این امر به این معناست لیزر بر تعدادی از پوست ها، اثرات بیشتر و تاثیرگذار تری میگذارد و برعکس پوست هایی نیز وجود دارند که نسبت به لیزر دیر واکنش نشان میدهند. علاوه بر این چگونگی عملکرد سیستم ایمنی در نوع تاثیرگذاری لیزر اثرگذار است. اما رنگ پوست های مختلف دربرابر لیزر چگونه عمل میکند؟

مطالب دیگر  طب سوزنی و تاریخچه درمانی آن

به طور معمول پوست های روشن بهترین عملکرد را در برابر لیزر دارند و برعکس پوست تیره دیرتر و طولانی تر در برابر درمان لیزری پاسخ میدهند. دلیل این امر همرنگ بودن رنگ پوست و رنگ تاتو است. در نتیجه طی جلسات مختلف به تدریج این رنگ کمتر شده و نهایتا از بین میرود.

به طور معمول پاک کردن تاتو با لیزر به ۱ تا ۱۰ جلسه یا ۵ تا ۲۰ جلسه زمان نیاز دارد. این جلسات باید هر ۴ تا ۶ هفته یک بار انجام گیرد. برخورد اشعه لیزر با پوست منجر به ایجاد درد بسیاری کمی میشود که در مقایسه با درد خالکوبی میتوان آن را نادیده گرفت. عوارض احتمالی ناشی از لیزر نیز با در زمان بسیار کمی رفع میشود و در تعداد معدودی از افراد بروز میدهد. ( پاك كردن تاتو با ليزر در تهران )

سایر روش هایی که در پاک کردن تاتو مورد استفاده قرار میگیرد !!!

 • لایه برداری
 • روش های آرایشگاهی
 • استفاده از محصولات خانگی

پاک کردن خالکوبی

پاك كردن تاتو با ليزر در تهران

به طور کلی ممکن است شما با توجه به فاکتورهایی که در بالا به آن اشاره شد، قصد داشته باشید نسبت به پاک کردن تاتو خود اقدام کنید. در این صورت به شما توصیه میکنیم در رابطه با کلینیک های مختلف در زمینه پاک کردن تاتو با لیزر تحقیقات لازم را انجام دهید. لازم است بدانید پاك كردن تاتو با ليزر در تهران رایج می باشد و کلینیک های متعددی در این زمینه وجود دارد که میتوانید با اطمینان به آن ها مراجعه کنید و خدمات مد نظر خود را انجام دهید.

سوالات متداول

آیا پاک کردن تاتو با لیزر دردناک است؟

در مواردی ممکن است درد داشته باشد. میتوانید از بی حس کننده موضعی استفاده کنید.

آیا پاک کردن تمام تاتو ها با لیزر امکان پذیر است؟

بله- تمامی افراد میتوانند برای پاک کردن طح های مختلف این روش را مورد استفاده قرار دهند.

پاک کردن تاتو با لیزر به هزینه زیادی نیاز دارد؟

بسته به طرح و تعداد جلسات مورد نیاز متفاوت است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *